تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

10 شغل پردرآمد دنیا بدون داشتن مدرک دانشگاهی

وی والت مشترک کشورها کار 10 شغل پردرآمد دنیا بدون داشتن مدرک دانشگاهی

مشاغل پردرآمد دنیا که بدون داشتن مدرک دانشگاهی می توانید بیش از 79 هزار دلار داشته باشید

شاید تا کنون همه همه شنیده ایم که برای داشتن شغلی پر درامد باید تحصیلات بالایی داشته باشیم اما باید بگیم که در واقع اینطور نیست … بر اساس تجزیه و تحلیل CNBC Make این ده شغل بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی بیشترین درامد در دنیا را دارند .. در این ویدیو لیست 10 شغل پر درامد دنیا که در هر یک میتوانید میانگین بیش از 79 هزار دلار داشته باشید را برای شما آورده ایم … پس اگر میخواهید بدون داشتن مدرک دانشگاهی دارمد بالایی داشته باشید در ادامه این ویدیو با ما همراه باشید

10. کارگران تجهیزات رسانه و ارتباطات

میانگین دستمزد سالانه : 79.580 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: 8 درصد

در صورت تقاضا در صنعت فیلم ، این کارگران متخصص سیستم های صوتی و تصویری را در مشاغل و خانه ها نصب ، نگهداری و ترمیم می کنند. آنها همچنین به طور معمول به مشتریان آموزش می دهند که چگونه از تجهیزات مناسب استفاده کنند.

ورود به این حرفه فقط به دیپلم دبیرستان احتیاج دارد ، اگرچه افراد با تجربه در زمینه نصب و راه اندازی برق و تعمیر و یا افرادی که دارای گواهینامه در یک زمینه مرتبط هستند ، استخدام را راحت تر می توانند. کارگران به آموزش شغلی کوتاه مدت نیز نیاز دارند.

9. اپراتورهای نیروگاه

میانگین دستمزد سالانه : 79.610 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: 1 درصد

اپراتورهای نیروگاه ماشین آلات مورد استفاده در تولید برق و توزیع برق بین ژنراتورها را کنترل و نگهداری می کنند. آنها همچنین باید ولتاژ و جریان را اصلاح کنند تا بسته به زمان ، پاسخگوی نیاز مشتری باشند.

تبدیل شدن به اپراتور نیروگاه به طور معمول به دیپلم دبیرستان و همچنین چندین سال آموزش و تجربه در محل نیاز دارد. در صورتی که کار شما می تواند بر روی شبکه برق تأثیر بگذارد ، ممکن است نیاز داشته باشید از طریق برنامه صدور گواهینامه ( لایسنس ) سیستم عامل شرکت قابل اطمینان الکتریکی آمریکای شمالی مجوز دریافت کنید.

8. نصب و راه اندازی آسانسور

میانگین دستمزد سالانه : 79،780 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: 12 درصد

متخصصین این حوزه آسانسورها ، پله برقی ها و دیگر موارد مرتبط را نصب ، تعمیر و نگهداری می کنند. تعمیرکاران آسانسور معمولاً اندکی بیشتر درآمد کسب می کنند زیرا کارشان نیاز به دانش بیشتری در مورد لوازم الکترونیکی ، هیدرولیک و برق نسبت به نصب کننده ها دارد ، زیرا بخش بزرگی از تعمیر و نگهداری و تعمیرات عیب یابی است.

باری تبدیل شدن به نصاب آسانسور یا تعمیرکار با یک برنامه کارآموزی چهار ساله که توسط اتحادیه ، انجمن این صنعت یا پیمانکار فردی ساپورت و حمایت مالی می شود پس برای آموزش نیز جای نگرانی نیست و برای ورود به چنین برنامه ای ، به دیپلم دبیرستان احتیاج دارید. حتی بعد از برنامه ، آموزش مداوم لازم است

نکته قابل توجه این است که در کشور های خارجی نیاز شدید به متخصص در این حوزه احساس میشود به عنوان مثال: در حال حاضر 35 ایالت از 50 ایالت در آمریکا نیاز به نصب یا تعمیرکار دارند.

7. تعمیرکاران برق ، تجهزات و ایستگاه های رله برقی و الکترونیکی

میانگین دستمزد سالانه : 80200 دلار
رشد شغلی پیش بینی شده تا سال 2026: 4٪

این کارگران متخصص عنوان برقکار ، تکنسین های رله یا تعمیرکارهای ترانسفورماتور شناخته می شوند ، این افراد متخصص در بازرسی ، نگهداری و تعمیر کلیه تجهیزات الکتریکی مورد استفاده در ایستگاه های تولید برق ، تجهزیات و رله ها معمولا کار میکنند .

برای کار در زمینه افراد به داشتن یک مدرک دیپلم دبیرستان احتیاج دارد ، اگرچه بسیاری از کارفرمایان متقاضیانی را که در مدارس الکترونیکی در کالج عمومی یا دانشکده فنی نیز شرکت کرده اند ترجیح می دهند. 

کارگران این رشته معمولاً کار خود را به عنوان یک برقکار شروع میکنند تا تجربه لازم برای این نقش را بدست آورند.

6. کارآگاهان و بازپرس جنایی

میانگین دستمزد سالانه : 81.920 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: 5٪

این نوع مأموران برای اجرای قانون شواهد جمع آوری می کنند و حقایق را برای پرونده های کیفری جمع می کنند. آنها مصاحبه انجام می دهند ، سوابق افراد را بررسی می کنند ، فعالیت افراد مظنون را مشاهده می کنند و در حملات و دستگیری ها شرکت می کنند. آنها به طور معمول در نوع جرم هایی مانند قتل یا کلاهبرداری تخصص دارند و تا زمانی که دستگیری و محاکمه به اتمام برسند یا پرونده از بین بروند کار می کنند.

برای تبدیل شدن به یک کارآگاه ، حداقل به یک مدرک دبیرستان احتیاج دارید ، اگرچه بسیاری از آژانس های فدرال و برخی ادارات پلیس نیاز به برخی از دوره های دانشگاهی یا مدرک دانشگاهی دارند.

5. خلبانان تجاری

میانگین دستمزد سالانه : 82،240 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: 4 درصد

این خلبانان فعالیتهایی نظیر ، پروازهای چارتر و تورهای هوایی را انجام می دهند. برخی ، که به عنوان خلبانان شرکتی معروف هستند ، مدیران شرکت حمل و نقل هستند. آنها همچنین به طور معمول کارهای دیگری غیر پرواز نیز انجام میدهند مانند:
برنامه ریزی پرواز ، تنظیم برای نگهداری هواپیما ، بارگیری چمدان و غیره.

برای اینکه یکی شوید ، به یک جواز خلبانی تجاری و دیپلم دبیرستان احتیاج دارید. بیشتر خلبانان تجاری آموزش خود را با مربیان پرواز مستقل FAA یا مدارسی که آموزش پرواز ارائه می دهند ، تکمیل می کنند.

4. توزیع کنندگان برق

میانگین دستمزد سالانه : 86410 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: -3 درصد

این متخصصین همچنین به عنوان اپراتور سیستم شناخته می شوند ، هنگامی که برق از ایستگاه های تولید به ایستگاه های فرعی و دیگر مراکز حرکت می کند ، جریان برق را کنترل می کنند. 
آنها مبدلهای جریان ، ترانسفورماتورهای ولتاژ و قطع کننده های مدار را بر روی شبکه خطوط انتقال و توزیع نظارت می کنند و همچنین مشکلاتی از قبیل خرابی ترانسفورماتور یا خط انتقال را برطرف می کنند.

برای تبدیل شدن به توزیع کننده نیروگاه یا توزیع کننده نیرو ، به یک مدرک دبیرستان همراه با چندین سال آموزش و تجربه در محل احتیاج دارید. کسانی که کار آنها می تواند روی شبکه برق تأثیر بگذارد ممکن است نیاز به مجوز از طریق برنامه صدور گواهینامه سیستم عامل شرکت قابل اطمینان الکتریکی آمریکای شمالی داشته باشند.

3. سرپرستان درجه یک پلیس و کارآگاهان

متوسط دستمزد سالانه : 89،030 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: 7 درصد

این کارکنان نیروی انتظامی که بیشتر به عنوان ، گروهبان پلیس شناخته می شوند ، به دلیل نقش مدیریتشان که مستقیماً بر نظارت و هماهنگی فعالیت های یک نیروی پلیس نظارت می کند ، حق بیمه بدست می آورند. 
وظیفه آنها این است که اطمینان حاصل کنند که مطابق قانون موارد و مراحل به درستی انجام می شود. آنها همچنین ممکن است کارمندان جدیدی را آموزش دهند.

یک افسر به دیپلم دبیرستان و همچنین کارآموزی در محل کار نیاز دارد.

2. اپراتورهای راکتور انرژی هسته ای

متوسط دستمزد سالانه : 94،350 دلار
پیش بینی رشد شغل تا سال 2026: -10 درصد

این متخصصین راکتورهای هسته ای را کنترل می کنند. آنها میله های کنترلی را تنظیم می کنند تا بر میزان برق رآکتور ، توربین ها ، ژنراتورها و سیستم های خنک کننده تأثیر بگذارد.

اپراتورهای راکتور انرژی هسته ای معمولاً فقط به دیپلم دبیرستان احتیاج دارند ، اگرچه این تخصص به کارآموزی گسترده در محل کار نیاز دارد. 
متخصصین معمولاً به عنوان اپراتورهای تجهیزات زیر نظر کارمندان ارشد کار می کنند و همچنین در آمریکا آموزش فنی به صورت رسمی را برای دریافت مجوز از کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای دریافت می کنند.

1. مدیران حمل و نقل ، ذخیره سازی و توزیع

متوسط دستمزد سالانه : 94،730 دلار
رشد شغل پیش بینی شده تا سال 2026: 7 درصد

این مدیران نظارت بر تخصیص و حمل و نقل کالا را با صرف هزینه و زمان کمتری انجام می دهند. 
آنها برای اطمینان از توزیع صحیح ، کلیه حمل و نقل کالا را برنامه ریزی ، هدایت و هماهنگ می کنند.

برای ورود به این نقش ، به طور معمول به دیپلم دبیرستان و حداقل پنج سال تجربه کار در یک زمینه مرتبط نیاز دارید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی