کانادا اخبار اکسپرس اینتری کانادا

آیا کانادا تا پایان سال بیش از 100 هزار دعوت نامه اکسپرس انتری صادر خواهد کرد؟

کانادا در حال صدور 100000 یا بیشتر دعوت نامه Express Entry در سال 2020 است.

این با توجه به تأثیر منفی COVID-19 در کانادا و سراسر جهان قابل توجه خواهد بود.

پیش از اعمال محدودیت های سفر در کانادا در مارس 2020 ، مارکو مندیچینو وزیر مهاجرت اعلام کرد این کشور کانادا 341،000 پذیرش جدید اقامت دائم را در سال 2020 هدف قرار خواهد داد.

در واقع ، کانادا در برنامه 2020-2022 مهاجرت ، تعیین کرده است که پذیرش 91،800 مهاجر از طریق اکسپرس اینتری به کانادا ورود کنند.

Express Entry روش اصلی اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای برنامه های مهاجرت طبقات اقتصادی است. طبقه اقتصادی تقریباً 60 درصد از کل مهاجران جدیدی را که سالانه کانادا پذیرش می کند تشکیل می دهد.

در اواسط ماه مارس ، کانادا فهمید که لازم است اقدامات ویژه ای برای مهار ویروس کرونا انجام دهد ، که یکی از این اقدامات محدود کردن ورود مسافران به کشور بود. این امر منجر به اختلال قابل توجهی برای سیستم مهاجرت شده است. در آوریل 2020 ، سطح مهاجرت کانادا به شدت سقوط کرد و هنوز هم پایین است.

علاوه بر این ، بسیاری از افرادی که قبلاً تأییدیه های اقامت دائم (COPR) را دریافت کرده اند ، به دلایل مختلف نمی توانند در حال حاضر به کانادا سفر کنند. به عنوان مثال ، برخی از افراد COPR منقضی شده دارند و نمی توانند به کانادا سفر کنند. همچنین ، افرادی که پس از 18 مارس COPR خود را دریافت کرده اند ، در حال حاضر به دلیل محدودیت سفر ، ممنوعیت ورود به کانادا را شامل می شوند.

با این وجود ، دراو های اکسپرس انتری که از ابتدای ابتلای همه گیری کرونا به صورت دو هفته ای انجام شده ، تقریبا برای همه تعجب آور بوده است.

از آنجا که در ابتدای همه گیری کرونا این باور وجود داشت که ممکن است دراو های اکسپرس انتری موقتاً متوقف شوند یا دعوت نامه های کمتری صادر شود اما ، درست عکس این اتفاق افتاده است.

درعوض ، ما شاهد دراو ثبت رکورد Express Entry کانادا تا کنون بوده ایم ، که این نشان می دهد کانادا پس از پایان کرونا ، قصد دارد مهاجران بیشتری را پذیرش کند.

در 14 اکتبر 2020 ، کانادا با دعوت از 4500 متقاضی مهاجرت ، یکی دیگر از بزرگترین قرعه کشی Express Entry را برگزار کرد.

این دراو ، یکی از دو دراوی بود که کانادا برای 4500 داوطلب Express Entry دعوتنامه (ITA) برای درخواست اقامت دائم صادر کرد . این متقاضیان اکنون می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند و اگر در حال حاضر در خارج از کشور باشند ، در صورت کاهش محدودیت های سفر ویروس کرونا برای دارندگان COPR ، این افراد در نهایت می توانند به کانادا ورود کنند ، و زندگی جدیدی را آغاز کنند.

تاکنون ، کانادا امسال 82850 دعوتنامه اکسپرس اینتری صادر کرده است. اخیراً ، تعداد صدور دعوتنامه ها برای متقاضیان مهاجرت کانادا ، بین 3900 تا 4200 دعوتنامه در هر دراو بوده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و مشکلی نباشد ، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC دراو های اکسپرس اینتری را در 28 اکتبر ، 11 نوامبر ، 25 نوامبر ، 9 دسامبر و 23 دسامبر انجام خواهد داد.

اگر IRCC از 3900 داوطلب درهر پنج قرعه باقیمانده اکسپرس اینتری در سال 2020 دعوت کند ، در مجموع 102،350 دعوتنامه تا پایان سال جاری صادر می کند.

حتی اگر تعداد صدور ITA ها کمتر نیز باشد و IRCC به طور متوسط ​​3500 ITA در هر قرعه کشی صادر کند ، کانادا تا پایان سال 2020 بیش از 100 هزار ITA خواهد بود.

خب همه اینها یعنی چی؟

این نشان می دهد که کانادا بسیار متعهد است که با وجود اختلالات ناشی از COVID-19 ، برای حمایت از اقتصاد خود مهاجران بیشتری را پذیرش کند.

همچنین نشان می دهد که IRCC معتقد است ، که می تواند درخواست های اقامت دائم را در مدت زمان معقولی بررسی کند. استاندارد پردازش IRCC برای Express Entry برای 80 درصد برنامه ها شش ماه یا کمتر است.

احتمال دیگر این است که IRCC دراو های بیشتری انجام دهد ، زیرا کانادا به دلیل بیماری ویروس کرونا میزان متقاضیانی که درخواست حمایت بشر دوستانه دارند را به طور موقت کاهش داده است. کانادا قصد داشت نزدیک به 50،000 متقاضی حمایت بشر دوستانه را در سال 2020 پذیرش کند ، اما دیگر اینگونه نخواهد بود.

همچنین دراو های بزرگتر نیز ممکن است ، مانند برنامه های استانی (PNP) ، برنامه های مهاجرت کبک و سایر برنامه های فدرال ، که به دلیل COVID-19 از اهداف مهاجرتی خود در سال 2020 عقب ماندند.

با همه اینها موردی که می توان گفت قطعی هست ، این است که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در برنامه مهاجرتی خود برای سال 2021-2023 در پایان ماه اکتبر تصویر روشنی از اهداف اکسپرس انتری ارائه می دهد.

با توجه به رکورد شکنی ها در دراو های اخیر اکسپرس انتری ، به نظر می رسد به طور فزاینده ای اکسپرس انتری و اهداف کلی مهاجرت در سال 2021 و بعد از آن بالا باقی بماند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023