تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

10 واقعیت درباره مهاجرت کانادا


واقعیت ها درباره مهاجرت کانادا

10 واقعیت درباره مهاجرت کانادا، در طول تاریخ کانادا ، مهاجران به بنیانگذاران بومی این کشور پیوسته اند تا به ساختن یک کشور بزرگ کمک کنند.

در اینجا 10 واقعیت جالب مهاجرت کانادا آورده شده است.

1. اول ژوئیه یادبود پیوستن به سه استان اصلی کانادا: نوا اسکوشیا ، نیوبرانزویک و استان کانادا ، که هم اکنون انتاریو و کبک است ، در یک کشور در سال 1867. امروز ، کانادا دارای ده استان و سه قلمرو است. روز کانادا تقریباً میانه سال است. اول ژوئیه روز 182 است و 183 روز به سال باقی مانده است.

2. قانون اساسی قانون، 1867 خطوط مهاجرت به عنوان یک منطقه مسئولیت مشترک بین دولت فدرال کانادا، و استان ها و مناطق. این امر به این دلیل است که استانهای اصلی کانادا قبل از سال 1867 در استخدام مهاجران از اروپا تجربه داشتند و مهاجرت از زمان تأسیس کانادا برای توسعه اقتصادی و امنیت استانها بسیار حیاتی بود.

3. کبک اولین استان کانادا بود که در سال 1968 یک وزارت مهاجرت اختصاصی را راه اندازی کرد. در آن زمان ، کبک اهمیت استقبال بیشتر از مهاجران را برای حفظ شخصیت فرانکوفونی و نفوذ سیاسی خود در کانادا تشخیص داد. سی سال بعد ، Manitoba اولین استان شد که در سال 1998 توافق نامه برنامه استانی (PNP) با دولت فدرال را امضا کرد. امروز ، 12 از 13 استان و قلمرو کانادا برای انتخاب اقتصاد خود برنامه برنامه انتخاب مهاجرت را اجرا می کنند. در مجموع ، کانادا بیش از 80 برنامه مهاجرت را برای کارگران ماهر ارائه می دهد .

4. در سال 1967 ، کانادا به اولین کشوری در جهان تبدیل شد که یک سیستم امتیاز برای مهاجران طبقه اقتصادی معرفی کرد. کانادا سیستم امتیازات را برای کمک به ارزیابی نامزدهای مهاجرت مبتنی بر ویژگیهای سرمایه انسانی مانند سن ، تحصیلات ، مهارتهای زبانی ، مشاغل و تجربه کاری به شما کمک کرد. این مدل از آن زمان توسط سایر کشورها مانند استرالیا و نیوزلند به تصویب رسیده است. کانادا به استفاده از این مدل ادامه می دهد. به عنوان مثال ، Express Entry از سیستم جامع رتبه بندی (CRS) برای نمره دادن و رتبه بندی نامزدهای مهاجرت استفاده می کند.

5- کانادا 38 میلیون نفر جمعیت دارد. تقریبا 22 درصد از جمعیت کانادا مهاجران بودند که آخرین باری که سرشماری انجام شده بود ، در سال 2016. هر سال ، کانادا از مهاجران از حدود 200 کشور مختلف استقبال می کند.

6. پرچم کانادا در 15 فوریه 1965 به پرچم رسمی این کشور تبدیل شد. پرچم برج برج صلح پارلمان در پایتخت این کشور ، اتاوا ، هر روز تغییر می کند و به صورت رایگان به شهروندان داده می شود. با این حال، دولت کانادا وب سایت است یک هشدار: بعد از گذشت بیش از 100 سال وجود دارد!

7. شهروندان کانادایی بود وضعیت حقوقی ندارد تا زمانی که قانون شهروندی کانادا اثر در تاریخ 1 ژانویه صورت گرفت، 1947. قبل از این تاریخ، هر کسی متولد شده ویا در کانادا یک موضوع بریتانیا بود. از جمله ویژگی های آن ، این قانون تعریف می کرد که شهروند کانادایی است و چگونه می توان تابعیت کانادا را بدست آورد یا از دست داد. امروزه بیشتر مهاجران شهروند می شوند. در حقیقت ، بیش از 85 درصد از مهاجران تابعیت کانادا را دریافت می کنند که این یکی از بالاترین نرخ در جهان است.

8. کانادا دارای بیش از 500 سازمان مهاجرت در سراسر کشور است. هدف این سازمانها ارائه پشتیبانی رایگان برای کمک به مهاجران برای ادغام در اقتصاد و جامعه کانادا است. این سازمان ها کلاس های آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی ، آموزش شغلی ، مربیگری و بسیاری دیگر از انواع کمک ها را ارائه می دهند. با مراجعه به وب سایت مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) می توانید سازمان های نزدیک به خود پیدا کنید .

9. کانادا دارای یک موزه مهاجرت است. موزه مهاجرت کانادا در Pier 21 در Halifax ، نوا اسکوشیا واقع شده است. این سایت به این دلیل انتخاب شده است که پیر 21 تقریباً از یک میلیون مهاجر جدید به کانادا بین سالهای 1928 و 1971 استقبال کرده است.

10.  از آنجا که سال 1867، کانادا تا کنون بیش از 19.5 میلیون مهاجران استقبال. با وجود همه گیر کروناویروس ، کانادا همچنان متعهد به سطح بالای مهاجرت است. ( به طوری که پس از ممنوعیت مهاجرت ایالات متحده ، مندیچینو می گوید “بیا به کانادا” ) قبل از آغاز شیوع، کانادا برنامه ریزی شده بود به استقبال بیش از یک میلیون مهاجر جدید در طول سه سال آینده است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی