تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

معیارهای امتیاز بندی اکسپرس اینتری CRS – سوالات متداول


پاسخ به سوالات متداول برای امتیاز بندی اکسپرس اینتری


1. سیستم جامع امتیازبندی CRS در برنامه نیروی متخصص کانادا چیست؟

شما جهت کسب اقامت کانادا از طریق کار و تخصص خود باید از روش اسکیل ورکر اقدام کنید، از سال 2015 سیستم اکسپرس اینتری شروع به کار نمود. سیستم جامع امتیازبندی CRS، سیستم امتیاز بندی خاص دولت کانادا برای امتیاز بندی متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری Express Entry بر اساس عواملی از جمله سن ، تحصیلات ، تجربه کار و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی می باشد. متقاضیان می توانند در استخر برنامه اکسپرس اینتری پروفایلی ایجاد کنند و بر اساس این سیستم ارزیابی شوند. دولت کانادا به صورت منظم دعوتنامه هایی ITAs برای متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در استخر اکسپرس اینتری دارند صادر می کنند و در مدت زمان 6 ماه تا یکسال در حالت عادی پرونده آن ها را بررسی میکند.

2. نحوه امتیاز بندی در سیستم جامع امتیازبندی CRS چگونه است؟

متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری می توانند 1200 امتیاز بر اساس چندین عامل در این سیستم کسب کنند.سن، تحصیلات، تجربه کار و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی معروف به عوامل اصلی سرمایه انسانی مجموعا 500 امتیاز دارند. ترکیب بعضی از این عوامل معروف به عوامل انتقال مهارت می توانند 100 امتیاز اضافی به همراه داشته باشند. این 600 امتیاز به عنوان هسته اصلی امتیاز متقاضیان شناخته می شوند. امتیازاتی هم به عوامل دیگری نظیر گزینش استانی، پیشنهاد کاری، تحصیلات کانادایی، مهارت در زبان فرانسه و فامیل درجه یک در کانادا اقامت دایم یا سیتیزن داده می شود. با وجود اینکه متقاضیان برای ورود به برنامه اکسپرس اینتری نیاز به این عوامل ندارند ولی این عوامل به صورت قابل ملاحظه ای امتیاز متقاضیان را افزایش می دهد. با ارزش ترین این عوامل گزینش استانی است که 600 امتیاز دارد. تعداد زیادی از برنامه های گزینش استانی فقط برای متقاضیانی که در استخر اکسپرس اینتری هستند در دسترس است.

3. آیا می توانم امتیازاتم را در سیستم جامع امتیازبندی CRS افزایش دهم؟

خوبی برنامه اکسپرس اینتری پویا بودن این برنامه است و بدان معنی است که امتیازات متقاضیان قابل تغییر است. بعضی از روش هایی که متقاضیان می توانند امتیازات خود را بهبود بخشند به شرح زیر است:- دریافت مدرک زبانی بهتر مثلا افزایش نمره ایلتس از 6 به 7- مستند سازی درست مدارک تحصیلی و سابقه کاری- انجام اقدامات فعالانه برای پیگیری برنامه های استانی ، پیشنهاد کارکانادایی یا ویزای کار ازکانادا

4. آیا سن من در سیستم جامع امتیازبندی CRS تاثیر دارد؟

سن یکی از عوامل امتیاز دهی این سیستم است. حداکثر امتیاز سن برای متقاضیان مجرد 110 و برای متاهلین 100 می باشد. بیشترین امتیاز به متقاضیان بین 20 تا 29 سال سن تعلق می گیرد. متقاضیانی که بیش از 45 سال سن دارند هیچ امتیازی دریافت نمی کنند ولی می توانند برای برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایند لذا قبولی آنها سخت است.

5. آیا برای ثبت نام برای اکسپرس اینتری نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی از سازمانهایی در کانادا ECA را دارم؟

ارزیابی مدرک تحصیلی ECA ، معادل کانادایی تحصیلات خارج از کانادا را مشخص میکند. اگر مدرک تحصیلی کانادایی دارید نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی ندارید. ارزیابی مدرک تحصیلی ECA در هنگام ورود به استخر برای متقاضیان دارای سابقه کاری کانادایی و یا نیروی ماهر تجاری نیاز نیست ولی برای متقاضیان نیروی متخصص ارزیابی مدرک تحصیلی ECA نیاز است. علاوه بر این تمامی متقاضیان درون استخر برنامه اکسپرس اینتری برای دریافت امتیازات تحصیلات خارجی خود و همسرشان نیاز به ارزیابی مدرک خود دارند.

6. از کجا می توان ارزیابی مدرک تحصیلی ECA دریافت کرد؟

برای اقدام برای مهاجرت تنها ارزیابی های انجام شده توسط سازمان های زیر که در کشور کانادا واقع شده اند، مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است:

Comparative Education Service: University of Toronto School of Continuing Studies-
International Credential Assessment Service of Canada-
World Education Services-
International Qualifications Assessment Service-
International Credential Evaluation Service-

برای متخصصین و پزشکان خانوادگی نامه ای از سازمان نظام پزشکی کانادا نیاز است
• پزشکان متخصص
• پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی 


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی