تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کمک هزینه CERB کانادا در حال تبدیل به بیمه بیکاری EI است

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا کمک هزینه CERB کانادا در حال تبدیل به بیمه بیکاری EI است

کمک هزینه CERB کانادا

دولت فدرال روز پنجشنبه اعلام کرد که کمک اضطراری کانادا (CERB) تا یک ماه دیگر تمدید می شود و سپس به یک برنامه بیمه بیکاری (EI) تغییر می یابد.

این تغییرات در تاریخ 27 سپتامبر به اجرا درخواهد آمد به مدت یک سال ادامه داشته و سه برنامه دیگر نیز برای کسانی که واجد شرایط بیمه بیکاری نیستند EI ایجاد خواهد شد.

در اینجا آنچه شما باید در مورد این تحولات بدانید و چگونه می توانید قبل از انتقال واجد شرایط شوید ، آورده شده است.  

من در حال حاضر CERB دریافت می کنم. چه اتفاقی می افتد؟

CERB ، برنامه کمک به درآمد فدرال که از 6 آوریل بیش از 8.5 میلیون نفر 2000 دلار در ماه فراهم کرده است ، در تاریخ 27 سپتامبر به پایان می رسد. 

کانادایی هایی که CERB را از طریق سرویس کانادا دریافت کرده اند و قبلاً واجد شرایط EI هستند ، پس از پایان CERB ماه آینده به طور خودکار به مزایای EI منتقل می شوند.

کسانی که واجد شرایط EI هستند اما CERB را از طریق آژانس درآمد کانادا دریافت کرده اند ، باید از طریق سرویس کانادا اقدام کنند. 

چه کسی واجد شرایط EI تحت تغییرات جدید است؟ 

دولت فدرال دو نوع EI دارد که بطور کلی برای کارگران اعمال می شود: مزایای منظم و مزایای ویژه. 

مزایای منظم EI  به کارمندانی که شغل خود را ناگهانی از دست می دهند و به طور جدی به دنبال کار هستند ، کمک می کند. افرادی که واجد شرایط هستند حداقل 400 دلار حداکثر تا 26 هفته یا 240 دلار در هفته برای کمک هزینه های والدین دریافت می کنند.  

مزایای ویژه EI  به کارمندان یا افراد خود اشتغالی که به دلیل شرایط خاص زندگی از جمله بیماری ، زایمان ،  داشتن فرزند تازه متولد و همچنین مراقبتهای دلسوزانه یا مراقبان خانوادگی هستند ، کمک می کند. 

در هر دو مورد ، افراد باید در 52 هفته گذشته حداقل 120 ساعت کار – تقریباً 3.5 هفته ساعات کار تمام وقت یا از آخرین ادعای خود را گزارش دهند تا بتوانند واجد شرایط بیمه بیکاری باشند. به طور معمول ، تعداد ساعات اشتغال بیمه ناپذیر لازم برای دریافت مزایای منظم EI از 420 تا 700 ساعت و 600 ساعت برای مزایای خاص ، بسته به منطقه متغیر است.

افراد موظفند بعد از هر دوره دو هفته ای دوباره درخواست کنند و می توانند گزارش دهند که همچنان به دریافت کمک ادامه دهند.

تحت تغییرات جدید و برای تشویق گیرندگان به کار ، افراد می توانند ضمن دریافت سود ، از اشتغال خود درآمد کسب کنند. با این حال ، دریافت کنندگان برای هر دلار که بالاتر از 38،000 دلار درآمد داشته باشد ، به ازای هر دلار از درآمدشان باید 0.5 از بیمه بیکاریشان را بازپرداخت کنند.

کسانی که واجد شرایط هیچ یک از این دو نوع بیمه‌ی بیکاری نیستند ممکن است بتوانند واجد شرایط یکی از سه برنامه جدید بشوند.

بسته کمک های 37B دلاری شامل پسوند CERB ، مزایای جدید است

دولت فدرال یک بسته کمک 37 میلیارد دلاری را اعلام کرده است که CERB را گسترش می دهد و مزایای EI را برای کمک به کسانی که هنوز به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 دست و پنجه نرم می کنند ، گسترش می دهد ، اما این توافق نیاز به تصویب پارلمان دارد که تا اواخر ماه سپتامبر پیش بینی می شود.

اگر کسی ساعت کاری کافی برای واجد شرایط بودن دریافت بیمه بیکاری نداشته باشد چه خواهد شد؟

دولت فدرال پیش از ایجاد تغییرات جدید از تاریخ 27 سپتامبر یک برنامه‌ی جدید را برای کمک به آن افرادی که ساعت کاریشان کافی نباشد اجرایی خواهد کرد.

این برنامه برای آن دسته از کارکنانی است که به دلیل نداشتن ساعات کار کافی از تاریخ 15 مارس تا 26 سپتامبر 2020 نمی‌توانند درخواست بیمه بیکاری کنند.

برای متقاضیان دریافت مزایای منظم ، اعتبار 300 ساعته اعمال می شود. برای مزایای ویژه ، می توان اعتباری معادل 480 ساعت را که از 15 مارس شروع به کار می کند  می‌توانند درخواست دهند.

هر دو اعتبار برای مدت یک سال در دسترس هستند. 

در مورد حق بیمه EI کانادا چطور؟  

نرخ حق بیمه EI به مدت دو سال با نرخ های 2020 اجرا می شود. این بدان معناست که به ازای هر 100 دلار درآمد قابل بیمه ، 1.58 دلار از کارگر کسر می شود و 2.21 دلار از کارفرما دریافت می شود. 

به گفته معاون نخست وزیر و وزیر دارایی Chrystia Freeland ، اینها کمترین نرخ از سال 1980 به بعد است. 

3 برنامه بیکاری جدید کانادا چیست؟ 

برای افرادی که واجد شرایط EI نیستند و نیاز به حمایت موقت از درآمد دارند ، سه مزیت زیر معرفی می شود:

مزایای کمک‌رسانی کانادا به کارکنان خود اشتغالی:  400 $ در هفته به مدت 26 هفته برای کسانی ست که نمی‌توانند کار خود را از سر بگیرند یا سر کار برگردند

مزایای کمک‌رسانی به بیماران کانادا: برای کارکنانی که به دلیل ویروس کرونا بیمار هستند یا باید قرنطینه شوند به مدت دو هفته، هفته‌ای 500 دلار

مزایای کمک‌رسانی به سرپرستان خانوار کانادا:  500 $ در هفته به مدت 26 هفته
 برای خانواده‌هایی که فرزند زیر 12 سال یا فرزند محصلی که مدرسه، مهدکودک یا سایر مراکز مراقبتی او به دلیل وروس کرونا بسته شده است، دارند و به همین دلیل خودشان باید از فرزندشان نگهداری کنند و نمی‌توانند کار کنند

اجازه ارسال درخواست برای برنامه‌‌های جدید بیمه بیکاری کمک رسان کانادا در ماه اکتبر آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود پرداخت آن طی سه تا پنج روز انجام شود.

اما این برنامه برای شروع نیاز به تأییدیه مجلس دارد و چون مجلس کانادا تا 23 سپتامبر بسته است، باید منتظر ماند تا پس از بازگشایی مجلس لایحه‌ی آن تصویب شده و برنامه باگشایی شود.

چه تعداد کانادایی واجد شرایط است؟ 

طبق گفته های فدرال ، 4.5 میلیون کانادایی در حال حاضر در CERB حضور دارند. با پایان یافتن برنامه ، حدوداً سه میلیون نفر وارد سیستم EI می شوند و یک یا دو میلیون دیگر نیز از مزایای کمک رسانی استفاده می کنند.  

از اوایل ماه اوت ، بیش از چهار میلیون نفر از CERB خارج شده و به کار بازگشتند. 

هزینه این همه برنامه ها چقدر خواهد بود؟ 

همه گفتند ، 37 میلیارد دلار دولت می گوید سه سود جدید بهبودی که از مبدأ مالیات گرفته می شوند ، 22 میلیارد دلار هزینه دارند. تمدید CERB 8 میلیارد دلار دیگر؛ هزینه های EI 7 میلیارد دلار تعیین شده است.

منبع: CBC


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی