تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

پذیرش بیش از 19 هزار مهاجر جدید در کانادا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا پذیرش بیش از 19 هزار مهاجر جدید در کانادا

آمار پذیرش مهاجران جدید کانادا

کانادا در ژوئن سال 2020 تقریباً از 19200 مهاجر جدید استقبال کرد. این در داده های جدید از طریق مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) امروز منتشر شد.

دریافت اقامت دائم در کانادا (PR) در ماه ژوئن بسیار بیشتر از 11000 تازه وارد بود که در ماه مه بود و 4000 نفری که در آوریل PR کسب کردند . همچنین بالاترین میزان مهاجرت کانادا در طی همه گیری کرونا ویروس از ماه مارس است.

از طرف دیگر ، از 34000 مهاجری که در ژوئن 2019 توسط کانادا مورد استقبال قرار گرفته اند ، بسیار کمتر است. سطح پایین تر در مقایسه با سال گذشته به دلیل اختلالات ناشی از بیماری همه گیر کرونا است. کانادا تا به حال محدودیت های مسافرتی را نیز به اجرا گذاشته است 
برخی این محدودیت ها شامل موارد زیر میشوند:

• شهروندان کانادایی
• ساکنان دارای اقامت دائم
• خانواده شهروندان کانادایی و اقامت دائم (همسران ، شرکای عرفی ، فرزندان وابسته ، نوه ها ، والدین ، سرپرست یا مدرس )
• دارندگان اقامت دائم (COPR) که قادر به سفر به کانادا هستند حتی اگر ویزای آنها به دلیل کرونا منقضی شده باشد
• متقاضیان اقامت دائم که برای اقامت دائم در قبل از 18 مارس 2020 تاییدیه دریافت کردند.
• کارگران خارجی موقت
• دانشجویان بین المللی که دارای مجوز تحصیل معتبر بوده اند یا در 18 مارس سال 2020 یا قبل از آن مجوز تحصیل را دریافت کرده بودند.
برای مشاهده لیست کامل افرادی که از محدودیت سفر معاف هستند ، اینجا کلیک کنید.

، و پردازش برنامه IRCC نیز تحت تأثیر اقدامات اجتماعی قرار دارد.

بیشترین مهاجران کانادا از چه کشورهایی هستند ؟

10 کشور مبدأ مهاجر در ژوئن 2020 (تعداد PR ) عبارت بودند از:

  1. هند (6،760)
  2. چین (2،010)
  3. فیلیپین (900)
  4. ایالات متحده (740)
  5. پاکستان (595)
  6. برزیل (560)
  7. انگلستان (535)
  8. نیجریه (530)
  9. ایران (390)
  10. کره جنوبی (355)

کشورهای پیشرو در زمینه مهاجرت در ماه ژوئن از ماه ها و سال های اخیر بدون تغییر باقی مانده اند. مهاجران جدید در ماه ژوئن افرادی بودند که ماه ها قبل برای روابط عمومی اقدام کرده اند ، به این معنی که مهاجران تاکنون تحت تأثیر این بیماری همه گیر نبوده اند.

برای بقیه سال 2020 چه انتظاری باید داشته باشیم

ارقام ژوئن 2020 نشان می دهد که سیستم مهاجرت کانادا تا حد ممکن در طول کرونا “عادی” می شود. و افراد بیشتری با اعمال معافیت ها و بهبودی شرایط توانستند به کانادا سفر کنند و RP ( کارت اقامت دائم کانادا ) دریافت کنند .

ورود مهاجرن در تابستان به کانادا بیشتر است ، بنابراین در ماه های آینده تابستان باید انتظار داشته باشیم که آمار مهاجرت در همان سطح ژوئن باقی بماند.

در مقابل ، محدودیت های مسافرتی و سایر اختلالات COVID-19 آمار مهاجرت را پایین تر از آنچه در دوره های مشابه در سال 2019 بوده ، نگه می دارد.

با این وجود ، کانادا همچنان دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت صادر میکند.

دراو ( قرعه کشی ) اکسپرس اینتری نیز تا کنون ثابت باقی مانده است و هر هقته یکبار انجام میشود ،در هر قرعه کشی به طور میانگین 3،900 دعوتنامه ITA یا بیشتر برای درخواست اقامت دائم هر دو هفته صادر می شود.

دارو های گذشته ، کانادا در یکی از دراو های اکسپرس اینتری  از کارگران ماهر فدرال نیز دعوت کرد. نامزدهای FSWP از دراو های بین مارس و ژوئیه حذف شدند زیرا IRCC می خواست صدور دعوتنامه ها را برای کسانی که در کانادا هستند ، اولویت بندی کند (و از این رو ، احتمالاً با وقفه های COVID-19 روبرو خواهد شد).

از سرگیری قرعه کشی اکسپرس اینتری برای متقاضیان FSWP و برنامه های استانی (PNP) از نشانه های مثبت است که نشان می دهد کانادا به سیاست های مهاجرت قبل از کرونا خود متعهد است .

این موضوع همچنین توسط IRCC و وزیر مهاجرت کانادا تأکید شده است. آنها از ابتدای شروع کرونا بارها گفته اند که استقبال از میزان بالای مهاجرت پس از COVID-19 برای حفظ سلامت کانادا مهم خواهد بود.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی