dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کمک 9 میلیارد دلاری کانادا به دانشجویان و افزودن به ساعت کاری

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا کمک 9 میلیارد دلاری کانادا به دانشجویان و افزودن به ساعت کاری

کمک کانادا به دانشجویان

با توجه به نیاز مبرم کانادا به نیروی کار در لیست مشاغل ضروری کشور، دولت تصمیم گرفته محدودیت دانشجویان بین‌المللی برای ۲۰ ساعت کار در هفته را حذف کند.

از این پس و تا ۳۱ ژوئیه کلیه دانشجویان بین‌المللی که در مشاغل ضروری کانادا کار می‌کنند، می‌توانند بدون محدودیت زمانی، در سر کار خود حاضر شوند.

لیست مشاغل ضروری کانادا


بررسی اجمالی

جاستین ترودو در بیانیه ای اعلام کرد :

بخاطر شیوع ویروس COVID-19 بودجه 9 میلیارد دلاری برای دانشجویان و فارغ التحصیلانی که مجوز کار در کانادا دارند، در نظر گرفته شده و میتوانند از ماه می تا اگوست سال 2020 ماهانه مبلغ 1250 دلار کانادا دریافت کنند و دانشجویانی که سرپرست بوده و همراه همسر و فرزندان خود مقیم کانادا هستند و یا دانشجویانی که ناتوانی خاصی دارند، این مبلغ به مبلغی ماهانه 1750 دلار کانادا افزایش میابد.

دانشجویان دانشگاه هایی که برنامه تحصیل خود را از ماه سپتامبر آغاز نموده اند و دانشجویانی که از ماه دسامبر 2019 فارغ التحصیل شده اند مشمول این طرح خواهند بود.

همچین دانشجویانی که کمتر از 1000 دلار کانادا درآمد دارند نیز میتوانند برای دریافت این مساعدت اقدام نمایند.

▫️دانشجویان بین الملل که در زمینه خدمات ضروری مانند مراقبت های سلامتی، زیر ساخت های بحرانی و یا فراهم کردن غذا و مشاغل بحرانی دیگر مشغول بکار هستند، میتوانند بیشتر از حد مقررِ 20 ساعت در هفته کار کنند و مشمول محدودیت زمانی کارکرد نخواهند بود. علت این تصمیم فشار کاری بالا و کمبود نیرو در حوزه مشاغل ضروری اعلام شده است


دانشجویان از ماه مه تا آگوست معادل 1250 دلار در ماه واجد شرایط خواهند بود

کاتلین هریس · اخبار CBC ·ارسال شده: 22 آوریل 2020 10:14 AM ET | آخرین بروزرسانی: 22 آوریل

نخست وزیر جاستین ترودو امروز در پاسخ به ادعا مبنی بر اینکه تعداد زیادی از جوانان در برنامه های پشتیبانی COVID-19 موجود در آن شکسته اند ،9 میلیارد دلار کمک مالی برای دانشجویان دوره متوسطه اعلام کرد.

دانشجویان از ماه مه تا آگوست معادل 1250 دلار در ماه واجد شرایط خواهند بود. اگر دانشجویان از یک فرد وابسته مراقبت کند یا معلولیت داشته باشد ، این مبلغ می تواند تا 1750 دلار افزایش یابد.

این مزایا همچنین برای دانشجویانی که شغل دارند ، اما در ماه کمتر از 1000 دلار درآمد دارند.

Trudeau گفت: “برای بسیاری از دانش آموزان ، ماه مه به طور عادی شروع یک کار تابستانی است. اما در حال حاضر ممکن است پیدا کردن چیزی واقعا دشوار باشد. شما ممکن است هفته ها بدون هیچ موفقیتی به دنبال آن باشید.”

پرداخت ها از طریق آژانس درآمد کانادا انجام می شود.

نخست وزیر جاستین تروودو حمایت های اضطراری جدید را برای دانشجویان از بین برد:

بسته اضطراری COVID-19 Trudeau برای دانش آموزان

نخست وزیر جاستین ترودو مجموعه ای از برنامه ها و مزایا را برای دانشجویان آسیب دیده از بیماری همه گیر COVID-19 اعلام کرد.

ترودو همچنین گفت که به دانشجویانی که داوطلبانه در طول تابستان داوطلب می شوند ، بسته به ساعات کارشان ، بین 1000 تا 5000 دلار حقوق می گیرند.

وی گفت: “انرژی و مهارت های شما در حال حاضر می توانند کارهای خوبی را انجام دهند.”

یک مستند پیش زمینه دولت گفت که بودجه “تلاش های داوطلبانه” که برای انجام خدمات ملی و خدمت به جوامع خود انتخاب می کنند ، در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

دفتر نخست وزیر همچنین تأیید كرد كه دانشجو می تواند چندین مزایا را جمع آوری كند ، اگر به عنوان مثال متقاضی دریافت كمك 1250 دلاری باشد ، داوطلب شود و شغلی را برگزار كند كه كمتر از 1000 دلار در ماه پرداخت كند.

نخست وزیر همچنین اعلام کرد دولت فدرال دو برابر کمک های مالی دانشجویان دانشجویی واجد شرایط – تا 6000 دلار برای دانشجویان تمام وقت و تا 3600 دلار برای دانشجویان نیمه وقت است.

سایر اقدامات اعلام شده برای دانشجویان امروز شامل موارد زیر است:

  • جمع آوری حداکثر مبلغ هفتگی که می تواند از طریق برنامه وام دانشجویی کانادا در سال های 2020-2021 به 350 دلار از 210 دلار برسد.
  • بیش از 75 میلیون دلار حمایت اضافی برای دانشجویان بومی پس از دوره متوسطه.
  • 291 میلیون دلار دیگر برای شوراهای اعطای فدرال برای تمدید بورس های تحصیلات تکمیلی تحصیلات فدرال و بورس های تحصیلی پس از دکترا و تکمیل کمکهای مالی تحقیقاتی موجود.

سود پاسخ اضطراری کانادا (CERB) در دسترس دانشجویان و هر کس دیگری است که حداقل در سال گذشته 5000 دلار درآمد داشته است ، اما تنها در صورت کار کردن و در هنگام برخورد COVID-19 منبع درآمد خود را از دست داده اید.

وزیر کار اشتغال Carla Qualtrough گفت که دولت می داند که با توجه به گزینه های محدود اشتغال آنها ، تابستان سخت برای دانشجویان خواهد بود. اما وی گفت که گزینه های خدمات زیادی در اختیار دانشجویان قرار دارد و دولت در تلاش است تا از طریق کمک هزینه داوطلبانه انگیزه ای برای انجام چنین کارهایی را به آنها بدهد.

نگه داشتن دانش آموزان “اشغال”

وی گفت: “ما امیدواریم که دانش آموزان راه هایی برای حفظ مشاغل ، مشارکت ، مشاغل و فقط برای نشستن در کل کل تابستان پیدا نکنند.”

پیش بینی می شود برنامه های جدید 116000 مکان شغلی و فرصت های آموزشی دیگر ایجاد کنند تا دانشجویان ضمن کسب مهارت ، درآمد کسب کنند. کوالترو گفت: تمرکز بر روی خدمات اساسی خواهد بود.

تماشا کنید: وزیر کار اشتغال Carla Qualtrough در مورد کار در تابستان برای دانشجویان:

Qualtrough شغل دانشجویی را توصیف می کند

وزیر کار اشتغال کارلا کوالتروف در مورد انواع مشاغلی که امیدوار است دولت بتواند تابستان امسال برای دانشجویان تعیین کند ، ادامه می یابد.

وی گفت: “ما به كشاورزی نگاه می كنیم ، ما به دنبال خدمات غذایی هستیم ، ما به بخش بهداشت و درمان نگاه می كنیم ، ما به دنبال فرصت های جامعه در سازمان های خدمات اجتماعی هستیم.” “همان نوع مشاغلی که ممکن است در یک تابستان معمولی پیدا کنید ، اما برای حل این واقعیت که فستیوال های تابستانی نداریم ، اردو های تفریحی برای بچه ها نداریم.

“ما کاملاً خلاقانه با استانها و سازمانهای جوانان کار کرده ایم و ایده هایی ارائه می دهیم ، به همین دلیل تعداد فرصت های شغلی را تقویت می کنیم.”

دولت باید قوانینی را تصویب کند تا منافع جدید دانشجویان بتواند جریان یابد.

راکل دانچو ، منتقد محافظه کار برای تنوع ، شمول و جوانان ، گفت که محافظه کاران از حمایت جدید دانشجویان استقبال می کنند ، اما می گویند که این کار خیلی طولانی طول کشیده است.

“شکاف های موجود در CERB برای دانش آموزان تقریباً یک ماه است که شناخته شده است. چرا این اعلامیه اینقدر طول کشید؟ چه زمانی این سود برای دانش آموزانی که اکنون به کمک نیاز دارند ، در دسترس خواهد بود؟” او گفت.

“کانادایی ها سؤالات جدی در مورد مدیریت این بیماری برای همه گیری ها دارند و نگران عدم حمایت از خدمات ضروری هستند. ما برای ایجاد ایمن دانش آموزان خود و حمایت از صنایع خدماتی اساسی که با کمبود نیروی کار در جوامع خود مواجه هستند ، به روشهای خلاقانه ای نیاز داریم.”

دانچو گفت ، محافظه کاران قانون پیشنهادی دولت را “از نزدیک بررسی” می کنند.

Jagmeet Singh@theJagmeetSingh

کمک 9 میلیارد دلاری کانادا به دانشجویان و افزودن به ساعت کاری

Jagmeet Singh ، رهبر NDP ، دولت را تحت فشار قرار داده تا CERB را در دسترس دانشجویان قرار دهد. امروز ، وی گفت كه اقدامات جدید كافی نخواهد بود و به اندازه كافی به نتیجه نمی رسد.

“دموکرات های جدید خوشحال هستند که دولت در نهایت تمرکز خود را برای کمک به دانش آموزان معطوف کرده است ، اما یک سیستم پیچیده دیگر آن چیزی نیست که دانش آموزان به آن احتیاج دارند و هفته ها دیر می آید. آنها همچنین نمی توانند منتظر بمانند تا اواسط ماه مه برای کمک به آنها کمک کنند. او در بیانیه ای گفت.

“هفته هاست ، ما از دولت خواسته ایم كه به همه كمك كند. با بهره مندی از پاسخ اضطراری كانادا ، دولت می تواند برنامه را جهانی كند تا كسی از آن عقب نماند.”

دانشجویان از اخبار استقبال می کنند

اتحادیه کانادا کانون های دانشجویی (CASA) و اتحادیه دانشجویی کبک گفتند که این بسته “امداد قابل توجهی” را برای دانشجویان آسیب دیده از بیماری همه گیر به ارمغان می آورد.

آدام براون ، رئیس CASA ، در بیانیه ای گفت: اعلامیه امروز خبرهای خوبی برای هر دانشجویی است که به دلیل COVID-19 با مشکلات مالی روبرو هستند.

در نامه ای به تاریخ 15 آوریل به تروودو ، ائتلافی از سازمان های دانشجویی از دولت خواست كه بدون توجه به وضعیت اشتغال و درآمد قبلی ، CERB را به همه دانش آموزان و فارغ التحصیلان جدید گسترش دهد.

دانش آموزان نوشتند: “دانش آموزان و فارغ التحصیلان اخیر كه تازه مشاغل خود را شروع كرده اند ، از زمان ركود بزرگ ، با بلاتكلیف ترین بازار كار روبرو هستند. اثرات مخرب اقتصادی همه گیر COVID-19 در سراسر كشور احساس می شود.”

وی ادامه داد: “در حالی که تمرکز دولت به طور واضح بر این بوده است که کسانی که معیشت خود را در چند هفته گذشته از دست داده اند ، از پشتیبانی لازم برای نگه داشتن سقف روی سر خود و قرار دادن غذا روی میز استفاده کنند ، دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر نیز خود را در یک وضعیت فوق العاده پیدا کنند. وضعیت مالی نامشخص “.

در این نامه آمده است كه دو میلیون دانشجو در كانادا قبل از همهگیری در وضعیت اقتصادی وخیم قرار داشته اند و بحران COVID-19 به معنای بسیاری از دانشجویان است كه برای پرداخت شهریه ، اجاره و مواد غذایی خود به مشاغل تابستانی متكی هستند ، اشتغال خود را از دست داده اند.

مهاجرت و شهروندی کانادا نیز امروز اعلام کرد که دولت در حال لغو این قاعده است که می گوید دانشجویان بین المللی می توانند بیش از 20 ساعت در هفته کار نکنند – به شرط آنکه در یک سرویس اساسی مانند مراقبت های بهداشتی ، زیرساخت های مهم یا تأمین مواد غذایی کار کنند. کالاهای مهم دیگر.

با انتشار گزارشی از این بخش ، هزاران دانشجوی بین المللی در زمینه های بهداشتی و خدمات اضطراری مشغول به تحصیل هستند و این تغییر قانون موقت می تواند مراکز درمانی را برای کارمندان اضافی فراهم کند “در زمانی که به شدت مورد نیاز آنها نیست.”

Trudeau در مورد انواع مشاغل تابستانی برای دانشجویان کانادایی

نخست وزیر جاستین تروودو توضیح داد که چه برنامه هایی از طریق برنامه هایی که وی امروز اعلام کرد ، برای دانشجویان در دسترس خواهد بود.

در اوایل این ماه ، Trudeau اعلام کرد تغییراتی در برنامه های مشاغل تابستانی کانادا با هدف کمک به جوانان برای کار در بخش هایی که به دلیل همه گیری جهانی تعطیل نیستند. امروز ، وی ردیابی تماس COVID-19 و مشاغل در كشاورزی را به عنوان نمونه اشتغال پیشنهاد كرد كه می تواند از طریق بحران به كشور كمك كند.

این تغییرات شامل افزایش یارانه دستمزد – تا 100 درصد – تمدید تاریخ پایان کار برای 28 فوریه 2021 ، و شمول مشاغل پاره وقت است.

دولت تخمین می زند که این برنامه تا 70،000 شغل برای جوانان بین 15 تا 30 سال ایجاد کند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت