کانادا اخبار سراسری کانادا

کمبود نیروی کار کشاورزی در اثر ممنوعیت سفر COVID-19

هیچگاه کمبود کار در مزارع کانادایی صورت نمی گیرد ، و از آنجا که کانادا ورود بیشتر افراد غیر مقیم را به کشور متوقف می کند ، متخصصان صنعت کشاورزی می ترسند که شکاف های ناخواسته در بازار کار ممکن است بر تولید تأثیر بگذارد.

از آنجا که زمین در بهار شروع به ذوب می کند ، کشاورزان کانادایی برای برداشت سال نیاز به کاشت محصولات زراعی دارند. کارگران خارجی موقت (TFW) کارهایی را انجام می دهند که کشاورزان نمی توانند کارگران محلی را برای انجام آنها پیدا کنند. یا در کانادایی ها به اندازه کافی متقاضی وجود ندارند یا مهارت های لازم برای کار را ندارند.

بسیاری از این کارگران سال به سال با شناخت تجهیزات و مزارع مانند پشت دست خود به همان مزارع باز می گردند.

در مورد مجوزهای کار در کانادا اطلاعات بیشتری بخواهید

کریس کانری ، کشاورز از Manitoba ، می گوید حدود 55 کارگر خارجی هر سال برای کار در مزرعه تولید خود می آیند. آنها محصولاتی مانند کلم بروکلی ، مارچوبه ، هویج و توت فرنگی را پرورش می دهند.

کانری به CIC News گفت: “ما تاکنون بیش از 20 سال با همین کارگرانی داشتیم که بیش از 20 سال به اینجا می آیند و آنها شغلهایی را که در اینجا داریم از طریق و از طریق آنها می شناسیم .” “اگر ما این کارگران خارجی را نداشته باشیم ، مجبور می شویم افراد را برای آن مشاغل مجدداً آموزش دهیم ، یا مجبور می شویم محصولات دیگری را انجام دهیم.”

به دنبال اقدامات COVID-19 که اعلام شد ، بخش عمده ای از صنعت کشاورزی کانادا نگران است که بدون اینکه بتوانند افراد غیر مقیم را به کشور بیاورند ، اعضای جدایی ناپذیر تیم خود را از دست می دهند.

استیو بامفورد ، که عضو هیئت مدیره انجمن تولید عمده فروشی تورنتو است ، گفت: عدم کارگر می تواند کمبود تولید را در کانادا هجی کند.

بامفورد در مصاحبه تلفنی گفت: “ما از امنیت غذایی نگران هستیم زیرا شما نمی توانید برای تأمین میوه و سبزیجات تازه به ایالات متحده و مکزیک تکیه کنید.”

علاوه بر این ، برخی از مزارع ممکن است در صورت عدم سازگاری با کمبود کارگران به موقع برای تبدیل سود ، در معرض خطر از دست دادن کل عملیات خود باشند.

بسیاری از سازمان های صنعت کشاورزی کانادا برای یافتن نوعی راه حل با دولت های استانی و فدرال همکاری می کنند. در حالی که نیاز به جلوگیری از گسترش COVID-19 است ، نیاز به کارگران موقت خارجی نیز وجود دارد.

بامفورد گفت: “همه آنچه ما در حال حاضر می دانیم از 18 مارس است ، هیچ کارگر خارجی نمی تواند وارد کشور شود.” “و اگر این مورد باشد که ما قادر به ورود کارگران خارجی فصلی خود به کشور نباشیم ، پس ما نیاز به طرحی از اوتاوا داریم تا از ما حمایت کند تا ببیند که چگونه می خواهیم آن را طی یک سال دیگر بسازیم.”

کوین لمکای سخنگوی مهاجرت و شهروندی کانادا با صدور بیانیه ای از طریق ایمیل دفاتر وزیر مهاجرت کانادا ، وزیر شیلات و اقیانوس ها ، وزیر کشاورزی و وزیر اشتغال.

در این بیانیه آمده است: “ما اهمیت نیروی کار پایدار را که قادر به تأمین مواد غذایی کانادا است ، می دانیم و متعهد هستیم که به کانادایی ها و مشاغل پشتیبانی لازم را ارائه دهیم.” به همین دلیل است که ما از طریق کمیته مشترک واکنش اضطراری متشکل از ذینفعان کلیدی کشاورزی و فرآوری مواد غذایی و مقامات دولتی نزدیک با ذینفعان همکاری می کنیم. این به پاسخگویی به موضوعات ناشی از شیوع COVID-19 کمک می کند. “

صنعت کشاورزی کانادا سالهاست که با کمبود بازار کار دست و پنجه نرم می کند و به دنبال مهاجران برای کمک به حمایت از این صنعت است. نیاز به کار مداوم باعث ایجاد مهاجرت مواد غذایی Agri که قرار است در تاریخ 30 مارس به بهره برداری برسد ، شد. این برنامه با هدف فراهم کردن مسیری برای اقامت دائم برای کارگران موقت خارجی ، به ویژه کارگران بخش قارچ و گوشت انجام می شود.

وب سایت شورای منابع انسانی کشاورزی کانادا (CAHRC) می گوید: “در سال 2017 ، 16.500 شغل به اتمام نرسید ، که این بخش 2.9 میلیارد دلار درآمد از دست رفته را هزینه کرد.” “در هر استان و در هر کالایی ، کمبود نیروی کار بر سطح تولید امروز و پتانسیل رشد فردا تأثیر می گذارد.”

برای کنری ، این تنها نگرانی از دست دادن کارگران ماهر باارزش نیست بلکه تأثیر آن بر معیشت خود کارگران خارجی است.

کنری گفت: “ما واقعاً به این بچه ها اهمیت می دهیم.” “این فوق العاده است ، هر سال شخصی به من می آید و می گوید ،” امسال من به خانه می روم و خانه ای می سازم، “یا” امسال می خواهم اضافه کنم. ” اینها افرادی هستند که ما واقعاً به آنها اهمیت می دهیم. “


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023