تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

6 عامل شکل دهنده سطح مهاجرت کانادا


تصمیم دشوار برای شناسایی تعداد مهاجران جدید برای استقبال از کانادا توسط شش عامل اصلی شکل گرفته است ، اما یک عامل مهمتر از همه وجود دارد.


اعلامیه برنامه سطح مهاجرت 2020-2022 کانادا بحث های زیادی را برانگیخته است. این بحث درمورد موضوعاتی از قبیل تعداد مهاجران کانادا مورد استقبال قرار خواهد گرفت ،این دسته بندی ها در چه گروه هایی قرار می گیرند و آیا کانادا توانایی ادغام این افراد تازه وارد را در اقتصاد و جامعه خود دارد.

همه این موضوعات بسیار مهم و دارای بحث و گفتگو هستند. اما معمولاً صحبت های زیادی درباره تعیین میزان مهاجرت صورت نمی گیرد.

تصمیم دشوار برای شناسایی تعداد تازه واردان کانادا هر سال توسط شش عامل اصلی شکل گرفته است:

  • جمعیت شناسی و اقتصاد
  • اهداف سیاست کانادا
  • شرایط جهانی
  • ظرفیت ادغام کانادا
  • ظرفیت پردازش کانادا
  • سیاست

جمعیت شناسی و اقتصاد

استقبال از مهاجران به کانادا به دلیل شرایط جمعیتی این کشور یک ضرورت اقتصادی است. کانادا یکی از قدیمی ترین جمعیت جهان و یکی از پایین ترین نرخ تولد در جهان است. در نتیجه ، کانادا برای پیشبرد رشد جمعیتی و نیروی کار باید از مهاجران استقبال کند ، که برای حفظ رشد اقتصادی کاملاً حیاتی است.

ممکن است سایر کشورها به مهاجران احتیاج نداشته باشند زیرا جمعیت جوان تری دارند و نرخ تولد بالاتری نیز دارند ، اما از طرف دیگر کانادا در غیاب مهاجرت شاهد افزایش سطح بالای زندگی آن است.

اهداف سیاست گذاری

کانادا از مهاجران به سه دلیل مهم استقبال می کند: رشد اقتصاد خود ، اتحاد مجدد خانواده ها و کمک به حفاظت بشر دوستانه. از این رو ، سطح مهاجرت همیشه با توجه به این اهداف شکل می گیرد و در حقیقت ، کانادا برای تحقق این اهداف بسیار زیاد پیش می رود ، زیرا هر ساله حدود 40 درصد از مهاجران خود را زیر کلاس های خانواده و حفاظت بشر دوستانه استقبال می کند.

شرایط جهانی

موضوع این است که چگونه کانادا باید به شرایط جهانی پاسخ دهد. در ارزیابی سیاستهای کلاس اقتصادی خود ، کانادا باید مطمئن باشد که تقاضای جهانی کافی از مهاجران بالقوه برای مایل به انتقال به این کشور وجود دارد. علاوه بر این ، کانادا به عنوان یک عضو جامعه بین المللی موظف است در هنگام بروز بحران های بشردوستانه کمک کند.

این ممکن است منجر به این شود که کانادا اقدامات کوتاه مدت برای تعدیل میزان مهاجرت خود انجام دهد و مهاجران تحت چه گروه هایی قرار گیرند. اخیراً ، این اتفاق زمانی رخ داد كه كانادا تصمیم گرفت سطح خود را افزایش دهد و میزان پذیرش حفاظت بشر دوستانه را در سالهای 2016-16 2015 هنگامی كه دولت تصمیم به استقبال بیشتر حفاظت بشر دوستانه سوری را گرفت ، افزایش دهد.

ظرفیت ادغام کانادا

دولت فدرال باید این اطمینان را داشته باشد که شرایط اقتصادی این کشور به اندازه کافی سالم باشد
که افراد تازه وارد بتوانند در بازار کار ادغام شوند. علاوه بر این ، باید اطمینان حاصل کند
که منابع در سطح کشور وجود داشته باشد ، مانند پشتیبانی کافی برای تسویه حساب مهاجرین
(به عنوان مثال ، آموزش زبان و شغل) ، مسکن ارزان قیمت ، خدمات مراقبت های بهداشتی
و حمل و نقل عمومی که می تواند به پشتیبانی از جمعیت بیشتری کمک کند.

ظرفیت پردازش کانادا

با توجه به اینکه تقاضای جهانی برای انتقال به کانادا فراتر از میزان تأمین نقاط مهاجرت کشور است ، دولت فدرال باید از ظرفیت خود در پردازش هر چه سریعتر درخواست های مهاجرت آگاه باشد. حتی اگر این کشور بخواهد از سطح بالاتری از مهاجرت استقبال کند ، ممکن است هنوز ظرفیت پردازش برای این کار وجود نداشته باشد.

کانادا طی سالهای اخیر با اجرای سیستم مدیریت برنامه Express Entry ، ظرفیت پردازش خود را بهبود بخشیده است ، با این حال ، هنوز بسیاری از برنامه های مهاجرت را از طریق کاغذ ، که کندتر است ، پردازش می کند و به منابع قابل توجهی در کارمندان نیاز دارد.

سیاست: تأثیرگذارترین عامل

در پایان روز میزان مهاجرت منتخب دولت یک تصمیم سیاسی است.

مهم نیست که توجیه اقتصادی چیست یا مردم چگونه احساس می کنند ، دولت امروز عمدتاً میزان مهاجرت را
بر اساس اینکه احساس می کند تصمیم ممکن است چه تأثیری بر زمان انتخابات داشته باشد ، انتخاب می کند.

این بدان معنی است که حتی در مواقعی که کانادا به مهاجران بیشتری نیاز دارد ، میزان مهاجرت را می توان پایین نگه داشت. این اتفاق در حال حاضر در کبک (که تنها استان یا قلمرو کانادا است که می تواند سطح مهاجرت آن را کنترل کند) اتفاق می افتد. کبک نیاز به مهاجرت بسیار بالاتری دارد ، اما دولت فعلی این تصمیم را اتخاذ کرده است که برای حفظ کمبود مصرف استان به نفع سیاسی خود است.

به همین ترتیب ، دولت فعلی فدرال ممکن است با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری این کشور در حال حاضر ، بتواند سریع تر سطح کانادا را توجیه کند. با این حال ، آنها ممکن است تصمیم به افزایش آهسته سطح بگیرند تا به طور بالقوه از واکنش منفی مردم جلوگیری شود.

از میان این شش عامل ، سیاست بدون شک تأثیرگذارترین شکل در شکل گیری جهت مهاجرت است که کانادا تصمیم به انتخاب دارد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی