تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

جدیدترین کمک های مالی دولت کانادا به مهاجران

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا جدیدترین کمک های مالی دولت کانادا به مهاجران

کمک های مالی جدید کانادا برای مهاجران

کانادا همچنان با اقدامات جدید بسته های حمایتی به شهروندان خود و اقتصاد کانادا کمک میکند ، که بسیاری از این بسته های حمایتی نیز برای مهاجران قابل دسترسی است.

از جمله اقدامات اخیراً اعمال شده تمدید کمک های اضطراری کانادا (CERB) تا پایان ماه سپتامبر است که کل مدت کمک مالی را به 28 هفته می رساند. در نتیجه ، بسیاری از افرادی که قرار بود ارائه این کمک های مالی برای آنها در ماه آگوست پایان یابد ، اکنون یک ماه دیگر نیز به این بسته های حمایتی دولت کانادا دسترسی خواهند داشت.

گفتنی ست که CERB یک برنامه حمایتی برای افرادی است که تحت تأثیر مشکلات به وجود آمده به علت ویروس کرونا قرار گرفته اند . این برنامه ماهانه 2000 دلار کانادا به افراد آسیب دیده ارائه می دهد.

برای دریافت کمک های مالی اضطراری ، ارائه شده توسط دولت کانادا ، کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین المللی باید همان شرایط و الزامات کانادایی ها را داشته باشند. ( توجه: دارندگان اقامت موقت کانادا باید در کانادا زندگی کنند و دارای یک شماره بیمه اجتماعی معتبر (سین نامبر SIN) باشند).

با پایان یافتن CERB در پایان ماه سپتامبر ، سه بسته پیشنهادی جدید ممکن است به کسانی که همچنان با مشکلات مالی روبرو هستند ، به ویژه کسانی که به دلیل بیماری همه گیر کرونا از کار اخراج شده اند ، ارائه شود.

کسانی که قبلاً واجد شرایط بیمه کارفرما یا EI بودند می توانند به این برنامه منتقل شوند ، در این حال کسانی که واجد شرایط این برنامه نیستند می توانند از 27 سپتامبر برای سه کمک مالی جدید اقدام کنند.

1. (The new Canada Recovery Benefit (CRB:
400 دلار در هفته برای حداکثر 26 هفته به افراد خود اشتغال یا افرادی که شرایط EI را ندارند و هنوز به حمایت از درآمد نیاز دارند و بدنبال کار هستند ارائه می کند.

2. (The Canada Recovery Sickness Benefit (CRB:
500 دلار در هفته تا حداکثر دو هفته به کارگرانی که بیمار هستند یا به دلایل مربوط به COVID-19 نیاز به قرنطینه شدن دارند ، پرداخت می کند ( توجه: با این وجود دریافت همزمان این کمک های مالی و سایر کمک هزینه مستمری استعلاجی امکان پذیر نیست).

3. (The Canada Recovery Caregiving Benefit (CRCB:
500 دلار در هفته برای هر خانواده تا 26 هفته به افراد واجد شرایط که به دلیل مسئولیت مراقبتی که دارند قادر به کار نیستند ، مانند:

  • داشتن کودک زیر 12 سال که مدرسه وی به دلیل COVID-19 تعطیل شده است.
  • وقتی یک عضو خانواده دارای معلولیت یا وابسنگی باشد ، و مرکز مراقبتی ( مرکز مراقبتی از عضو خانواده) بخاطر کرونا تعطیل شده باشد.
  • داشتن فرزند ، یا عضوی معلول در خانواده یا فرد وابسته ای که به توصیه یک متخصص بهداشت (پزشکان) به دلیل خطر بالای ابتلا به COVID-19 به مدرسه ، مهد کودک یا سایر مراکز مراقبتی نمی رود.

هر فرد مقیم کانادا که حداقل 15 سال سن داشته باشد و دارای SIN معتبر باشد ، می تواند برای کمک های مالی جدید درخواست کند. هر سه بسته های حمایتی جدید از 27 سپتامبر 2020 برای مدت یک سال قابل اجرا خواهد بود.

دسترسی آسان به CERB برای ساکنان موقت کانادا

در ماه مه ، دولت کانادا اقدام ویژه ای را معرفی کرد که برای دارندگان مجوز کار موقت و دانشجویان بین المللی واجد شرایط در کانادا ارائه درخواست CERB را آسان تر می کند. همچنین دولت کانادا شرط لازم برای اثبات موارد زیر را لغو کرد و تأیید شفاهی را اثبات کافی دانست.

  • مجوز معتبر کار (ویزای کاری) یا
  • ویزای تحصیلی یا
  • تأیید اینکه تازه واردان به کانادا از طریق ایمیل درخواست تجدید ویزا کرده اند

این تغییر یکی از سلسله اقداماتی بود که دولت فدرال برای اسکان مهاجران و حمایت بیشتر از کارگران خارجی و دانشجویان بین المللی در این دوران دشوار برای تشویق آنها به ماندن در کانادا ارائه داده است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی