dark
قالب تیره سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت تیره راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کمبود شدید پرستار در آلمان و تلاش برای جذب نیرو از خارج

اخبار اخبار اروپا کمبود شدید پرستار در آلمان و تلاش برای جذب نیرو از خارج

کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپا از لحاظ سیستم پزشکی و بالینی میباشد. با توجه به تعداد بیمارستان ها، کلینیک ها و سازمان های مراقبت از سالمندان، نیاز به نیروی پرستار متخصص رو به افزایش است.

طبق گزارش آژانس فدرال کار آلمان (Bundesamt für Arbeit) به ازاء هر 100 فرصت شغلی پرستاری، تنها 29 فرد واجد شرایط در آلمان وجود دارد. از این رو پیدا کردن پرستار حرفه ای و متخصص در آلمان تبدیل به یک چالش شده است.

کمبود شدید پرستار در آلمان و تلاش برای جذب نیروی خارجی

برای حل این معضل دولت آلمان دو راهکار اتخاذ کرده است:
1. اصلاحات سیستم آموزش پرستاری
2. استخدام نیروی پرستار از خارج از کشور

تقریبا در تمام نقاط آلمان به پرستان ماهر نیاز است به همین دلیل دولت این کشور هر ساله تعداد مشخصی از پرستاران خارجی  واجد شرایط را استخدام می کند. برای اخذ مجوز شروع کار در آلمان لازم است در دوره های تعیین شده برای تسلط به زبان آلمانی و افزایش سطح مهارت های خود شرکت کنید. معادل سازی مدارک تحصیلی متقاضی خارجی که در خارج از آلمان تحصیل کرده الزامی می باشد. در حال حاضر پرستاران می توانند از 2 طریق به آلمان مهاجرت کنند:

1. اخذ ویزای جست و جو کار (job seeker)
2. اخذ دعوت نامه شغلی از کارفرما معتبر در آلمان

پرستاران در آلمان با توجه به موقعیت شغلی و سوابق کاری خود ماهانه حقوق و دستمزدی بین 7300€ الی 14200€ (یورو) اخذ می کنند.

بهتر است همین اول کار بدانید که به عنوان یک پرستار در آلمان مسئولیت ها و وظایف شغلی زیادی دارید. در این کشور، پرستاران گاهی اوقات وظایف پزشکان را نیز انجام می دهند و به همین دلیل است که دولت آلمان برای مهاجرت پرستاران تدابیر ویژه ای در نظر گرفته است، تا تنها نیرو های متخصص و حرفه ای را استخدام کند. 

مهاجرت پرستاران به مدرکی که دارند، بستگی دارد. به این معنا که اگر مدرک پرستاری خود را از کشور های عضو اتحادیه اروپا، کانادا و امریکا اخذ کرده باشید، به راحتی می توانید تاییدیه آلمان را بگیرید و با این مدرک به آلمان مهاجرت کنید. اما در غیر این صورت لازم است که در دوره های پرستاری که با استاندارد های دولت آلمان برگزار می شود، شرکت کنید و سپس برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت

اینستاگرام وی والت

مطالعه مطالب مهم و اخبار بروز مهاجرتی

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است