کانادا اخبار سراسری کانادا

با وجود کرونا ویروس، کانادا به مهاجران نیاز دارد

هفته گذشته کانادا از برنامه افزایش سطح مهاجرت 2020-2022 خبر داد زیرا بحران کرونا ویروس (COVID-19) در حال تشدید است. در حقیقت ، این اعلامیه تحت الشعاع بزرگ آشفتگی های اقتصادی و اجتماعی قرار گرفت که کورون ویروس در کانادا و خارج از کشور دارد.

16 مارس 2020

در اینجا ، در خانه ، کانادا ، مانند بسیاری از کشورها ، به سمت رکود پیش می رود. COVID-19 منجر به بروز جنگ بین تولیدکنندگان عمده نفت در سطح جهان شده است و سقوط قیمت نفت پیامدهای منفی برای اقتصاد کانادا خواهد داشت.

علاوه بر این ، تضعیف فعالیت اقتصادی تقریباً به هر بخش با بخش های خاصی از جمله گردشگری و مهمان نوازی ضربه های قابل توجهی وارد خواهد کرد.

بانك كانادا برای خنك كردن ضربات ، فقط یك هفته پس از آنكه نرخ را كاهش داده بود ، نرخ اضطراری نرخ بهره شبانه خود را اعلام كرد. آنها ممکن است انجام نشوند ، زیرا برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که کاهش اقتصادی بیشتری برای کمک به اقتصاد کانادا در طوفان طوفان لازم است.

در خارج از کشور ، ما مانند موارد اضطراری ، ممنوعیت سفر و سایر اتفاقات استثنایی مانند تصادفات بازار سهام را شاهد بوده ایم.

چرا برنامه سطوح مهاجرت 2020-2022 با وجود COVID-19 منطقی است

از آنجا که چنین هرج و مرج جهان را درگیر می کند ، قابل درک است که تصمیم کانادا برای استقبال از بیش از یک میلیون مهاجر اضافی در طول سه سال آینده در حال حاضر مورد توجه نیست.

با این وجود ، بحران COVID-19 می تواند به ما کمک کند درک کند که چرا مهاجرت برای پیشروی اقتصاد کانادا بسیار مهم است.

بله ، به نظر می رسد اقتصاد کانادا در سال 2020 منعقد شده است. به همین ترتیب ، می توان این بحث را مطرح کرد که افزایش مهاجرت در این لحظه ایده آل نیست زیرا افراد تازه وارد در زمانی که بازار کار برای جذب آنها تلاش می کنند وارد کانادا می شوند.

با این حال ، وقایع کنونی به عنوان یادآوری این نکته است که سیاست های مهاجرت کانادا از نظر ماهیت بسیار تحریک آمیز است ، و از اواخر دهه 1980 ، تصمیم تعداد مهاجران برای استقبال تا حد زیادی از شرایط اقتصادی موجود در زمین جدا شده است.

در حالی که کانادا از مهاجران برای کمک به پر کردن جای خالی فوری شغل استقبال می کند ، سیاست های مهاجرت این کشور نیز به منظور تقویت سالها و ده ها سال وضعیت اقتصادی این کشور است. این بدان معناست که حتی اگر افراد تازه وارد در جریان رکود اقتصادی قرار بگیرند ،کانادا انتظار دارد که تازه واردین در آینده کاتالیزوری برای رشد اقتصادی باشند.

دلیل عمده این امر این است که تمام 9 میلیون کودک بوم کانادا تا پایان این دهه به سن بازنشستگی خواهند رسید. از آنجایی که کانادا نرخ تولد کمی دارد ، برای افزایش بیشتر رشد نیروی کار خود به مهاجرت تکیه می کند.

رشد نیروی کار یکی از دو راه برای رشد اقتصاد است و از راه دیگر استفاده بیشتر از نیروی کار.

از این رو ، پذیرفتن سطح بالای افراد تازه وارد حتی در دوره های پریشانی اقتصادی ، همچنان معقول است. در حالی که مهاجران ورود به کانادا در سال 2020 ممکن است با پیدا کردن کارهایی که با مهارت ها ، تحصیلات و تجربه کارشان مطابقت دارد ، با مشکلات بیشتری روبرو شوند ، اما به زودی با چشم انداز کار در کشوری روبرو می شوند که تأمین نیروی کار به میزان قابل توجهی محدود شود. بومرهای کودک نیروی کار را ترک می کنند. این بدان معناست که چنین مهاجران احتمالاً کارفرمایان بیشتری را برای خدمات خود در رقابت می بینند که این امر منجر به نتایج و حقوق بسیار بهتر اشتغال خواهد شد.

“شیر روی ، شیر خاموش” در اواخر دهه 1980 خاموش شد

اقدام فعالانه برای استقبال از سطح بالای افراد تازه وارد حتی در زمان رکود اقتصادی یک اتفاق نسبتاً جدید در تاریخ کانادا است.

تا اواخر دهه 1980 ، کانادا از رویکرد “شیر روی ، شیر را خاموش” در سطح مهاجرت استفاده می کرد. این کشور از سطح بالاتری از تازه واردان در هنگام قوی بودن اقتصاد استقبال می کند و مهاجرت را در زمان رکود کاهش می داد. با این حال ، اواخر دهه 1980 پس از تعیین نیاز به پایداری مهاجرت ، برای کاهش فشار اقتصادی و مالی که به زودی به دلیل پیر شدن سریع جمعیت و پایین بودن نرخ تولد ، از این رویکرد فاصله گرفت ، از این رویکرد فاصله گرفت. از آن زمان ، کانادا سطح بالایی را حتی در طی چندین رکود اقتصادی حفظ کرده است ، از جمله عمده ترین موارد رخ داده در سال 2008-09.

همچنین می توان ادعا كرد كه سود كوتاه مدت استقبال از مهاجران در دوره هایی مانند آنچه كانادا امروز تجربه می كند ، هنوز هم در كوتاه مدت به اقتصاد كمك می كند زیرا افراد تازه وارد به تحریک تقاضا در كانادا از طریق خرید كالا و خدمات كمك می كنند. کمک به کاهش برخی از فشارهای اقتصادی ناشی از بحران کرون ویروس می شود.

ممکن است اعلام یک طرح بلندپروازانه مهاجرت در طی چنین بحرانی به نظر نمی رسد زمان ایده آل در سطح باشد ، اما ، در عمل ، زمان اعلام این امر غیرممکن خواهد بود.

امروزه سطح بالای مهاجرت ، حتی اگر بحران کوروی ویروس و دردهای اقتصادی را تجربه کرده ایم ، باعث می شود که فردا چرا که چرا از ورود تازه واردان به عنوان کارگر ، مصرف کننده و مالیات دهندگان در اقتصاد کانادا به اقتصاد کانادا کمک می کند ، استفاده شود.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023