تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اقتصاد آمریکا به دلیل ممنوعیت مهاجرت 100 میلیارد دلار ضرر کرد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده اقتصاد آمریکا به دلیل ممنوعیت مهاجرت 100 میلیارد دلار ضرر کرد

بر اساس گزارش جدید ، به دلیل محدودیت مهاجرت اقتصاد ایالات متحده زیان جدی دیده است.

مهاجرت به آمریکا

 در تاریخ 22 ژوئن بود که دونالد ترامپ فرمانی اجرایی را برای محدود کردن صدور ویزای کار تا پایان سال 2020 امضا کرد. این ممنوعیت شامل ویزاهای H-1B، H-2B، J و L شد. هدف از این فرمان اجرایی به گفته آقای پرزیدنت محافظت از کارکنان آمریکایی طی بحران کرونا است.

در یک مطالعه جدید ، موسسه بروکینگز Brookings Institution ، که یک موسسه تحقیقاتی برجسته در ایالات متحده است ، تخمین زده است که این دستورالعمل برای اقتصاد ایالات متحده 100 میلیارد دلار هزینه داشته است. بروکینگ تخمین می زند که این دستور منجر به این شده که 200000 نیرو خارجی و افراد تحت تکفل آنها در سال جاری نتوانند وارد ایالات متحده شوند.

موسسه مزبور با ارزیابی ارزش شرکت های موجود در فهرست Fortune 500 دریافته که ارزش این شرکت ها پس از امضای فرمان اجرایی 100 میلیارد دلار آمریکا کاهش داشته است.

با این وجود ، یک نکته را باید بخاطر داشته باشید این است که ارزیابی بازار شرکتهای Fortune 500 در سراسر بیماری همه گیر COVID-19 بی ثبات بوده است. علاوه بر این ، کاهش ارزش ارزیابی های بازار لزوماً به معنای “از دست دادن” 100 میلیارد دلار نیست ، زیرا احتمالاً ارزیابی بازار Fortune 500 پس از همه گیری بهبود خواهد یافت.

با این وجود ، این مطالعه اهمیت مهاجرت به اقتصاد ایالات متحده را نشان می دهد. به همین ترتیب ، مهاجرت برای اقتصاد کانادا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است ، به همین دلیل کانادا جذب بیش از یک میلیون مهاجر را طی سه سال آینده هدف قرار داده است.

سیستم مهاجرتی کانادا و شباهت های اقتصادی و اجتماعی آن با آمریکا باعث شده که تعداد بیشتری از ساکنین آمریکا راه کانادا را در پیش بگیرند.

چگونه ساکنان و شهروندان ایالات متحده می توانند به کانادا مهاجرت کنند.

کانادا بیش از 100 راه مختلف مهاجرت مبتنی بر شایستگی برای کسانی که می خواهند به عنوان نیرو ماهر از ایالات متحده اقامت دائم کانادا بگیرند ، دارد.

داوطلبان مهاجرت از نظر سن ، تحصیلات ، مهارت زبان انگلیسی/فرانسه (زبان های رسمی کانادا)، سابقه کار ، روابط خانوادگی در کانادا و معیارهای دیگر از جمله اینکه آیا آنها در کانادا کار کرده اند و یا تحصیل کرده اند و آیا آنها پیشنهاد شغلی دارند ، ارزیابی می شوند. اما برای موفقیت در سیستم مهاجرت کانادا نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

ساکنان (دارندگان اقامت موقت) و شهروندان ایالات متحده اغلب به عنوان نیرو ماهر از طریق اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت می کنند .

اکسپرس اینتری اصلی ترین سیستم مدیریت برنامه کانادا برای مهاجرت نیرو ماهر به کانادا است.

هر دو هفته (تقریبا) ، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) دراو (قرعه کشی) اکسپرس اینتری را برگزار می کند.

داوطلبان با بالاترین امتیاز دعوتنامه هایی را برای درخواست اقامت دائم دریافت می کنند.

پس از ارسال درخواست اقامت دائم ، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست شما را پردازش کرده و در مدت شش ماه یا کمتر اقامت دائم را به شما اعطا کند (در برخی موارد تا یکسال بیشتر یا کمتر نیز ممکن است).

پس از Express Entry ، دومین بهترین روش مهاجرت از ایالات متحده به عنوان نیرو ماهر مهاجرت از طریق  برنامه انتخاب استانی (PNP) است.

تقریباً تمام استان ها و مناطق کانادا با استفاده از PNP مهاجران را انتخاب می کنند که می توانند نیازهای محلی بازار کار خود را برآورده کنند. برای مهاجرت از طریق PNP می توانید مستقیماً از طریق برنامه یک استان یا قلمرو / منطقه اقدام کنید. در صورت دریافت گواهی انتخاب استانی ، می توانید درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC ارائه دهید.

اگر واجد شرایط Express Entry هستید ، بهترین گزینه اقدام مستقیم از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال است. اگر امتیاز لازم را برای سیستم اکسپرس انتری فدرال ندارید بهتر است نامزدی استانی را دریافت کنید، متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس اینتری به جز امتیاز اصلی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند.

از جمله 100 گزینه مهاجرت نیرو ماهر به کانادا می توان به مسیرهای  مهاجرت کبک و راه هایی برای مهاجران تجاری مانند خوداشتغالی نیز اشاره کرد.

ویزای کار کانادا برای ساکنین آمریکا

ویزای کار کانادا به دو دسته تقسیم می شود:

برخی از مجوزهای کار نیاز به ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) دارند.

برخی از ویزاهای کاری کانادا نیازمند  Labour Market Impact Assessment یا LMIA هستند. کانادا شرط LMIA را اعمال کرده تا از تاثیر افراد خارجی بر بازار کار کانادا اطلاع یابد. برخی از مشاغل شرط LMIA دارند و کارفرمای کانادایی باید درخواست LMIA را به دولت کانادا ارائه کند. اگر دولت موافق این بود که استخدام کارگر خارجی لطمه ای به کارگران کانادایی نمی زند به معنای موافقت با درخواست LMIA است.

اکثر کارگران خارجی نیازی به LMIA ندارند. به عنوان مثال ، اگر شغل آنها در كانادا تحت مقررات توافق نامه ایالات متحده- كانادا-مکزیك (USMCA) باشد ، شهروندان آمریكایی ممكن است واجد شرایط كار در كانادا بدون نیاز به LMIA باشند . این توافق نامه در کانادا “CUSMA” نام دارد و قبلاً توسط “NAFTA” منعقد می شد.

یکی دیگر از گزینه های محبوب از سال 2017 برای ساکنان و شهروندان ایالات متحده ، جریان جهانی استعدادهای درخشان GTS کانادا است . GTS اولویت را به استعدادهای جهانی در بخش تکنولوژی می دهد. گرچه در این مسیر داشتن LMIA ضروری است اما بررسی درخواست ها برای دولت کانادا تنها یک ماه در حالت عادی زمان می برد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی