dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

4 راه برای مهاجرت به کانادا تحت CUSMA

اخبار مشترک 4 راه برای مهاجرت به کانادا تحت CUSMA

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های CUSMA

شهروندان واجد شرایط ایالات متحده و مکزیک می توانند از برخی از نوارهای قانونی برای کار یا فعالیت در کانادا صرف نظر کنند.

توافق نامه کانادا ، ایالات متحده و مکزیک (CUSMA) به کارگران ، بازرگانان و سرمایه گذاران اجازه می دهد بدون گذراندن مراحل ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) به کانادا بیایند. پیش از اول ژوئیه سال 2020 ، CUSMA به عنوان توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی یا NAFTA شناخته می شد.

متقاضیان اجازه کار CUSMA که مستقیماً از ایالات متحده وارد می شوند می توانند در مرز ورودی درخواست دهند ، مگر اینکه سرمایه گذار CUSMA باشند .

در کل چهار نوع دسته CUSMA وجود دارد:

  1. متخصصان CUSMA ؛
  2. نقل و انتقالات درون شرکت CUSMA .
  3. تاجران CUSMA ؛ و
  4. سرمایه گذاران CUSMA .

هر دسته شرایط خاص خود را برای واجد شرایط بودن دارد.

متخصصان CUSMA

متخصصان CUSMA باید در یکی از مشاغل هدفمند یک پیشنهاد شغلی از قبل تنظیم شده یا قرارداد در کانادا داشته باشند . 63 شغل واجد شرایط در زمینه های پزشکی ، آموزش ، علوم و سایر مشاغل وجود دارد.

بسته به حرفه ، متقاضیان باید مدارک تحصیلی و اثبات تجربه کاری در زمینه خود را ارائه دهند. این برای افرادی نیست که می خواهند در این کشور کار خود اشتغالی انجام دهند .

کانادا همچنین به افراد دارای حرفه در CUSMA اجازه می دهد که به عنوان بازدید کننده تجارت بیایند ، تا زمانی که وارد بازار کار نشوند ، بلکه درخواست تجارت ، مشاوره و ملاقات با مشتری را دارند.

اجازه کار می تواند یک بار تا سه سال داده شود. سپس می توان آنها را تا سه سال برای تعداد نامحدودی تمدید کرد ، مشروط بر اینکه متخصصان از همه شرایط پیروی کنند. با این حال ، افسران مهاجرت باید راضی باشند که کار هنوز موقت است و متقاضی از ورود CUSMA برای دور زدن مراحل عادی مهاجرت استفاده نمی کند.

نقل و انتقالات درون شرکت CUSMA

نیرو آمریکایی یا مکزیکی که به شعبه کانادایی شرکت خود منتقل می شوند ممکن است واجد شرایط انتقال درون شرکت CUSMA باشند .

انتقال باید برای کار موقت در کانادا انجام شود. داوطلبان واجد شرایط لازم است که قبلاً حداقل در یکی از سه سال گذشته در موقعیت مشابه موقعیتی که در کانادا می گیرند برای کارفرمای آمریکایی یا مکزیکی خود کار کنند. آنها باید در زمان درخواست توسط شرکت استخدام شوند.

موقعیت آنها باید مدیریتی ، اجرایی یا شامل دانش تخصصی باشد.

تاجران CUSMA

بازرگانان CUSMA برای انجام تجارت قابل توجه کالا یا خدمات بین کانادا و ایالات متحده یا مکزیک باید به کانادا بیایند. کانادا زمانی که بیش از 50 درصد تجارت بین کانادا و یکی دیگر از کشورهای CUSMA انجام شود ، آن را “تجارت اساسی” می داند. 50 درصد می تواند شامل حجم یا ارزش تجارت باشد.

سرمایه گذاران CUSMA

سرمایه گذاران CUSMA باید سرمایه گذاری قابل توجهی در تجارت جدید یا موجود کانادایی انجام دهند و اینکه آنها برای توسعه و هدایت تجارت به کانادا می آیند. همچنین اجازه کار در گروه سرمایه گذاران CUSMA ممکن است به پرسنل ضروری شرکت اعطا شود.

ورود به کانادا از طریق CUSMA با محدودیت سفر

آژانس خدمات مرزی کانادا به CIC News گفت ، پیشنهاد شغلی آنها باید در یک تجارت یا سازمانی باشد که هنوز در حال فعالیت است . افرادی که متقاضی اجازه کار CUSMA از هر کشور دیگری هستند باید درخواست مجوز دهند و مجوز سفر از مهاجرت و شهروندی کانادا را دریافت کنند . در غیر این صورت ، این افراد مجاز به مسافرت نخواهند بود و نمی توانند از طریق مرز ورودی برای درخواست کار CUSMA اقدام کنند.

علاوه بر این ، همه اتباع خارجی که می خواهند برای کار به کانادا بیایند با یک دلیل اساسی باید مسافرت کنند. CUSMA و انتقال دهنده های درون شرکتی که در زیرساختهای حیاتی کار می کنند همچنان اجازه ورود خواهند داشت و در صورت عدم علائم ویروس کرونا ممکن است از قرنطینه اجباری معاف شوند.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت