تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

تکمیل فرم ds-260 برنامه الکترونیکی ویزای مهاجرت لاتاری

وی والت آمریکا ایالات متحده اطلاعات کاربردی فرم های آمریکا تکمیل فرم ds-260 برنامه الکترونیکی ویزای مهاجرت لاتاری

فرم ds-260

یک برنده لاتاری گرین کارت در حالت عادی برای دریافت ویزای تنوع نژادی ( ویزای دایورسیتی ) از ابتدای ثبت نام تا انتهای دریافت ویزا حداقل باید دو فرم را به صورت الکترونیکی تکمیل و ارسال کند.اولین فرم که فرم مخصوص ثبت نام اولیه لاتاری است DS-5501 است که توضیحات آن در بخش مربوط موجود است. اما دومین فرم، فرم ds-260 می باشد. یک برنده لاتاری در این فرم چندین بخش متفاوت خواهد دید که در این مقاله به راهنمایی یا آموزش تکمیل فرم DS-260 خواهیم پرداخت.

نکات مهم قبل از پرداختن به فرم:

قبل از پر کردن فرم جهت درج اطلاعات صحیح مخصوصا تاریخها و عنواین تحصیلی مدارک سجلی و تحصیلی تمام افراد موجود در پرونده را ترجمه رسمی بکنید (ترجمه رسمی مدارک فقط بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه).

 • شناسنامه و کارت ملی
 • عقدنامه
 • مدارک تحصیلی از دیپلم به بالا
 • کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت
 • مدارک شغلی

این مدارک را برای همه اعضا خانواده ترجمه کنید تا بتوانید اطلاعات صحیح را در فرم وارد کنید.

بررسی

توضیحات تکمیلی در رابطه با تغییرات فرم DS-260 و DS-160

تغییرات در 2 مرحله اعمال شد؛

🔺 در مرحله اول که در تاریخ 31 May اعمال شد، علاوه بر سوالات قبلی، لیستی از شبکه‌های اجتماعی ارائه شده که متقاضی ویزا در صورت استفاده از این شبکه‌ها در 5 سال گذشته و قراردادن محتوا در معرض عموم، باید شناسه‌های مربوطه را در فرم وارد کند.

(دقت کنید فقط اطلاعات قرار گرفته در فضای عمومی بررسی شده و به هیچ وجه از متقاضی پسورد یا دسترسی به اکانت درخواست نخواهد شد.)

📌در مرحله دوم که حدوداً در تاریخ 15 جولای 2019 اعمال شد، موارد زیر از متقاضی سوال می‌شود:

 • شناسه‌های 5 سال اخیر متقاضی ویزا، در سایر شبکه‌های اجتماعی که در لیست مشخص نشده است.
 • سابقه سلب تابعیت یا دیپورت از هر کشوری
 • داشتن رابطه خویشاوندی (همسر یا فرزند) افرادی که در 5 سال اخیر فعالیت تروریستی داشته و یا از تروریسم پشتیبانی کرده است
 • اطلاعات سفرهای خارجی متقاضی در 5 سال اخیر
 • شماره تلفن‌های مورد استفاده متقاضی در 5 سال اخیر
 • آدرس‌های ایمیل مورد استفاده متقاضی در 5 سال اخیر

علاوه بر موارد فوق، بیانیه‌ای در رابطه با موارد استفاده اطلاعاتی از اثر انگشت، عکس و اطلاعات پزشکی به متقاضی ارائه خواهد شد.

⚠️ طبق اعلام KCC، افرادی که فرم را قبل از تغییرات سابمیت کرده اند، ملزم به آنلاک فرم برای ورود اطلاعات جدید نمی باشند. ولی چنانچه فرم هنوز سابمیت نشده و یا به دلایلی آنلاک شود، باید به تمام سوالات مطرح شده در فرم (شامل سوالات جدید) پاسخ داده شود.

📌📌توصیه غیر رسمی:
با توجه به وضعیت کیسهای لاتاری ایرانی و تجربه دوره‌های گذشته، به متقاضیان ویزا توصیه می‌شود برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در مراحل بعدی پروسه، این اطلاعات را در “فرصت مناسب”، از طریق آنلاک و یا سابمیت دیر هنگام فرم، ارائه کنند. این مورد هم فراموش نشود که تأخیر بیش از حد در ارسال یا آنلاک فرم (با توجه به کیس نامبر و آمار موجود) می‌تواند باعث تأخیر در مصاحبه شود.

travel.state.gov

– th.usembassy.gov – pdf
– ds 160 step_by_step_guide

بخش های فرم DS-260 


1.اطلاعات مربوط به محل ملاقات و سفارت

تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری با این بخش آغاز می شود. در این صفحه می توانید سفارت اعلام شده به شما را تغییر دهید و یا تایید کنید. توافق نامه را امضا میکنید و وارد مرحله بعد میشوید. امضای توافقنامه به صورت دیجیتالی انجام خواهد شد.

2. اطلاعات هویتی برنده لاتاری

یکی از بخش های مهم تکمیل فرم DS260 تکمیل اطلاعات هویتی برندگان لاتاری است. اطلاعات هویتی فارسی مطابق شناسنامه و اطلاعات هویتی انگلیسی مطابق پاسپورت برنده لاتاری. ملیت فعلی یا ملیت های دیگر شما و تاریخ تولد و …

3. آدرس برنده لاتاری

وقت گیر ترین بخش تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری اینجاست. مخصوصا برای کسانی که دائما در حال جابجایی هستند. کیس هایی به ما مراجعه کردند که هر سال در یک کشور زندگی میکردند. اظهار محل زندگی برنده لاتاری از 16 سالگی تا کنون به تفکیک و در بخشی دیگر اطلاعات محل زندگی مورد نظر شما در ایالات متحده آمریکا و آدرس محلی که باید گرین کارت را در انجا دریافت کنید. در وارد کردن اطلاعات دقت کنید که هر محلی که شما در آن اقامت داشتید حتی برای یک ماه باید ذکر شود. البته از ذکر مسافرت ها و احیانا اقامت های بسیار کوتاه مانند اقامت در یک هتل و … خودداری کنید.

4. اطلاعات هویتی و آدرس اعضای خانواده برنده لاتاری

در تکمیل فرم DS-260 اطلاعات اعضای خانوادتان را نیز باید وارد کنید. در این بخش اطلاعات هویتی و آدرس تمام اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، همسر فعلی، همسر سابق، فرزندان شامل تمامی فرزندان بیولوژیکی، فرزند خوانده، …  را وارد میکنید. در وارد کردن این اطلاعات بسیار دقت کنید. بی احتیاطی یا حدس و گمان ممکن است در آینده برای شما دردسر هایی حتی در حد مجازات در خاک امریکا در پی داشته باشد.

5. اطلاعات سفرهای قبلی به آمریکا

تکمیل این بخش از فرم DS-260 مربوط به سفرهای گذشته شما به آمریکا، ویزا های دریافتی آمریکا، انواع ویزای دریافتی از سفارت یا کنسول آمریکا، دلیل رد شدن تقاضای ویزا توسط شما و مسائل مشابه است.

6. اطلاعات شغلی و تحصیلی برنده لاتاری

تکمیل این بخش از فرم DS-260 مربوط به اطلاعات تحصیلی شما شامل تمامی مراحل تحصیل شماست از آکادمیک تا غیر آکادمیک. در بخش اطلاعات شغلی بسیار دقت کنید. اگر شغل شما در لیست مشاغل با امتیاز SVP بزرگتر از 7 و JobZone امتیاز 4 به بالاست باید تشریحی از شغلتان را در فرم اظهار کنید. 

7. سوالات امنیتی و حفاظتی

یک برنده لاتاری حساسترین قسمت فرم DS-260 را در بخش Security and Background خواهد دید. هشدار میدهم که کوچکترین اشتباه در این بخش مساویست با از دست دادن ویزا. سوالات صریح و واضح و پاسخ های دو گزینه ای. Yes or No

8. اطلاعات کد ملی ( Social Security Number )  و صدور آن

پایان تکمیل فرم DS-260 در این بخش است. برندگان لاتاری سه سوال پاسخ میدهند. دو سوال اول مربوط به Social Security Number و سومی مربوط به ارسال اطلاعات شما به دیگر سازمان های ایالات متحده آمریکاست.

اشتباه در تکمیل فرم DS-260

در تکمیل فرم DS-5501 ممکن است دو نوع اشتباه داشته باشید. برخی از اشتباهات غیر قابل اصلاح بوده و حتی پس از برنده شدن به عدم دریافت ویزا می انجامد. اما برخی اشتباهات در هنگام تکمیل فرم DS-260 قابل اصلاح خواهد بود. حال اشتباهات فرم DS-260 را بررسی میکنیم. در تکمیل فرم DS-260 شما حق اشتباه ندارید. چه کوچک چه بزرگ. به هر تقدیر بدانید که فرم DS-260 پس از امضا کردن و ارسال الکترونیکی قابل آنلاک کردن است. اما به شما موکدا توصیه میکنیم اگر کیس شما کارنت شده و شماره کیس شما نسبتا بالاست به هیچ عنوان ریسک آنلاک کردن فرم DS-260 را نکنید زیرا آنلاک کردن فرم DS-260 باعث به تعویق افتادن وقت مصاحبه خواهد شد و با توجه به محدودیت زمانی و البته تعداد کمتر ویزا نسبت به تعداد برنده ها احتمال از دست دادن ویزا برای شما بسیار بالا میرود.

تکمیل DS260 برای متقاضیان قرعه کشی DV

نحوه پر كردن فرم ds 260

*** توجه داشته باشید***

پس از ارسال ، برخی از افراد در حال دریافت پیام خطایی هستند که شماره تأیید مطابقت ندارد. در این حالت ، راه حل اینجاست:

DS260 تعداد موردی با شماره مورد مطابقت ندارد

برخی افراد هنگام ارسال قرعه کشی DV DS260 مشکلی را تجربه می کنند. آنها پیامی را دریافت می کنند که می گوید “تعداد مواردی با تعداد موارد مطابقت ندارند”

در این حالت رفع موارد زیر برای بعضی از افراد کار کرده است.

در جایی که شماره پرونده خود را وارد می کنید ، صفرهای پیشرو را حذف کنید. بنابراین – در جایی که شماره پرونده به عنوان مثال 2021AF000012345 است ، شما 2021AF12345 را وارد کنید.

iling immigrant visa applications

برای شروع مراحل درخواست ویزای مهاجرت ، شهروند ایالات متحده یا اقامت دائم باید فرم I-130 (دادخواست برای خارجی ها ) را تکمیل و ثبت کند. این فرم از طرف اقوامی كه شهروند آمریكا یا اقامت دائم قانونی (دارنده كارت سبز) است ، به نمایندگی از مهاجر در نظر تکمیل و ثبت می شود. فرم I-130 با خدمات تابعیت و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ثبت شده و رابطه متقاضی ویزای مهاجرتی را با یک شهروند آمریکایی یا اقامت دائم برقرار می کند.

هنگامی که USCIS فرم I-130 را دریافت و پردازش می کند ، و اگر فرم تأیید شود ، به NVC ارسال می شود. پرونده کارت سبز مربوط به فرم I-130 از USCIS به NVC منتقل می شود.

هنگامی که NVC پرونده کارت سبز شما را دریافت کرد ، اعضای خانواده که درخواست ویزای مهاجرتی شما را حمایت می کنند ، یک اعلان را از طریق ایمیل یا نامه پستی آمریکا دریافت می کنند. اطلاعیه ای که عضو خانواده حمایت کننده شما دریافت می کند ، حاوی شماره پرونده ، شماره شناسنامه ذینفع (شما) و شماره فاکتور invoice number است. که اگر اعضای خانواده درجه یک ندارید اپسانسر باشند نیاز نیست.

شماره ذینفع یک شماره منحصر به فرد است که NVC به هر متقاضی کارت سبز اختصاص می دهد. هنگام ارسال فرم DS-260 و پرداخت هزینه های همراه در مرکز برنامه الکترونیکی کنسولی NVC ، باید به این شماره ذینفع مراجعه کنید.

اگر عضو خانواده ای که از برنامه شما برای گرفتن کارت سبز حمایت می کند ، شهروند ایالات متحده است ، پس از انتقال پرونده شما از USCIS ، پرونده درخواست شما بلافاصله آغاز می شود.

با این حال ، اگر عضو خانواده ای که حامی برنامه کارت سبز شما مقیم دائم است ، NVC پرونده شما را تا زمان اعلام “تاریخ اولویت” آن در خبرنامه ویزای وزارت امور خارجه برگزار می کند. شماره ویزا برای کارتهای سبز خانوادگی محدود است. به همین ترتیب ، ممکن است سریعاً در دسترس نباشند. “تاریخ اولویت” به تاریخی است که شماره ویزا شما در دسترس می باشد.

به طور کلی ، بین 8 تا 10 ماه طول می کشد تا تاریخ اولویت بعد از شماره ویزا دریافت شود تا برای متقاضیانی که توسط دارندگان کارت سبز حمایت مالی می شوند ، در دسترس باشد. اما برای برندگان لاتاری متفاوت است به دلیل محدودیت زمان لاتاری کمتر خواهد بود. هنگامی که شماره ویزا در دسترس قرار می گیرد ، در لیست ویزای ویزا وزارت امور خارجه ایالات متحده قرار می گیرد.


خوب – بنابراین کار اصلی برای پردازش برنده قرعه کشی DV شما تکمیل فرم آنلاین است که “برنامه” شما برای منافع مهاجرت است. این فرم DS260 است.

این فرم ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، و ممکن است کامل شدن آن حدود 2 ساعت طول بکشد. مهم است که اطلاعات خود را تهیه کرده و جزئیات را هرچه دقیق تر وارد کنید. بعداً قادر خواهید بود تغییراتی ایجاد کنید ، اما منطقی است که چند دقیقه دیگر زودتر از وقت خود را صرف کنید تا این حق را بدست آورید.

برای تکمیل مراحل به برخی از اسناد احتیاج دارید و اکثراً به آنها نیاز خواهید داشت ، اکنون آنها را جمع کنید و یک پرونده ویژه ایجاد کنید تا بتوانید مستندات قرعه کشی DV خود را ایجاد کنید:

 • اطلاعات گذرنامه برای شما و اعضای خانواده.
 • شناسنامه برای شما و اعضای خانواده.
 • تاریخ تحصیلات شما
 • سابقه کار شما
 • سابقه آدرس شما
 • آدرس در یک دوست یا عضو خانواده در ایالات متحده. اینجاست که گرین کارت شما ارسال می شود.

آماده؟ خوب حالا اجازه دهید من شما را از طریق تکمیل فرم راهنمایی کنم: –

برای اولین بار فرم را وارد کنید.

به شماره پرونده خود نیاز دارید که به شکل YEAR-REGION-CASENUMBER باشد. به عنوان مثال 2016AS00001234. این شماره پرونده FULL است که شامل “صفرهای پیشرو” در این پرونده قبل از سال 1234 است. (در انجمن های آنلاین ما پیشنهاد می کنیم 2 یا 3 مورد اخیر را مخفی کنید و صفرهای اصلی را کنار بگذارید – بنابراین ، هنگام نقل قول پرونده خود در یک بخش ، این را بیان می کنید. به عنوان 2016AS1XXX یا 2016AS12XX شماره بگیرید. این از هویت شما محافظت می کند.)

در این فرم تاریخ تولد شما به ترتیب روز / ماه / سال انتظار می رود. این عجیب است زیرا آمریکایی ها تاریخ را به ترتیب ماه / روز / سال می نویسند.

هنگامی که در فرم هستید ، تعدادی بخش را مرور می کنید که در آن اطلاعات خود را وارد می کنید. بیشتر اطلاعات توضیحی است – اما در اینجا تصاویر مربوط به هر بخش از نحوه جستجو فرم ها برای یک مورد ساده – و برخی از نظرات در مورد برخی از سؤالات ذکر شده است. لطفاً به یاد داشته باشید مهم است که اطمینان حاصل کنید که پاسخ های شما پاسخ های شما هستند. اگر جواب با شرایط شما موافق نیست ، فقط آنچه را پیشنهاد می کنم کپی نکنید.

1. خلاصه

در اینجا لیستی از متقاضیان متصل به پرونده (براساس ورودی eDV) را مشاهده خواهید کرد. برای تکمیل جزئیات مربوط به هر متقاضی ، روی پیوند “برنامه IV” کلیک کنید.

همچنین می توانید متقاضیان را از این صفحه اضافه کنید (اگر از زمان ورود اصلی ازدواج کرده اید یا فرزند دارید). هنگامی که متقاضی را اضافه کردید ، نمی توانید آن متقاضی را حذف کنید یا نام آنها را تغییر دهید. بنابراین – لطفاً در مورد املای نام دقت کنید و غیره. همچنین این نکته را باید توجه داشته باشید که اگر همسر یا فرزند دیگری را اضافه می کنید که قبلاً قبل از ورود به eDV اصلی بوده اید اما در ذکر اصلی ناموفق بوده اید ، احتمالاً رد صلاحیت می شوید ، زیرا این یک خطای مهم است.

اگر مجبورید فرزند یا همسر خود را به دلیل تولد یا ازدواج اضافه کنید ، در حالی که منتظر مصاحبه هستید ، به یاد داشته باشید که باید متقاضی را اضافه کنید و علاوه بر این ، فرم شخصی شما نیز باید قفل شود تا بتوانید جدید را اضافه کنید. رابطه خانوادگی با فرم شما

اطلاعات تکمیلی

2. اطلاعات شخصی 1.

در اینجا اطلاعات مربوط به نام خود را وارد می کنید. این یک صفحه مفید برای ضبط نام شما به زبان انگلیسی ، بلکه با الفبای بومی است.

نام های وارد شده در این صفحه باید به عنوان در گذرنامه شما ذکر شده باشد – اما همچنین از بخش ” نام های دیگر استفاده شده ” استفاده کنید تا مطمئن شوید که ترکیباتی را که در اسناد شما وجود دارد پوشانده اید. به عنوان مثال ، اگر دارای مدرک تحصیلی هستید که شامل نام خانوادگی دیگری نیز می باشد ، از بخش نام مستعار برای درج آن نام استفاده کنید. همچنین اگر نام خود را در ورودی eDV متفاوت وارد کرده اید ، از بخش alias استفاده کنید. وارد کردن نامهای دیگر مورد استفاده در اینجا به این معنی است که USCIS زودتر اعلام کرده است که نامهای مختلفی را که در مورد آنها وجود دارد ، بررسی کنید ، بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که بررسی پیش زمینه شما جامع است – این دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید شانس حضور در AP را کاهش دهید یا حتی امتناع کنید. برای اطلاعات نام کامل.

جزئیات دیگر مانند تاریخ تولد را کامل کنید . اگر به نوعی در eDV در مورد تاریخ تولد خود اشتباه کردید (برای مثال هنگام تبدیل یک تقویم متفاوت) این فرصت شما برای اصلاح آن اشتباه است – لطفاً به آن توجه کنید. این امر معمولاً با تاریخ تولد در شناسنامه شما موافقت می کند ، اما اگر این اطلاعات مشخص نیست ، از تاریخ نشان داده شده در گذرنامه خود استفاده کنید.

درباره شهر / ایالت / کشور تولد . در ورود eDV (جایی که قرعه کشی را وارد کردید) چیزی را برای شهر تولد خود وارد خواهید کرد. این سه سطح به یکدیگر مربوط می شوند – بنابراین گاهی اوقات یک شهر به عنوان قرار گرفتن در یک ایالت (استان) مشخص می شود و این کشور در یک کشور قرار دارد. بعضی اوقات مردم مطمئن نیستند که چه چیزی را وارد کنید ، اجازه دهید مثال هایی برای گفتن بگذارم

شما ممکن است در ریچموند متولد شوید که یک شهر / شهری در لندن ، انگلستان است. بنابراین یک پاسخ قابل قبول (که باید با اطلاعات مربوط به شناسنامه شما موافقت کند) خواهد بود:

 • شهر: ریچموند
 • ایالت / استان: لندن
 • کشور: انگلستان

گذرنامه شما باید به مدت 6 ماه فراتر از نقطه ورود معتبر باشد ، اما اگر گذرنامه شما در طی فرآیند DV منقضی شود ، شاید بهتر باشد پس از گذراندن گذرنامه جایگزینی ، اکنون را با گذرنامه فعلی ارائه دهید و بعداً به روز کنید. این امر به ویژه در صورتی که شماره پرونده کمی دارید ، صادق است و بنابراین انتظار مصاحبه اولیه را دارید. در صورت نیاز به تجدید گذرنامه خود در طی فرایند DV ، در بسیاری موارد افراد گذرنامه های قدیمی و جدید را بدون باز کردن فرم از مصاحبه گرفته اند ، اما اولویت این است که در صورت امکان زمان اضافه کردن جزئیات گذرنامه جدید.

خوب – امید که معقول باشد. آنچه را که در شناسنامه خود می گوید بررسی کنید. مهم است که این اطلاعات با شناسنامه و گذرنامه موافق باشند. به هر حال – کشور تولد شما ممکن است با ملیت شما (که در صفحه بعد است) نباشد. اما کشور تولد شما همان چیزی است که باید ورود شما به قرعه کشی را برانگیزد (صلاحیت این امر بر اساس کشور تولد شما است ، نه تابعیت شما).

نتیجه نهایی باید چیزی شبیه به این باشد: –

اطلاعات شخصی

3. اطلاعات شخصی 2

این صفحه در مورد اسناد مسافرتی شما (گذرنامه) است. هنگام تکمیل این صفحه ، گذرنامه را در جلوی خود داشته باشید – دقت بسیار مهم است زیرا این کار بررسی های پس زمینه را فعال می کند.

توجه داشته باشید ، اگر در این زمان پاسپورت ندارید می توانید با استفاده از شناسه صادر شده ای دیگر ، ورودی را تکمیل کنید ، و سپس فرم های خود را برای افزودن جزئیات گذرنامه باز کنید. شما قبل از مصاحبه به گذرنامه احتیاج خواهید داشت ، همانطور که هر مشتق (عضو خانواده) از شما استفاده می کند.

اطلاعات شخصی

4- اطلاعات آدرس قبلی و قبل تر

سعی کنید و هرچه دقیق تر این کار را انجام دهید. تمام آدرسهایی را که از 16 سالگی در آن زندگی کرده اید ارائه دهید. اگر یک یا دو ماه در یک خانه تعطیل ماندید ، نیازی به ورود ندارد اما اگر چند ماه در یک آدرس زندگی می کردید ، پس باید آن آدرس را وارد کنید شما آدرس گذشته را به ترتیب تاریخ معکوس وارد می کنید – به معنای رفتن به عقب در زمان ، یک آدرس در یک زمان. با تاریخی که شروع به زندگی در هر آدرس کردید تا حد ممکن دقیق باشید (می توانید تاریخها را در طی یک یا دو ماه حدس بزنید).

اطلاعات آدرس

5- اطلاعات پستی و آدرس دائمی

این اطلاعات مربوط به جایی است که شما می خواهید در ایالات متحده بمانید یا آدرس شخصی که می توانید به شما اعتماد کند تا از طرف شما کارت سبز خود را دریافت کند. بیشتر افراد می توانند به شخصی در خانواده یا دوستانشان فکر کنند که بتوانند GC را برای آنها دریافت کنند. همچنین باید بدانید که می توانید این آدرس را در طی فرایند تغییر دهید – درست تا روزی که برای اولین بار به ایالات متحده آمدید.

ایمیل و آدرس فعلی

6. اطلاعات خانوادگی: والدین

خوب – اطلاعات توضیحی در مورد خود. من فقط قسمت بالای صفحه را در تصویر زیر نشان می دهم اما شما جزئیات والدین و آدرس آنها را اضافه می کنید. داده های اینجا باید دقیق باشند ، اما اگر تولدهای آنها را نمی شناسید ، مشکل بزرگی نیست. بهترین کاری را که می توانید انجام دهید.

اطلاعات خانواده

7. اطلاعات خانوادگی: همسر و همسر قبلی

جزئیات مربوط به پرونده خود را وارد کنید. به یاد داشته باشید ، اطلاعات باید درست در روزی که وارد آن می شوید صحیح باشند. بنابراین ، اگر می خواهید در یک ماه ازدواج کنید اما می خواهید امروز فرم خود را ارسال کنید ، امروز امروز تنها هستید. YOu می تواند ارسال فرم خود را تا زمانی که ازدواج کرده اید به تأخیر بیندازید ، یا اکنون به صورت مجرد ارسال کنید و بعداً بعد از ازدواج فرم خود را باز کنید. در اینجا برخی از اطلاعات مربوط به ازدواج در طی فرایند DV وجود دارد .

همسر قبلی وقتی طلاق می گیرید که همسرتان درگذشته است ، وارد می شوید. از شما خواسته می شود که در هنگام مصاحبه ، گواهی طلاق یا گواهی فوت را تهیه کنید تا با آنچه در اینجا وارد می شوید ، حساب کنید.

اطلاعات همسر قبلی

8- اطلاعات خانواده: کودکان / فرزندان

کاملاً واضح است که باید اطلاعات مربوط به هر کودکی را که باید داشته باشید ، وارد کنید ، تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات آنها با شناسنامه و گذرنامه پیوند دارد.

اگر فرزند شما تقریباً 21 سال داشته باشد ، ممکن است ملاحظات خاصی برای شما وجود داشته باشد. 

اگر انتظار دارید کودکی در طی دوره پردازش قرعه کشی به دنیا بیاید ، روش هایی نیز برای به دست آوردن کارت سبز برای آن کودک وجود دارد. من با مقاله جدید به آن می پردازم

یک چیزی که می خواهم بگویم ، این ضروری است که شما تمام فرزندان خود را طبق دستورالعمل در eDV ثبت کردید. اگر در این باره اشتباه کردید ممکن است خودتان مشکل ایجاد کرده باشید. اگر نگرانی دارید با من تماس بگیرید و وضعیت خود را توضیح دهید.

در مورد نشان داده شده در تصویر زیر ، متقاضی فرزندی نداشت.

9. ارائه اطلاعات مربوط به کار / شغل / آموزش / تحصیلات

خوب ، بنابراین این مهم است زیرا آموزش یا تجربه کار الزامات قرعه کشی DV است. من به اندازه کافی استرس ندارم شما فقط ملزم به دیدار با تجربه تحصیلی یا تجربه کاری هستید – لازم نیست BOTH را اثبات کنید. از بین دو مسیر ، آموزش ساده ترین و مطمئن ترین روش است ، اما برخی از افراد نمی توانند نیاز آموزشی را برآورده کنند – و گرچه این ممکن است شما را متعجب کند که من را نیز شامل می شود. من در زمینه IT حرفه ای بسیار موفقی داشته ام و مهارت های خود را برای به دست آوردن ویزای H1 (که این دسته ویزا برای کارگران با تحصیلات عالی یا بسیار ماهر است) نشان داده ام ، اما نمی توانم شرط قرعه کشی DV برای آموزش را برآورده کنم! بنابراین – با دقت فکر کنید که آیا شما هستید انجام دهید یا ندهید – و مطابق آن عمل کنید.

اطلاعات مربوط به کار و آموزش را بر اساس آنچه در حال حاضر انجام می دهید وارد کنید. اگر در حال ورود به تجربه کار هستید و امیدوارید که از طریق تجربه کاری واجد شرایط شوید باید این سؤال را با دقت در نظر بگیرید که “آیا این کار به 2 سال آموزش یا تجربه نیاز دارد”. باز هم ، مقاله بالا را بخوانید تا بهتر آن را درک کنید.

اطلاعات شغلی

10. اطلاعات مربوط به کار / تحصیلات/ تحصیلات قبلی

خوب – بنابراین این بسته به آنچه قبل از شغل فعلی خود انجام داده اید متفاوت خواهد بود. شاید شما شغل دیگری داشته باشید ، شاید مطالعه کرده باشید. هرچه درست باشد باید آن اطلاعات را در اینجا وارد کنید و یک تاریخچه کاملی از کار ، آموزش و آموزش خود ایجاد کنید. سعی کنید تاریخ ها را دقیق و دقیق بدانید و مطمئن شوید که این تاریخ ها با اطلاعاتی که قبلاً به آنها داده اید حس می شود.

این صفحه می تواند بسیار طولانی باشد و برای تصاویر باید مجبور شدم آنرا به دو قسمت تقسیم کنم. فقط وقت خود را بگذرانید و حس کنید. می توانید شغل دیگری (کار یا نسخه) اضافه کنید. باز هم ، شما به موقع می روید “به عقب”.

اطلاعات تحصیلی و شغل
فرم ds-260

11. اطلاعات اضافی در مورد شعل / کار / آموزش / تحصیلات .

به این سؤالات صادقانه پاسخ دهید. اگر بله پاسخ دهید و یک جعبه برای جزئیات بیشتر باز شود ، دستورالعمل هایی درباره جزئیات بیشتر که می خواهند وجود دارد.

اطلاعات اضافی

12. امنیت و پیش زمینه: اطلاعات پزشکی و بهداشتی

به این سؤالات با دقت و صحیح پاسخ دهید.

سوال دوم (در مورد واکسیناسیون) باعث بحث و گفتگو می شود. به راستی این مهم نیست که آیا شما برای آن سوال خاص بله یا خیر را انتخاب می کنید. پاسخ صحیح برای 99٪ مردم خیر ، زیرا شما “اسناد و مدارک لازم برای تأسیس …” ندارید ، حتی اگر سوابق واکسیناسیون نیز دارید. بنابراین ، این یک نکته ظریف است اما اینکه آیا شما به آن پاسخ می دهید بله یا خیر ، اهمیتی نخواهد داشت. واکسیناسیون هایی که در واقع به آنها احتیاج دارید در زمان پزشکی شما توسط پزشک متخصص تصمیم می گیرد. بنابراین به هر وسیله مستندات واکسیناسیون را جمع کنید.

اطلاعات سلامتی

13. امنیت و پیش زمینه: جنایی

به این سؤالات صادقانه پاسخ دهید. بیشتر محکومیت های کیفری باعث عدم صلاحیت می شوند و شما در مصاحبه فرصتی برای توضیح خواهید داشت. جرایمی که می توانند باعث رد صلاحیت شوند ، “جرائم تحقیر اخلاقی” نامیده می شوند. این یک اصطلاح مبهم است و شاید یکی از آنها را که در مورد شفاف سازی خواهم نوشت ، اما بیشتر افراد تاکنون حتی اگر محکومیت کیفری داشته باشند ، مشکلی نخواهند داشت. کلاهبرداری در مهاجرت قبلی جای تعجب ندارد یکی از جنایاتی که می تواند مسئله ای را ایجاد کند به همین دلیل ضروری است که همیشه واقعیت را در مورد این برنامه ها بیان کنید.

فرم ds-260

14. امنیت و پیش زمینه: امنیت 1

دوباره – صادقانه به اینها پاسخ دهید.

فرم ds-260

15. امنیت و پیش زمینه: امنیت 2

دوباره – صادقانه به سؤالات پاسخ دهید.

فرم ds-260

16. امنیت و پیش زمینه: نقض قانون مهاجرت

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم – آنها نقض قوانین مهاجرت را جدی می گیرند!

اطلاعات امنیتی

17. امنیت و پیش زمینه: متفرقه 1

دوباره پاسخ صادقانه.

سؤال کار ماهر یا غیر ماهر بحثهای زیادی را برانگیخته است. در واقعیت اگر قصد کار در ایالات متحده را دارید ، پاسخ این سوال بله است – اما این سؤال دیگری است که مهم نیست پاسخ شما را انتخاب کند.

فرم ds-260

18. امنیت و پیش زمینه: متفرقه 2

باز هم اینها فقط به جوابهای صادقانه احتیاج دارند.

یک متخصص بهداشت و درمان سوال دیگری است که واقعا مهم نیست که چگونه به آن پاسخ دهید. اگر کارمند مراقبت های بهداشتی هستید ، از این امر نترسید.

شارژ عمومی سوال باید پاسخ داده شود NO. هزینه عمومی به معنای کمک های مالی دولت است. باید بدانید که برندگان قرعه کشی گرین کارت نباید مدعی “کمک های عمومی” شوند. استثنائاتی برای آن جمله وجود دارد ، اما به طور کلی انتظار می رود که از خود حمایت کنید. ایالات متحده سرزمین فرصت ها است ، نه هدایای رایگان.

فرم ds-260

19. شماره تأمین اجتماعی

به این سه سؤال پاسخ داده شده در شکل زیر ، مگر اینکه قبلاً در ایالات متحده SSN داشته باشید. USCIS (به صورت تئوری) جزئیات شما را به اداره تأمین اجتماعی (SSA) ارسال می کند تا برای SSN شما درخواست کند. در عمل بسیاری از مردم می دانند که این اتفاق به درستی رخ نمی دهد و تأخیر در ایجاد SSN پس از ورود به ایالات متحده ایجاد می شود. از آنجا که SSN برای بسیاری از اهداف در اینجا در ایالات متحده بسیار مهم است که یک مزاحمت است ، بنابراین من همیشه به مردم توصیه می کنم بعد از چند هفته به دفتر SSA مراجعه کنند تا مطمئن شوند SSN شما در سیستم “است”. شما باید کارت SSN خود را حدود 2 تا 3 هفته پس از ورود به ایالات متحده دریافت کنید.

فرم ds-260

ارسال فرم

خوب ، بنابراین فرم خود را تکمیل کرده اید. شما برای هر مشتق (عضو خانواده) همین کار را می کنید. تمام فرم ها را با دقت بررسی کنید ، اگر دوست دارید عکس بگیرید و وقتی آماده هستید ، فرم را ارسال کنید. سپس باید صفحه تأیید را چاپ کنید. شما قادر خواهید بود فرم را بعداً در حالت نقد و بررسی مرور کنید و همچنین می توانید در آن مرحله عکس بگیرید.

همچنین ممکن است از شما خواسته شود فرم «خدمات منتخب» را پر کنید. ما هر مرد مقیم زیر 26 سال ملزم به ثبت نام برای خدمات انتخابی هستیم. این بدان معنا نیست که شما نیاز به خدمت در ارتش دارید ، اما در صورت بروز بحران هایی که به افراد نظامی زیر 26 سال نیاز داشته باشد ، توسط قرعه کشی انتخاب می شوید تا به ارتش القا شوند.

این فرم “قفل” می شود ، بنابراین شما قادر به ویرایش آن نخواهید بود ، اگرچه بعد از ارسال اطلاعات قادر خواهید بود اطلاعات را مرور کنید. اگر در هر زمان قبل از مصاحبه خود به باز کردن فرم نیاز دارید می توانید با ارسال نامه به KCC که عموماً طی چند روز پاسخ می دهند ، این کار را انجام دهید. پس از باز کردن قفل می توانید تغییراتی ایجاد کنید.

هنگامی که KCC فرم شما را پیدا کرد ، آنرا “پردازش” می کند. آنها بر اساس اطلاعاتی که به آنها گفته اید و دسترسی به سوابق رسمی ، بررسی های پیش زمینه را انجام می دهند. دوره پردازش در DV2015 به دلیل حجم فرمهای ارسال شده در همان زمان حدود 4 تا 5 ماه طول کشید. بنابراین ، اگر شماره پرونده بسیار کمی دارید و ارسال DS260 خود را به تعویق می اندازید ، احتمال اینکه تاریخ مصاحبه را به تاخیر بیاندازید وجود دارد ، اما نگران نباشید ، بعداً مصاحبه خواهید شد. مصاحبه ها بر اساس ترتیب شماره پرونده انجام می شود اما فقط از مجموعه مواردی که پردازش DS260 خود را انجام داده اند انجام می شود.

ویدیو های راهنمای تکمیل فرم DS-260

راهنما: ویدیو ها بروی یوتوب قرار دارند.

پارت 1

پارت 2

پارت 3

پارت 4

دریافت فایل ها

دانلود نمونه فرم ds-260

نکات

نکات مهم فرم DS-260

 • مهلت قانونی ارائه درخواست ویزا (تکمیل و ثبت فرم DS-260) برای کیس‌های لاتاری دوره 2020، تا پایان روز 30 سپتامبر 2020 بود.
 • با توجه به اینکه زمان مصاحبه عاملی مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ویزای گوناگونی می‌باشد، بهتر است برای داشتن فرصت کافی برای پروسه اداری و کلیرنس احتمالی بعد از مصاحبه، در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ثبت فرم DS-260 اقدام کنید.
  منظور از تکمیل فرم در اسرع وقت، تکمیل آن با اطلاعات ناقص و اشتباه نیست! در ورود اطلاعات نهایت دقت را به خرج دهید تا در مراحل بعدی نیاز به ویرایش و اصلاح اطلاعات نباشد و در نتیجه از تأخیرها و سوءتفاهم‌های احتمالی جلوگیری شود.
 • از دوره DV-2015 به بعد، علاوه بر کیس نامبر، تاریخ تکمیل و ثبت فرم DS-260 نیز در زمان مصاحبه تأثیرگذار است تا جایی که در بعضی موارد، کیس‌های با کیس نامبر بالا که فرم DS-260 را سریعتر تکمیل کردند، زودتر از کیسی با کیس نامبر پایینتر که فرم را دیرتر تکمیل کرده، مصاحبه شده‌اند.
  همچنین در بعضی شرایط (مانند محدودیت مصاحبه ماهانه در کل سفارت‌ها و …) از بین کیس‌های کارنت شده، کیس‌هایی که فرم را سریعتر تکمیل کردند، در اولویت دعوت به مصاحبه قرار می‌گیرند.
 • با توجه به آمار دوره‌های گذشته، توصیه می‌شود کیس‌هایی که کیس نامبر پایین‌تری دارند (تا حدود 3000) در نیمه اول May و نهایتاً تا آخر May فرم خود را تکمیل و ثبت نمایند. در اوایل پروسه بازه زمانی بررسی فرم‌ها معمولاً نیم ماه – نیم ماه می‌باشد و به مرور در طول دوره با کاهش تعداد فرم‌های ارسالی، این بازه هم افزایش می‌یابد.
  کیس‌نامبرهای بالاتر بهتر است عجله نکنند و حداقل یک هفته را به مطالعه پروسه و تحقیق در مورد شرایط خود اختصاص دهند و سپس با اطمینان خاطر نسبت به تکمیل فرم اقدام کنند.

در موارد مهم از KCC بپرسید:

contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email (kccdv@state.gov) or by phone (Public Inquiry Phone Number 606-526-7500 7:30 a.m. to 4:00 p.m. EDT Monday – Friday) for further assistance.

To : KCCDV@state.gov
Subject : ….

To whom it may concern,

Your messege …

The principal applicant’s information is as follows
Case No : …
Name provided : …
Date of birth: (mmddyyyy)

Warm regards,


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی