تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

جلوگیری از پیشنهادات کلاهبرداری برای مهاجرت کاری به کانادا

وی والت آمریکا کانادا اطلاعات کاربردی اطلاعات کاربردی کانادا جلوگیری از پیشنهادات کلاهبرداری برای مهاجرت کاری به کانادا

5 نکته برای جلوگیری از پیشنهادات کلاهبرداری در کانادا

بسیاری از مردم در سراسر جهان آرزوی زندگی و کار در کانادا را دارند. طیف گسترده ای از مشاغل موجود و زمینه های متنوعی که در آن می توان این کارها را انجام داد ، بدون توجه به شغل و پیشینه ، کانادا را به سرزمین واقعی فرصت تبدیل می کند. جای تعجب نیست که وب پر از کلاهبرداریهای اشتغالزایی است که برای استفاده از آرمانهای مردم طراحی شده اند.

پیشنهاد شغلی کانادا چیزی است که در واقع با اشتیاق بی شماری از اتباع خارجی از کشورهای جهان به دنبال آن هستند. متأسفانه ، بسیاری از افراد نادرست از این واقعیت استفاده می کنند و به اتباع خارجی می رسند تا آنچه را که به عنوان یک پیشنهاد شغلی مشروع کانادا ارائه می شود ، در اختیارشان قرار دهند ، در حالی که در واقع این کلاهبرداری است.

خوشبختانه ، تعدادی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که می تواند به شناسایی تاکتیک های نادرست منجر شود که به طور خاص افراد متقاضی کار یا افرادی که به دنبال فرصت های مالی هستند در کانادا هدف قرار می گیرد. در اینجا پنج مورد از آنها ذکر شده است:

1) جبران غیر واقعی

حقوق و مزایایی که متناسب با ماهیت اشتغال نباشد ، نشانه‌هایی است که پیشنهاد کار واقعی نیست.

اولین و بارزترین علامت مشکل ، حقوق و دستمزدی است که برای شغلی که ارائه می شود خیلی زیاد است. در صورت شک ، متوسط ​​حقوق کانادا در هر شغل می تواند در سایت بانک کار کانادا تأیید شود .

اگر بین اطلاعات حقوق و دستمزد موجود در سایت و حقوق پیشنهادی اختلاف معنی داری وجود داشته باشد ، این امر به معنای قانونی بودن شغل نیست و به نظر می رسد که خیلی هم صحت داشته باشد.

دومین نشانه ای که باید در مورد اعتبار یک پیشنهاد اشتغال ایجاد کند ، طیف گسترده ای از مزایای مرتبط با شغل بسیار جذاب است. بسیاری از این پیشنهادات دروغین دارای طیف وسیعی از مزایایی است که ایده آل و آرزوهای بلند را برای هر خارجی که به دنبال شغل است ، برانگیخته است. بلیط هواپیما پرداخت شده از کشور مبدا ، اقامت رایگان و یک دوره تعطیلات غیرواقعی از مزایای مشترکی است که در پیشنهادات شغلی کلاهبرداری مشاهده می شود.

2) مجوز کار به دست آمده است ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه ای پرداخت کنید

چندین مورد اشتباه در این تصویر وجود دارد.

اول ، نادر است كه يك شركت داوطلبانه از طريق درخواست اقدام كند و از بوروكراسي مهاجرت پيچيده كانادا براي استخدام يك كارگر خارجي استفاده كند بدون اينكه ابتدا مصاحبه رو در رو با مشتري خود انجام دهد.

دوم ، فرایند درخواست مجوز کار در کانادا لزوماً مستلزم مشارکت اتباع خارجی است. تصور اینکه مجوز کار توسط یک کارفرما بدون درگیر شدن اتباع خارجی ای که وی قصد استخدام آن را دارد اخذ شود ، به احتمال زیاد نه ممکن است و نه قابل قبول.

سرانجام ، مبلغ ادعا شده در اکثر قریب به اتفاق موارد منعکس کننده هزینه واقعی اخذ مجوز کار نیست . هزینه دولت برای درخواست اجازه کار 155 دلار است ، در حالی که معمولاً مبلغ پرداخت شده در زمینه پیشنهاد شغل جعلی به طور قابل توجهی بیشتر است.

3) اطلاعات تماس کارفرمای مفقود یا نادرست

یکی از بارزترین و عینی ترین علائم جعلی بودن یک پیشنهاد ، مشکلی است که در مورد اطلاعات تماس ارائه شده توسط کارفرما وجود دارد.

اول ، اگر کد منطقه از شماره تلفن ارائه شده مطابق با مکانی که قرار است تجارت در آن قرار داشته باشد مطابقت ندارد ، به دلیل مشروعیت آن نتیجه خوبی نمی دهد. اگر شماره تلفنی قطع شده باشد ، در صورتی که شماره اشتباهی باشد یا کسی پاسخ ندهد ، همین مسئله صادق است.

بخش دوم اطلاعات تماسی که می تواند برای تشخیص پیشنهاد جعلی استفاده کند ، آدرس ایمیل ارائه شده توسط کارفرما است. اگر وب سایت یک شرکت معتبر www.XYZ.com است و نام نماینده شرکت استفان است ، آدرس ایمیل تقریباً به طور قطع Stephen@xyz.com خواهد بود. فرقی نمی کند آدرس ایمیل بسیار شبیه به آدرس مورد استفاده برای وب سایت باشد ، اگر دقیقا مطابقت ندارد ، این نشانه خوبی از کلاهبرداری است.

4) کیفیت پایین زبان

عقل سلیم نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که قصد ارائه پیشنهاد اشتغال در کانادا را دارند ، تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارند.

بنابراین ، خطاهای موجود در متن نامه پیشنهادی شغلی نشانگر خوبی از عدم اعتبار بودن آن است. ترکیب نادرست فعل ، نگارشی و کلمات غلط نباید در یک سند رسمی از یک شرکت کانادایی رواج داشته باشد.

5) نامه پیشنهادی غیر متعارف

تا چه حد به نظر می رسد نامه پیشنهاد یک ارتباط رسمی از یک شرکت محترم کانادایی است که می تواند کاملاً آشکار باشد.

گاهی اوقات ، یک نگاه سریع به نامه پیشنهاد شغلی کافی است تا کمبود اصالت را تشخیص دهد. قالب بندی نامه و گرافیک یا تصاویر موجود در آن ممکن است برجسته و به نظر بیاید.

بیشتر شرکت های کانادایی در نوشتن نامه های پیشنهادی حرفه ای به کارمندان بالقوه بسیار مؤثر هستند. بنابراین ، اگر شیوه نگارش این نامه ناکافی به نظر برسد ، یا در صورت انتخاب غیر متعارف قلم یا اندازه قلم وجود داشته باشد ، این امر باید با توجه به مشروعیت پیشنهاد ، نگران کننده باشد.

به طور کلی ، اگرچه کلاهبرداران برای فریب اتباع خارجی مظنون استراتژی های موثری دارند ، اما سرنخ هایی برای گفتن وجود دارد که می توان از آنها برای شناخت این راهکارها استفاده کرد. با شناسایی و درک این سرنخ ها می توان پیشنهادهای دروغین شغلی را کشف کرد و از اتباع خارجی قربانی این طرح های کلاهبرداری جلوگیری کرد.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی