تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

فرم ds-260 آمریکا – سوالات متداول


سوالات متداول فرم DS-260

برای اطلاعات بیشتر در مورد فرم ds-260 آمریکا – سوالات متداول زیر را مرور کنید.

برای تکمیل و ارسال فرم های آنلاین به چه نیاز دارم؟

متقاضیان ویزا مهاجر باید

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره مورد NVC شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید
 • شماره شناسه فاکتور شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید

متقاضیان ویزا (DV) باید

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره پرونده ویزای تنوع شما (به اطلاعیه انتخاب خود در  وب سایت E-DV مراجعه کنید )
 • تاریخ تولد متقاضی اصلی

برای تکمیل و ارسال فرم های آنلاین به چه چیزی نیاز دارم؟

متقاضیان ویزا مهاجر باید دارای موارد زیر باشند:

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره مورد NVC شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید
 • شماره شناسه فاکتور شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید

متقاضیان تنوع ویزا (DV) باید:

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره پرونده ویزای تنوع شما (به اطلاعیه انتخاب خود در  وب سایت E-DV مراجعه کنید )
 • تاریخ تولد متقاضی اصلی

از کجا می توانم DS-260 را پیدا کنم؟

می توانید با مراجعه به سایت Immigrant Visas.state.gov و کلیک بر روی “ارسال درخواست ویزا و اسناد مدنی” یا در وب سایت سفارت ایالات متحده یا کنسولگری که در آن هستید ، به DS-260 از وب سایت مرکز برنامه الکترونیکی کنسولگری (CEAC) دسترسی پیدا کنید. شما درخواست خواهید کرد ممکن است بخواهید یک نمونه DS-260 را پیش نمایش کنید (14.6MB) قبل از شروع

به فرم دسترسی پیدا کنید

فرم DS-260 به صورت آنلاین ارسال می شود – و تنها پس از پرداخت هزینه پردازش ویزا. به همین دلیل ممکن است بین زمان پرداخت هزینه و زمان دسترسی به فرم به شما چند روز تأخیر بینجامد.

با این وجود ، پس از دستیابی به این دسترسی ، باید به صفحه CEAC بروید و وارد سیستم شوید. بلافاصله پیوندهایی را که شما را به فرم DS-260 منتقل می کنند ، پیدا خواهید کرد.

آیا می توانم به زبان مادری خود پاسخ دهم؟

یکی از فرم سوالات متداول ds-260 آمریکا این است که به چه زبان هایی میتوان پاسخ سوالات را داد، باید بدانید کلیه پاسخ ها ، به جز آنچه که به طور خاص ارائه شده است ،  فقط با استفاده از حروف انگلیسی باید به زبان انگلیسی باشد . برنامه های ارسالی به هر زبانی غیر از انگلیسی ممکن است رد شوند ، و از شما خواسته می شود وارد مرکز برنامه الکترونیکی کنسول (CEAC) شوید و پاسخ انگلیسی را ارائه دهید.

آیا همه زمینه های DS-260 اجباری است؟

بیشتر زمینه های DS-260 اجباری است. شما می توانید قسمتهای “اختیاری” را خالی بگذارید. همچنین ممکن است برخی از قسمت ها گزینه “آیا درخواست نمی شود” را انتخاب کنند. اگر فیلدی برای شما صدق نمی کند ، می توانید کادر کنار “آیا درخواست نمی شود” را علامت گذاری کنید. همه قسمت های دیگر باید تکمیل شوند: برنامه   به شما امکان نمی دهد فرم با هر زمینه اجباری که خالی مانده باشد ، ارسال کنید. در این حالت یک پیام خطا نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود قبل از ادامه برنامه ، این قسمت را تکمیل کنید. اگر به سؤالاتی که اعمال می شود پاسخ ندهید ، ممکن است فرم شما رد شود.

چه اتفاقی می افتد اگر من نیاز به ورود داده ها داشته باشم؟

شما می توانید DS-260 تا حدی تکمیل شده خود را در هر زمان و با کلیک روی دکمه “ذخیره” در انتهای هر صفحه ذخیره کنید. اگر لازم است قدم بگذارید ، کافی است بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید تا پیشرفت خود را ذخیره کنید ، و در گوشه سمت راست بالای صفحه روی “خروج” کلیک کنید. تمام داده هایی که تا زمان کلیک روی “ذخیره” وارد کرده اید ذخیره می شوند تا زمانی که شما آماده تکمیل فرم باشید.

برای اطمینان از حریم شخصی شما اگر در وسط ورود داده ها فاصله بگیرید ، DS-260 دارای ویژگی “time out” است. اگر برنامه DS-260 تقریباً 20 دقیقه بیکار باشد ، CEAC شما را خاموش می کند. تمام داده هایی که تا آخرین باری که روی “ذخیره” کلیک کرده اید ، ذخیره می شوید تا زمانی که شما آماده تکمیل فرم باشید. اطلاعاتی که پس از کلیک روی “ذخیره” وارد کرده اید از بین می رود.

چگونه می توانم به DS-260 ذخیره شده قبلی دسترسی پیدا کنم؟

با مراجعه به وب سایت مرکز برنامه های الکترونیکی کنسولی (CEAC) و انتخاب View / ویرایش از قسمت ثبت نام IV و Alien از صفحه نمایش اطلاعات مهاجرت – خلاصه ، می توانید به برنامه ذخیره شده خود دسترسی پیدا کنید  . سپس لیستی از کلیه متقاضیان پرونده شما به همراه وضعیت هر برنامه ارائه می شود (شروع نشده ، درگیر یا ارسال شده). برای ادامه به روزرسانی یک برنامه ناقص ، بر روی دکمه “ویرایش” در سمت راست وضعیت برنامه کلیک کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید ، با کلیک بر روی دکمه “ثبت نام و ارسال برنامه” در صفحه “ثبت نام و ارسال” ، دیگر نمی توانید بدون کمک NVC برای ویزاهای مهاجر ، KCC برای ویزاهای مهاجرت ، یا دوباره دسترسی به برنامه خود دسترسی پیدا کنید. سفارت آمریکا یا کنسولگری که در آن قصد دارید درخواست دهید.

آیا DS-260 خود را با خودم به مصاحبه ببرم ؟

شما باید  نه  برنامه خود را با شما به مصاحبه بیاورید. مأمور مصاحبه دسترسی کاملی برای بررسی آنلاین درخواست شما خواهد داشت.

چقدر فرصت برای ارسال فرم Ds-260 دارم ؟

در حالت کلی محدودیت زمانی ندارد حداقل تا اعلام اولین سری دعوت به مصاحبه یا همان کارنتی بهتر است ارسال شود.

به مثال های زیر توجه کنید:

سوال:
من جواب لاتاری را گرفتم. تا کی فرصت دارم فرم ds-260 را پر کنم؟

جواب:
در نظر بگیرید نتایج این دوره (2020)، اول May اعلام شده است
اگه شما برای دوره 2019 انتخاب شدید، هر چه سریعتر فرم رو تکمیل و ثبت کنید تا حداقل 2 ماه بعد به مصاحبه دعوت شوید.

سوال:
کیس نامبر من 39xx است . بنا به دلایلی فرم ds رو می خوام چهار ماه دیگه پر کنم. مشکلی پیش نمیاید ؟

جواب:
بهتر است این کار را نکنید وهرچه زودتر فرم را پر کنید چون ممکن است وقتی کارنت شدید وقت مصاحبه شما به تاخیر بینجامد سعی کنید حداکثر ( مثال ) اگر اول ماه قبول شدید تا آخر ماه فرم را پرکنید یعنی آخر ماه قبولی شما

چند روز فرصت داریم تا فرم ds260 را پر بکنیم ؟

زمان مشخص ندارد

این فرم حاوی سوالات درخواست اطلاعات شخصی و سوابق کاری و تحصیلی و زندگی شما تا ۱۶ سالگی می باشد پس در پر کردن آن عجله نکنید تا اعلام کارنتی یا همان دعوت به مصاحبه وقت برای پر کرده فرم هست موارد زیر را برای پر کردن فرم ۲۶۰ حتما رعایت کنید

چه کسانی باید فرم را پر کنند؟

برای هر فرد همراه برنده لاتاری که مهاجرت می کند یک فرم باید پر کنید

آیا فرم هزینه دارد؟

فرم ۲۶۰ رایگان میباشد

لیست مدارک :

قبل از پر کردن فرم جهت درج اطلاعات صحیح مخصوصا تاریخها و عنواین تحصیلی مدارک سجلی و تحصیلی تمام افراد موجود در پرونده را ترجمه رسمی بکنید .

ترجمه رسمی مدارک فقط بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه

 • شناسنامه و کارت ملی
 • عقدنامه
 • مدارک تحصیلی از دیپلم به بالا
 • کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت
 • مدارک شغلی

این مدارک را برای همه اعضا خانواده ترجمه کنید تا بتوانید اطلاعات صحیح را در فرم وارد کنید

سایت دسترسی به فرم ds260

کارنتی یا فرا خوان مصاحبه چیست ؟

یکی دیگر از سری سوالات متداول فرم ds-260 آمریکا – سوال راجب راجب کارنتی است. کارانتی یعنی فراخوان برندگان لاتاری جهت آمادگی انجام مصاحبه در یکی از سفارتخانهای مجاز امریکا برای شهروندان ایرانی این فراخوان از طریق سیستم ویزا بولتن امریکا هر ماه صورت می گیرد.

به عنوان مثال در ویزا بولتن ماه اگوست اعلام میشود برندگان لاتاری ۲۰۲۰ قاره آسیا از کیس نامبر شماره ۱ الی ۷۵۰ برای ماه اکتبر۲۰۱۹ فراخوان به مصاحبه شده اند معمولا ماههای اول حدود ۸۰۰ برنده را فراخوان میدهند ولی بعد از دو تا ۳ ماه این تعداد هر ماه به دو تا ۳ برابر ماه قبل افزایش پیدا میکند

دسترسی به ویزا بولتن

چه زمانی مدارک را باید برای kcc ارسال بکنیم ؟

بعد از تکمیل و سابمیت فرم ۲۶۰ اداره امور کنسولی ویزا لاتاری kcc بر اساس اولویت کارنتیها با ارسال ایمیل درخواست مدارک لازم برای کیس لاتاری میکند

مدیکال چیست ؟

طبق مقرارت مهاجرتی کشور امریکا تمام متقاضیان ویزای مهاجرتی میبایست در یکی از مراکز پزشکی مورد اعتماد سفارت آمریکا در کشور محل مصاحبه نسبت به انجام آزمایشات پزشکی اقدام بنماید

زمان انجام مدیکال چند روز قبل از مصاحبه هست و حتما میبایست در کشور محل مصاحبه و در مرکز مورد اعتماد سفارت به انجام برسد

جهت تهیه کارت زرد بین الملی واکسن میتوانید به مراکز بهداشت و درمان و هلا احمر مراجعه کنید.

در این مطلب ما برای فرم ds-260 آمریکا – به سوالات متداول شما پاسخ دادیم که امیدواریم مفید بوده باشید. همچنین جهت کسب اطلاعات تکمیلی برای این فرم لطفا به لینک زیر مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی