تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

نحوه یادگیری زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس با یوتوب

وی والت مشترک کشورها اطلاعات کاربردی آزمون و یادگیری زبان نحوه یادگیری زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس با یوتوب

چطور با یوتیوب آیلتس بگیریم؟

آیا تا بحال به یادگیری زبان انگلیسی از طریق یوتیوب فکر کرده بودید؟ یوتیوب فقط وبسایتی برای ویدیوهای خنده دار نیست و با یک جستجوی ساده، هزاران ویدیوی رایگان و خوب برای آموزش زبان انگلیسی خواهید یافت. ولی از کجا بدانید که کدامها را باید تماشا کنید؟

برای پاسخ به این سوال، نه کانال برتر یوتیوب برای آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کرده ام. سبک و روش این کانالها بسیار متفاوت از هم است ولی همگی جالب و سرگرم کننده هستند.

چرا باید با یوتیوب زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟ این سوالیست که احتمالاً به ذهن خیلی از شماها رسیده است. چند دلیل میاورم:

 شاید در حال حاضر کتابهای آموزش زبان انگلیسی خریداری کرذه اید یا در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کرده اید ولی باز هم داشتن منابع آموزشی متنوع بسیار مفید است.

 میتوانید هر لحظه که خواستید آنرا متوقف کنید و دوباره هروقت که خواستید دوباره پخشش کنید.

 در بسیاری از این ویدیوها میتوانید دهان سخنگو را ببینید که کمک نیکند نحوه تلفظ و حرکات دهان را بهتر درک کنید.

یادگیری هر زبان جدیدی سختیهای خودش را دارد ولی لازم هم نیست که حتماً تجربه بدی بشود.

اکنون که می‌دانیم چرا نگاه کردن به یوتیوب در یادگیری زبان موثر است، نوبت آن است که به بعضی از کانال‌های مفید این شبکه نگاهی بیاندازیم: 
 

BBC Learning English

این کانال بیش از یک میلیون دنبال کننده دارد و در میان جامعه‌ی زبان آموزان انگلیسی از جمله محبوب‌ترین ها محسوب می‌شود. این کانال که محصولی از شبکه‌ی معروف BBC است، ویدیوهای متنوعی در فرمت‌های مختلف دارد؛ از مکالمات زندگی واقعی گرفته تا کارتون‌های مختلف. ویدیوهای این کانال بیشتر ویدیوهایی کوتاه هستند و البته اطلاعات بیشماری را در این ویدیوها به زبان آموز ارائه می‌کنند.

کانال یک روند هفتگی را در موضوعات دنبال می‌کنند که شامل : مهارت‌های آزمونی (نکاتی برای مطالعه‌ی بهتر آزمونها)، بازبینی اخبار (بررسی زبان مورد استفاده در اخبار)، تلفظ در اخبار (چگونه دایره واژگان اخبار را مثل افراد محلی تلفظ کنیم)، اتاق معلم (نکات ELT برای معلمان)،‌و سوالات زبان آموزان (پرسش و پاسخ مرتبط با سوالات پرسیده شده) هستند.

nglishClass101.com

این کانال یوتیوب همه چیز را در خود دارد. هدف از ایجاد این کانال یادگیری سریع انگلیسی است، و با صدها ویدیویی که در این کانال قرار داده شده است، تمامی جنبه‌های زبان انگلیسی پوشش داده می‌شود.

با اینحال، مهم‌ترین نکته‌ی این کانال که آن را از دیگر کانال‌ها متمایز می‌کند این است که از یک تلویزیون 24 ساعته در هفت روز هفته برخوردارند که بصورت زنده پخش می‌شود. بله درست شنیدید، نه تنها شما با یک کانال یوتیوبی روبرو هستید بلکه در حقیقت یک تلویزیون هم بصورت زنده برای شما برنامه پخش می‌کند.

پس هر وقت نیاز داشتید که روی یوتیوب به یادگیری انگلیسی بپردازید، خیالتان راحت است که همیشه از منبع برای یادگیری برخوردارید.


Eat Sleep Dream English

اگر تابحال اسم این کانال را نشنیده‌اید، حتما باید هرچه سریعتر آن را ببینید. این کانال خاص یوتیوبی از بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی است بخصوص زمانی که سوالات و مشکلاتی برای شما پیش می‌آید. در این کانال همه چیز با زبانی راحت و ساده برای شما توضیح داده می‌شود؛ از تلفظ صحیح کلمات سخت گرفته تا تفاوت لهجه و دیگرم وارد.

میزبان این کانال، تام، ویدیوهای متنوعی برای پوشش سوالات زبان آموزان تهیه کرده است و اینکه شما را ترغیب به مطالعه‌ی بیشتر می‌کند.


English with Lucy

این کانال نیز شبیه به کانال تام است که در بالا معرفی کردیم. لوسی در این کانال به سوالات زبان آموزان با ویدیو پاسخ می‌دهد. ویدیوهای لوسی همه با جزئيات و برای یادگیری مهارت‌های زبان انگلیسی به شدت جذاب و مفید هستند. او سعی می‌کند تمامی مهارت‌های زبان را پوشش دهد. از نوشتن و تلفظ گرفته تا لهجه و مکالمه. لوسی بیش از یک میلیون دنبال کننده دارد.

Real English

یادگیری قواعد گرامری و چگونگی استفاده و تلفظ کلمات کاری به شدت جذاب و جالب است، اما آیا می‌توانید تمامی موارد یاد گرفته شده را در دنیای واقعی استفاده کنید؟ این کانال به همین مورد می‌پردازد. مجموعه بزرگی از ویدیوهای متنوع در این کانال قرار داده شده است. بعضی از ویدیوها از زیرنویس برخوردارند و بعضی دیگر بدون زیرنویس منتشر می‌شوند.

به جرات یکی از بهترین کانال‌های یادگیری زبان انگلیسی برای افراد مبتدی است که بر پایه و اساس زبان تمرکز دارد و سعی می‌کند مکالمات واقعی در دنیای امروز را برای زبان آموز شرح دهد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی