تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

قانون بیمه عمومی یا پابلیک شارژ برای مهاجرت آمریکا

وی والت آمریکا ایالات متحده ویزا و مهاجرت اطلاعات ویزا و مهاجرت آمریکا قانون بیمه عمومی یا پابلیک شارژ برای مهاجرت آمریکا

قانون نهایی شارژ عمومی Public Charge 2019 دیگر در حال اجرا نیست و DHS با آژانس های فدرال همکاری می کند تا از آگاهی افراد آسیب دیده اطمینان حاصل کند.

قانون بیمه عمومی مهاجرت امریکا

با توجه به اهمیت این مقررات و تاثیر آن بر مهاجرت خانواده ها به آمریکا، شرح مهم ترین بخش های این دستورالعمل جدید که بالغ بر 800 صفحه است

توضیحاتی در رابطه با مقررات جدید Public Charge و تاثیر آن بر درخواست های مهاجرت به آمریکا از طریق خانوادگی:

قانون public charge آمریکا

👈مطابق قوانین مهاجرتی آمریکا، افرادی که مایل به دریافت اقامت دائم در این کشور هستند باید ثابت کنند که تا زمان دریافت شهروندی آمریکا هزینه ای را برای منابع عمومی این کشور ایجاد نمی کنند که اصطلاحا به آن Public charge گفته می شود.

👈مقررات جدید در رابطه با تعریف public charge و تعیین مصادیق آن است.
👈مقررات جدید از ۱۵ اکتبر امسال به اجرا گذاشته خواهد شد و پرونده هایی که پیش از آن مورد رسیدگی نهائی قرار بگیرند مشمول مقررات جدید نخواهند بود.
👈مطابق دستورالعمل جدید افرادی که ظرف ۳ سال منتهی به درخواست گرین کارت خود مجموعا بیش از ۱۲ ماه از کمک های عمومی استفاده کرده اند می توانند public charge محسوب شوند.
👈 مقررات جدید کمک های عمومی را شامل این موارد اعلام کرده است: برنامه کمک های غذایی (SNAP) یا همان فود استمپ، برنامه یارانه مسکن شامل Section 8، بیمه Medicaid، پوشش تکمیلی هزینه دارو برای دارندگان Medicare (معروف به Part D)، افرادی که از حقوق SSI تامین اجتماعی استفاده می کنند.
👈👈 استفاده از Medicaid توسط افراد زیر ۲۱ سال و خانم های باردار ( تا ۶۰ روز پس از پایان حاملگی) به عنوان Public charge محسوب نمی شود.
👈مقررات جدید تاثیری بر افرادی که هم اکنون دارای گرین کارت هستند ندارد و تنها در رابطه با افرادی که متقاضی گرین کارت هستند اعمال می شود. با این حال، فعالان حقوق مهاجرین نگران تاثیر این مقررات بر استفاده دارندگان گرین کارت از کمک های عمومی هستند.
👈افرادی که خارج از آمریکا هستند و برای دریافت ویزای مهاجرتی اقدام می کنند نیز مشمول مقررات جدید می شوند.
👈مقررات جدید تعیین احتمال Public charge شدن افراد را بر اساس ارزیابی مجموع معیارهایی مانند سن، تحصیلات، آشنایی با زبان انگلیسی و وضعیت سلامت جسمی فرد تعریف می کند.
👈 افرادی که دارای بیماری هایی هستند که مستلزم درمان فراگیر یا طولانی مدت است نیز شانس بیشتری برای رد درخواست گرین کارت بر اساس احتمال public charge شدن دارند.

قانون بیمه عمومی مهاجرت به امریکا

🇺🇸 اضافه شدن یک فرم جدید به فرم هایی که برای درخواست تغییر وضعیت به اقامت دائم (Adjustment of Status) باید تکمیل و ارسال شود.
اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده نسخه پیش نویس فرم جدیدی را منتشر کرده است که باید توسط متقاضیان گرین کارت که از داخل آمریکا اقدام می کنند تکمیل و ارسال شود.

👈این فرم که I-944 نامگذاری شده در واقع مکمل فرم I-864 است و جایگزین آن محسوب نمی شود. اطلاعات این فرم جدید همراه با فرم I-864 مجموعا برای تعیین احتمال public charge بیمه عمومی مهاجرت شدن فرد مد نظر قرار خواهد گرفت.

👈 این فرم برای اولین بار امتیاز کردیت (Credit score) افراد را نیز در محاسبه احتمال Public charge شدن و خودکفائی مالی (self-sufficiency) افراد دخالت می دهد و متقاضیان موظف هستند اطلاعات و سوابق کردیتی خود را در این فرم وارد کنند.

👈 این فرم مخصوص متقاضیان دریافت گرین کارت از داخل آمریکا است و فعلا فرمی برای افرادی که از طریق کنسولی و با مراجعه به سفارتخانه درخواست ویزای مهاجرتی می کنند معرفی نشده است.

👈 تکمیل و ارسال فرم I-944 از ۶۰ روز دیگر برای تمام پرونده های درخواست گرین کارت از داخل آمریکا(adjustment of status) الزامی خواهد بود‌.

قانون public charge آمریکا

با توجه به تحولات سریع اخیر در زمینه حمایت مالی مهاجران و مقررات

بویژه آرا اخیر دادگاه‌های فدرال، در شرایط فعلی توصیه به متقاضیان دریافت اقامت دائم به شرح زیر است:

📌 افرادی که از داخل آمریکا و از طریق پروسه Adjustment of status اقدام به درخواست گرین کارت می کنند بهتر از فرصت توقف موقت مقررات جدید Public charge توسط دادگاه ها استفاده و پرونده خود را هرچه سریع تر ارسال کنند.
📌با توجه به اینکه وزارت خارجه آمریکا طرف دعاوی فعلی مطرح شده در دادگاه‌های فدرال نبوده، در حال حاضر الزامی به تبعیت از آرا صادره ندارد و سفارتخانه ها می توانند دستورالعمل جدید در رابطه تعیین تمکن مالی افراد را اجرا کنند. فعلا معلوم نیست که رویه وزارت خارجه در این زمینه چگونه است و آیا در آینده نزدیک علیه وزارت خارجه هم طرح دعوی خواهد شد یا خیر. بنابراین به افرادی که از خارج از آمریکا و از طریق کنسولی درخواست ویزای مهاجرتی دارند توصیه می شود در صورتی که برای تکمیل پرونده خود هنوز زمان دارند تا روشن شدن کامل وضعیت از ارسال مدارک و فرم های ساپورت مالی خودداری کنند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی