کانادا اخبار سراسری کانادا

5 دلیل خوب برای مهاجرت از آمریکا به کانادا

بیش از 10 هزار شهروند و تابع ایالات متحده هر سال از طریق اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت می کنند. درواقع ایالات متحده دومین کشور منبع مهاجر در میان مهاجران اکسپرس انتری است.

مهاجرت به کانادا از آمریکا

بین سالهای 2017 و 2019، درصد درخواست های اکسپرس انتری که کشورشان ایالات متحده است تقریبا دوبرابر شده و از 7 درصد به 12 درصد می رسد.  این گزارش مطابق گزارش سالانه اکسپرس انتری 2019 اعلام می شود.

گزارش نشان می دهد 85 درصد از مهاجران شهروندان غیر ایالات متحده هستند.

در اوایل سال جاری، دونالد ترامپ تا پایان سال رسیدگی به اقدامات مهاجرتی را دچار وقفه کرد، این مورد شامل گرین کارت و ویزاها H1-B است: ویزایی که برای نیروهای کار بسیار تخصصی خارجی صادر می‌شود.

مدیریت ریاست جمهوری دونالد ترامپ اخیراً تغییرات بسیاری در برنامه‌های ویزا H1-B اعلام کرده است که احتمالاً گرفتن ویزا های جدید را برای مهاجران جدید دشوارتر می کند.

کارفرمایان در حال حاضر ملزم هستند تا حقوق بیشتری به نیروهای کار متخصص خارجی بپردازند. این ممکن است مانع آن شود که کارفرمایان بتوانند نیروهای کار خارجی را استخدام کنند.

با ابهاماتی که در مورد تابعان ایالات متحده در مورد وضعیت مهاجرتشان وجود دارد، جای تعجب نیست که بسیاری از آنها اگر به کانادا توجه نشان داده اند.

کانادا به خاطر یکی از کشورهای بسیار مهاجر پذیر در سرتاسر دنیا مشهور است. کانادا توسط مهاجران ساخته شده است و کنادایی‌ها این را فراموش نمیکنند.

چرا تابعان آمریکا به کانادا مهاجرت می‌کنند؟

کانادا به دلایل زیادی ممکن است برای بسیاری از مقیمان ایالات متحده یک گزینه جذاب باشد ، با این حال به عنوان مهمترین دلایل میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. خدمات بهداشت و درمان رایگان کانادا: 
  • کانادایی‌ها و دارندگان اقامت دائمی در مورد صورت حساب های سنگین پزشکی در موارد عادی نگرانی ندارند.
 2. تعادل بهتر میان کار و زندگی: 
  • نیروی کار در کانادا از ساعتهای کم کاری لذت می برند. به گزارش Gallup article ، نیروهای کار تمام وقت ایالات متحده به طور متوسط در یک هفته 47 ساعت کار می‌کنند. در حالی که در کانادا ، استاندارد ساعات کار هفتگی 40 ساعت در هفته است.
 3. پرداخت حقوق در تعطیلات رسمی:
  • در کانادا ، افراد با تعطیلات رسمی از حقوق برخوردار می شوند. با این وجود در ایالات متحده آمریکا ، کارفرمایان ملزم به پرداخت حقوق به اشخاص برای زمانی که کار نکرده اند نیستند.
 4. مرخصی زایمان با حقوق و دستمزد: 
  • ایالات متحده فقط 12 هفته مرخصی والدین بدون حقوق را برای والدین را فراهم می کند. در حالی که مادران کانادایی می توانند از 35 تا 61 هفته مرخصی استفاده کنند و همچنین می توانند از طریق بیمه کانادا (EI) بهرمند شوند.
 5. کانادا کشور مهاجر پذیر است:

اکسپرس انتری: مهم ترین مسیر اقامت دائم

دارندگان اقامت موقت آمریکا می توانند از بین بیش از 100 راه مهاجرت کانادا ، راه ای را که واجد شرایط اقدام هستند انتخاب کنند ، یکی از بهترین و مشهورترین مسیر ها اکسپرس اینتری است.

اکسپرس انتری سیستمی ست که مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) برای مدیریت برنامه های اقامت دائم برای سه برنامه مهاجرت کلاس اقتصادی استفاده می کند، این برنامه عبارتند از:

سپس داوطلبان بر اساس عوامل مختلفی از جمله سن ، سابقه کار ، تحصیلات و توانایی های زبان به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارزیابی می شوند. سپس براساس سیستم جامع رتبه بندی (CRS) به آنها نمره داده می شود .

داوطلبان دارای بالاترین امتیاز در استخر اکسپرس انتری به طور دوره ای دعوت نامه هایی برایشان جهت ارائه درخواست اقامت دائم کانادا صادر می شود.

بعلاوه ، بسیاری از استانها از سیستم Express Entry برای انتخاب افرادی استفاده می كنند كه می توانند به كمبود نیروی كار در استان کمک كنند.

سپس استانها می توانند از طریق برنامه استانی (PNP) از افراد منتخب دعوت کنند تا برای نامزدی استانی جهت اخذ اقامت دائم اقدام کنند .

افراد معرفی شده توسط استان 600 امتیاز CRS اضافی دریافت می کنند ، و عملاً دعوت به درخواست اقامت دائم را در دراو بعدی اکسپرس اینتری تضمین می کند.

مسیر شهروندی کانادا

پس از مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم ، سپس می توانید واجد شرایط درخواست شهروندی کانادا شوید .

دارندگان اقامت دائم باید نشان دهند که در پنج سال گذشته سه سال یا 1095 روز در کانادا زندگی کرده اند.

حدود 85 درصد از دارندگان اقامت دائم کانادا ، در نهایت شهروند کانادا می شوند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023