تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

به عنوان یک دانشجو یا کارورز کار کنید – دوره co-op کانادا

وی والت آمریکا کانادا تحصیلات کار دانشجویی کانادا به عنوان یک دانشجو یا کارورز کار کنید – دوره co-op کانادا

دوره های CO-OP کانادا

در بعضی از دوره های تحصیلی، برنامه ی تحصیل همراه با دوره ی کارآموزی است. شما می توانید برای اخذ ویزای co-op درخواست دهید اگر شرایط در ادامه را داشته باشید.

آموزش کار آموزی ، برنامه ای است که دانشجویان این شانس را دارند که در یک صنعت مرتبط با رشته خود کار کنند. بیشتر برنامه های کار آموزی به گونه ای ساختار یافته اند.
که هر ترم یا ترم تحصیلی با یک ترم یا نیمسال کار متناوب باشد. دوره کار در خارج از موسسه اغلب به اصطلاح کار آموزی گفته می شود.

نمای کلی روند این برنامه را در جدول زیر مشاهده کنید:

چه موقع درخواست دهیدپس از دریافت نامه قبولی در برنامه کار ورزی از موسسه
هزینهرایگان
زمان پردازشبرای به روزرسانی هفتگی از اینجا میتوانید چک کنید
چگونه درخواست شوداینجا را کلیک کنید
فرم درخواستدرخواست دهید برنامه برای تغییر شرایط ، اقامت من را تمدید کنید
یا به عنوان کارگر ماهر در کانادا بمانید 
نام فرم :[IMM 5710]
توجه:  حتماً از جدیدترین فرم استفاده کنید
در صورت درخواست آنلاین ، قبل از شروع برنامه خود به وب سایت IRCC وارد شوید .
اسناد پشتیباننامه اصلی ارائه شده توسط دفتر کار ورزی co-up خود مبنی بر اینکه اشتغال مورد نظر شما بخشی اساسی از برنامه شماست
کپی از گذرنامه
(شامل صفحه اطلاعات به علاوه هر صفحه ای با تمبر ، ویزا یا مارک)
اسناد اضافی ممکن است مورد نیاز باشد
افرادی که شامل میشودشما باید مجوز مطالعه ( استادی پرمیت ) معتبر داشته باشید.
شغل شما باید بخشی از برنامه دانشگاهی شما باشد ،
با تأیید نامه ای از یک مقام مسئول دانشگاهی موسسه.
اشتغال مورد نظر شما باید بخشی اساسی از برنامه تحصیل شما در کانادا باشد.
مشارکت یا کارآموزی شما نمی تواند بیش از 50٪ (درصد) از کل برنامه تحصیلی را تشکیل دهد.

شرایط و الزامات دوره co-op کانادا

برخی از برنامه های مطالعاتی شامل تجربه کار به عنوان بخشی از برنامه درسی است. در صورتی که:

 • شما اجازه تحصیل معتبر داشته باشید
 • برای تکمیل برنامه تحصیلی خود در کانادا کار در کانادا لازم باشد ( تشخصی داده شود به کار نیاز دارید )
 • شما نامه ای از دانشگاه خود دارید که تأیید می کند همه دانشجویان برنامه شما نیاز به کار برای اخذ مدرک تحصیلی خود دارند ، و
 • تحصیل یا کارآموزی شما 50٪ یا کمتر از برنامه تحصیلی شما باشد

در صورت داشتن یکی از موارد زیر ، واجد شرایط اجازه کار co-op نیستید:

 • انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم (ESL / FSL) ،
 • دوره های عمومی – general interest courses یا
 • دوره های آماده سازی برای یک برنامه مطالعاتی دیگر.

اگر واجد شرایط دریافت مجوز کار co-op نیستید ، اما می خواهید در کانادا کار کنید ، باید برای اجازه کار درخواست دهید .

نحوه درخواست برای دوره CO-OP کانادا

نحوه درخواست مجوز کار co-op بستگی به این دارد که قبلاً برای اجازه تحصیل خود درخواست کرده باشید یا نه. برای دریافت دستورالعمل های خود باید به چند سوال درسایت CIC پاسخ دهید ، اینجا را کلیک کنید.

نحوه اقدام آنلاین نیز به شما کمک می کند

 • بدون هزینه پست و یا زمان انتظار برای تحویل – بلافاصله درخواست شما را دریافت میکنند.
 • برنامه های شما ممکن است سریعتر پردازش شوند.
 • این کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که درخواست شما قبل از ارسال کامل است .
 • می توانید اسناد بیشتری را به سرعت بصورت آنلاین ارسال کنید (در صورت درخواست از شما).
 • شما به روزرسانی های مربوط به وضعیت برنامه خود را مستقیماً در حساب آنلاین خود دریافت می کنید.

نگاهی کلی به شرایط تحصیل در دوره ی co-op

به طور کلی این برنامه برای تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد) است اما رشته هایی که نیاز به آموزش عملی و فنی حرفه ای دارند، جز دوره های واجد شرایط هستند. دوره های که گروه برنامه co-op قرار می گیرند، به دو بخش تقسیم می شوند، در بخش اول تدریس (تئوری) و آموزش دروس است و بخش دوم کار و یادگیری عملی است، که به آن کارآموزی نیز می گویند.

کانادا از لحاظ صنعت و فن آوری پیشرفته بوده وسیستم اقتصادی آن  به ارتباط و داد و ستد به ایالات متحده آمریکا وابسته می باشد. در سال های اخیر کانادا برای متقاضیان ویزای توریستی ۵ ساله صادر می کند که امکان اقامت در سفر اول به مدت 6 ماه وجود دارد. کانادا کشوری مهاجر پذیر از سراسر دنیاست. تحصیل در دوره ای که کار شما را تضمین می کند، اقامت شما و کار بعد از تحصیل شما نیز تضمین می شود. این کار و دوره ی کارآموزی می تواند در مشاغل دولتی، شرکت های چند ملیتی بزرگ، مشاغل خرد، سازمان های مردم نهاد، سازمان های اجتماعی، فرهنگی و هنری و دانشگاه محل تحصیل باشد. در صورت رضایت از کار دانشجو، وی می تواند به راحتی ویزای کار کانادا را دریافت نموده و در این کشور زندگی کند. به طور میانگین میزان حقوقی که به دانشجو پس از اتمام تحصیل و شروع به کار پرداخت می شود برای دوره کارشناسی 2.886 دلار کانادا و برای دوره کارشناسی ارشد 3.637 دلار کانادا در ساعت است.

تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op) کانادا و هزینه آن

یکی از شرایط تحصیل در کانادا از طریق دوره کوآپ، داشتن هزینه ی مورد نیاز برای زندگی در و پرداخت هزینه ی ویزاست. هزینه ی دوره های کوآپ به طور میانگین برای دوره های یکساله 12500 دلار کانادا، دوره های دو ساله 24 تا 25 هزار دلار و برای دوره های بیست ماهه 25 هزار دلار کانادا می باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که این هزینه ها متغیر بوده و ممکن است بالاتر و یا پایین تر از میزان اعلام شده باشد. 

تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op) و ویزای همراه

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • رسید اثبات تمکن مالی مورد نیاز
 • سابقه کاری مرتبط
 • در صورت وجود
 • تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op) و ویزای همراه

یکی از بهترین ویژگی ها برای تحصیل در کانادا این است، که همسر و فرزندانتان می توانند همراه با شما به کانادا بیایند و همسر شما می تواند به صورت نامحدود در کانادا کار کند و فرزندتان می تواند در مدارس کانادا تحصیل کند. دانشجوی بین المللی می تواند وابستگان نزدیک خود را از دو طریق به کانادا بیاورد: یک راه ممکن برای دانشجو و افراد تحت تکفل او این است که بصورت همزمان تقاضای ویزای خود را ارائه نمایند و روش دوم این است که دانشجو تا زمان دریافت ویزای تحصیلی منتظر بماند و در آن هنگام برای وابستگان درخواست کند. اطلاعات مربوط به تمام اعضای خانواده که قصد دارند به عنوان همراه دانشجو به کانادا نقل مکان کنند، باید در زمان ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آماده و فراهم شده باشد. به منظور دریافت تاییدیه پذیرش، دانشجو و اعضای خانواده او باید اثبات نمایند که بودجه کافی برای تامین مخارج خود در کانادا را دارا می باشند. به علاوه، ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و گواهی ترخیص کالا به پلیس ارائه دهند. بسته به کشور محل تابعیت متقاضی، یک ویزای اقامت موقت (TRV- Temporary Resident Visa) نیز علاوه بر هر نوع مجوز تحصیلی یا شغلی مورد نیاز خواهد بود. همسر یا شریک زندگی متقاضی که قصد کار کردن در کانادا دارد می تواند برای دریافت مجوز کار آزاد Open Work Permit قبل از ورود به کشور، یا به محض ورود به کانادا و یا بعد از ورود اقدام کند. اغلب اوقات، فرزندان زیر سن قانونی که به کانادا می آیند سابقه ای به عنوان توریست خواهند داشت، حتی اگر در حال تحصیل در کانادا باشند. به علت که این فرزندان می توانند بدون نیاز به اخذ مجوز تحصیلی در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه تحصیل نمایند.

همانطور که گفته شد، دانشجویان پس از گذراندن دوره ی تحصیلی، وارد دوره کاری شده و در صورت رضایت کارفرما از ایشان، می توانند نسبت به اخذ ویزای کار کانادا اقدام نمایند. این ویزا در اصطلاح عمومی ویزای کار پس از تحصیل نام دارد و لازمه ی اخذ آن نامه پایان دوره کارآموزی، نامه رضایت از کار دانشجو، پرداخت هزینه ی ویزا و همچنین مدرک اخذ شده در دوره تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op کانادا) می باشد.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی