تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

10 رشته برتر برای تحصیل در کانادا

وی والت آمریکا کانادا تحصیلات رشته های تحصیل در کانادا 10 رشته برتر برای تحصیل در کانادا

شما همچنین می‌توانید در خلال تحصیل در هریک از رشته‌های محبوب و مورد علاقه خود در کشور کانادا به کار دانشجویی در حین تحصیل مشغول شده و علاوه بر کسب درآمد و پوشش بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور، سوابق کاری مرتبط و با ارزشی را برای خود ایجاد کنید.

1. علوم کامپیوتری در کانادا

عموما دانشگاه‌های معروف و معتبر کانادا دامنه وسیعی از رشته‌های تخصصی علوم کامپیوتری از علوم داده و روباتیک گرفته تا محاسبه فضای ابری Cloud Computing و سیستم‌های کسب و کار Business systems را ارائه می‌دهند. همچنین تمامی رشته‌های علوم کامپیوتری تحت پوشش ترکیبی از پیش‌زمینه‌های متنوع نظری با تکالیف عملی، پروژه‌ها، تحقیقات و فرصت‌های کارآموزی در شرکت‌های IT قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که تقاضای بسیار بالایی برای نیروی فارغ‌التحصیل علوم کامپیوتری در بازار کار وجود دارد.
از آنجایی که همواره گسترش جهانی فناوری بدون وقفه، حرکتی رو به جلو دارد، جایگاه‌های شغلی تمام‌وقت زیادی در بازار کار کانادا و سراسر جهان منتظر جذب و استخدام نیروی فارغ‌التحصیل و مناسب این رشته تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی هستند. بنابر اطلاعات وبسایت neuvoo، به طور میانگین در آمد سالانه مشاغل علوم کامپیوتری در کانادا در حدود $51,938 دلار است.

2. مهندسی عمران در کانادا

با ثبت‌نام در رشته مهندسی عمران در هر یک از دانشگاه‌های معتبر کانادا، شما در زمینه‌ برنامه‌ریزی شهری و محیطی و یادگیری طراحی پل‌ها، اتوبان‌ها و ساختمان‌ها از تجربه و تخصص لازم برخوردار خواهید شد. مدرک مهندسی عمران به شما چگونگی خلق سازه‌ها و ساختمان‌ها با توجه به ویژگی‌های زیبایی‌شناختی را یاد خواهد داد. بنابر اطلاعات تحلیلی و بررسی جدید وب‌سایت PayScale درآمد سالانه مهندسی عمران در کانادا به طور میانگین 66٫610 دلار خواهد بود.

3. سلامت عمومی در کانادا

کیفیت زندگی، مدیریت سلامت عمومی، مراقبت اولیه و پیشگیری از بیماری از اصلی‌ترین اولویت‌های کانادا محسوب می‌شوند. بدین‌خاطر با انتخاب رشته و ثبت‌نام در رشته سلامت عمومی در هر یک از دانشگاه‌های کانادا، اطلاعات متنوع و زیادی برای یادگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که مقطع ارشد رشته سلامت عمومی یا همان Public Health کارآموزی و کار تحت نظارت در آژانس‌های سلامت عمومی، واحدهای درسی سلامت عمومی و مقوله‌های وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت را پوشش می‌دهد.
بنابر اطلاعات وبسایت payscale، متوسط درآمد درجه کارشناسی ارشد بهداشت عمومی (MPH) در کانادا C$64,957 در سال است.

4. امور مالی در کانادا

کشور کانادا با برخورداری از یک بازار اجتماعی-اقتصادی که یک بازار آزاد را با امنیت اجتماعی ترکیب کرده،
دارای سریع‌ترین رشد اقتصادی در میان کشورهای پیشرفته دنیا است. به عنوان یک دانشجوی مالی، شما می‌توانید درباره سیستم‌های مالی دنیا بیاموزید و به آنالیز و ارزیابی اولیه و اساسی مزایای سیستم اقتصادی کانادا بپردازید. بنابر آخرین اطلاعات وبسایت indeed، درآمد یک مسئول و آنالیزور مالی در کانادا به طور تقریبی برابر با 67,282 دلار در سال است.

5. منابع انسانی در کانادا

کانادا به داشتن نیروی کار متخصص و پشتیبانی از بازار کار فراگیر و چندجانبه افتخار می‌کند. این کشور موجب ایجاد فرصت‌های شغلی برابر شده و همچنین مسبب حفظ اهمیت ارائه پشتیبانی به نیروی اقلیت شده است.بدین خاطر می‌توان اینطور گفت که تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در کانادا هم‌چون یک شرط‌بندی مطمئن است. شما می‌توانید با تحصیل در این رشته، ساختارهای درونی و هسته یک کسب و کار را به طور کامل درک کرده و برای هدایت نتایج سازمانی در بازارهای بی‌ثبات و در حال تغییر، تکنیک‌های با ارزشی را یاد بگیرید.
بنابر جدیدترین آمار وبسایت neuvoo، درآمد یک مدیر منابع انسانی در کانادا به طور تقریبی و سالانه در حدود 60,200 دلار است.

6. مهندسی مکانیک در کانادا

با انتخاب رشته مهندسی مکانیک در یکی از دانشگاه‌های کانادا، شما می‌توانید آموزش با کلاس و استاندارد جهانی را تجربه کرده و از مزایای انجام تحقیقات در آزمایشگاه‌های قابل‌توجه و مدرن دانشگاه‌های این کشور بهره‌مند شوید. در عین حال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کانادا برای سیستم آموزشی فوق‌العاده و دستاوردهای تحقیقاتی متعدد در سراسر دنیا مورد تصدیق و تائید قرار گرفته‌اند.شما می‌توانید با تحصیل در این رشته یک‌سری از مهارت‌های با ارزش را کسب کرده و از یک بینش و بصیرت کامل در زمینه‌های مهندسی وسایل نقلیه با کمک کامپیوتر، کامپوزیت‌ها و یا دینامیک محاسباتی سیالات برخوردار شوید و در تعامل با چندین پروژه مکانیک کاربردی قرار بگیرید.
بنابر اطلاعات وبسایت glassdoor میزان درآمد تقریبی و سالانه مهندسی مکانیک در کمپانی هوندا در تورنتوی کانادا برابر با 69-76 هزار دلار است.

7. داروسازی در کانادا

رشته داروسازی در دانشگاه‌های کانادا تخصص‌های متعددی نظیر تحویل دارو واکسن، شیمی دارو و داروسازی، بیوتکنولوژی، بیولوژی مولکولی، داروسازی بالینی و یا آموزش داروسازی را پوشش می‌دهد. شما این امکان را دارید تا با تحصیل در این رشته به آزمایشگاه‌های فوق مدرنی نظیر اتاق‌های اختصاصی برای سنتز آلی (organic synthesis)، مرکز کشت سلولی و آزمایشگاه‌های داروسازی دسترسی داشته باشید.همچنین مجاز هستید تا ماموریت شگفت‌انگیز کشف و توسعه داروهای جدید و آماده‌سازی آنها برای یک حرفه رضایت‌بخش در صنعت داروسازی، دولت، دانشگاه و یا سایر تخصص‌های حوزه بهداشت را شروع و هدایت کنید.
بنابر اطلاعات وب‌سایت ERi ، متوسط درآمد تقریبی تخصص داروسازی در کانادا ساعتی 65 دلار و در مجموع سالانه$133,949 (CAD) دلار است.

8. مهندسی برق در کانادا

دانشجویانی که به تحصیل در رشته مهندسی برق در هر یک از دانشگاه‌های کانادا می‌پردازند، این امکان را دارند تا دانش عمومی مهندسی را با پروژه‌های طراحی و تعداد زیادی از کارهای آزمایشگاهی ترکیب کنند. علاوه بر دوره‌های متعددی که بر مقوله اصول مهندسی برق تمرکز دارند، شما می‌توانید در کلاس‌های اقتصاد، نگارش فنی و یا بوم‌شناسی شرکت کنید تا به خوبی محیط کاری صنعت و جوانب تجارت واقعی این رشته را درک کنید. بنابر اطلاعات وبسایت payscale، میانگین درآمد رشته مهندسی برق در استان کبک کانادا چیزی در حدود 67.672 دلار در سال است.

9. روانشناسی در کانادا

رشته روان‌شناسی در دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا به فرصت‌های آموزشی جالب توجه دسترسی داشته باشند. از این رو شما می‌توانید در کلینیک‌های محلی تجربه عملی بدست بیاورید. در این میان، برخی از دانشگاه‌ها دارای بیمارستان آموزشی-دانشگاهی مختص به خود هستند. با تحصیل در رشته روان‌شناسی، شما اطلاعات بیشتری در رابطه با علوم عصبی و رفتاری، رشد و پیشرفت کودک و علوم شناختی (cognitive ) می‌آموزید.
شما همچنین فرصت یادگیری از استادان تراز اول و متخصص در امر تحقیق کسب مهارت‌های زبانی، نقش‌های جنسیتی و یا چندشخصیتی را خواهید داشت. بنابر آخرین گزارش وب‌سایت payscale، به طور میانگین درآمد سالانه یک روانشناس بالینی در کانادا برابر با C$78,387 دلار در سال است.

10. روابط بین‌الملل در کانادا

یکی از محبوب‌ترین رشته‌های حال حاضر دانشگاهی در کانادا، رشته روابط بین‌الملل است. دوره‌های این رشته به عنوان‌های مهم و چالش برانگیزی نظیر امور مالی جهانی، اقتصاد سیاسی بین‌المللی و مداخله بشردوستانه می‌پردازد. با تحصیل در این رشته تاثیر تصمیم‌گیری‌های سیاسی در جهان، مقررات قانونی و سیاست‌های اجتماعی برای کشورهای در حال توسعه را درک کرده و به یادگیری استراتژی‌های ارزیابی که منجر به هدف‌های وسیع‌تری نظیر صلح و ثبات در منطقه می‌شود، می‌پردازید.
به طور کلی اغلب رشته‌های روابط بین‌الملل در هر یک از دانشگاه‌های کانادا شامل مواردی نظیر آموزش زبان، تجارب تحصیل در خارج از کشور و کارآموزی در سازمان‌های بین‌المللی نظیر سازمان ملل UN می‌شود. بنابر اطلاعات وب‌سایت neuvoo ، متوسط حقوق روابط بین الملل 58,267 دلار در سال است که تا 99,054 نیز میتواند باشد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی