کانادا اخبار سراسری کانادا

کرونا ویروس و سیاستهای مهاجرت کانادا-آنچه باید بدانید


سیاست ها و رویه های مربوط به مهاجرت کانادا طی هفته گذشته دستخوش تغییرات روزانه شده است ، زیرا کانادا در تلاش است تا حاوی گسترش کروناویروس (COVID-19) باشد.

23 مارس 2020

یکی از اقدامات مهم کانادا اجرای محدودیت های مسافرتی بین 18 مارس و 30 ژوئن بوده است ، اما کانادا هنوز هم برخی از ساکنان دائم و موقت را از این محدودیت ها معاف می کند تا بتوانند وارد کشور شوند. 

CIC News سؤالات و پاسخهای متداول زیر را برای کمک به شما در درک تغییرات گردآوری کرده است:

آیا هنوز می توانم نمایه اکسپرس اینتری و درخواست اقامت دائم خود را ارسال کنم؟

بله ، به هر دو سوال. 

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) همچنان به نگه داشتن قرعه کشی Express Entry است .IRCC طی 5 روز گذشته دو قرعه کشی برگزار کرده است ، که در مجموع تقریباً 4000 کاندیدای را دعوت کرده اند تا برای اقامت دائم درخواست کنند.

علاوه بر این ، استانها همچنان از طریق برنامه نامزدهای استان همچنان به تساوی کشیدن ادامه می دهند .

IRCC هنوز در حال پردازش برنامه های اقامت دائم است. در صورت پردازش برنامه های کاربردی تکمیل شده مطابق رویه های عادی آن و در اختیار افرادی که قادر به ارائه برنامه های تکمیل شده با 90 روز اضافی نیستند در صورتی که چنین افرادی تأخیر در اخذ اسناد به دلیل اختلالات مربوط به کروناویروس داشته باشند.


چه کسی می تواند به کانادا بیاید؟

IRCC تأیید کرده است که افراد زیر از جمله افرادی هستند که می توانند از این لحظه تا 30 ژوئن به کانادا بیایند. IRCC از افراد مستضعف خواسته است که قبل از رزرو سفر بازگشت به کانادا ، افراد معاف از طریق وب سایت دولت فدرال نظارت کنند:

 • شهروندان کانادایی
 • ساکنان دائمی
 • خانواده درجه یک شهروندان کانادایی و اقامت دائم
 • متقاضیان اقامت دائم که قبل از 16 مارس برای اقامت دائم تأیید شده بودند
  و هنوز به کانادا سفر نکرده بودند
 • کارگران خارجی موقت
 • دانشجویان بین المللی که دارای مجوز تحصیل معتبر بودند
  یا در تاریخ 18 مارس برای یکی از آنها تأیید شده بودند
 • انتقال مسافر

 1. شهروندان کانادا و اقامت دائم
 2. اعضای خانواده نزدیک شهروندان کانادا.
 3. اعضای خانواده نزدیک ساکنان دائم کانادا.
 4. کارگران کشاورزی فصلی ، کارگران ماهی / غذاهای دریایی ، مراقبان و سایر کارگران موقت خارجی.
 5. دانشجویان بین المللی که مجوز تحصیل معتبر را در اختیار داشتند و یا مجوز تحصیل در آن تأیید شده بودند ، هنگامی که محدودیت سفر در 18 مارس 2020 به اجرا درآمد.
 6. متقاضیان اقامت دائم که قبل از محدودیت سفر برای اقامت دائم مصوب شده بودند ، در تاریخ 16 مارس 2020 اعلام شدند ، اما آنها هنوز به کانادا سفر نکرده اند.
 7. اتباع خارجی که به دعوت دولت کانادا برای مقاصد مربوط به مهار COVID-19 سفر می کنند.
 8. شخصی که به طور کتبی توسط یک افسر کنسولی دولت کانادا مجاز به ورود به کانادا به منظور اتحاد مجدد اعضای خانواده است.
 9. شخصی که طبق قانون هند به عنوان یک هندی ثبت شده است.
 10. دیپلمات ها و اعضای خانواده معتبر (از جمله ناتو ، افراد تحت توافق نامه ستاد سازمان ملل ،
  سازمان های دیگر).
 11. هواپیما
 12. هر اتباع خارجی یا گروهی از اتباع خارجی، که ورود آنها به نفع ملی باشد ، آنگونه که توسط وزیر امور خارجه ، وزیر مهاجرت و شهروندان ، وزیر امنیت عمومی تعیین می شود.
 13. اعضای ارتش کانادا ، نیروهای بازدیدکننده و اعضای خانواده آنها.
 14. انتقال مسافر.

تعریف خانواده درجه یک چیست؟

مطابق با IRCC ، خانواده درجه یک به معنی:

 • همسر یا شریک زندگی
 • کودک وابسته
 • نوه
 • والدین
 • سرپرست یا مدرس

محدودیت سفر زمینی کانادا چیست؟

کانادا و ایالات متحده متفقاً توافق کردند که ترافیک غیر ضروری بین دو کشور متوقف شود. کانادایی هایی که به ایالات متحده می روند بازهم اجازه بازگشت به خانه را دارند.

آیا می توانم پرچم دار کنم؟

برای بروزرسانی وضعیت مهاجرت خود به مرزهای کانادا و آمریکا سفر نکنید تا این که دولت فدرال در مورد آن آگاهی بیشتری کسب کند. دولت فدرال اظهار داشته است که سفر به مرزها برای اهداف مهاجرت برای به روزرسانی اقامت دائم ، اقامت موقت یا وضعیت بازدید کننده (همچنین به عنوان “پرچم گذاری” شناخته می شود) سفر غیر ضروری محسوب می شود. افراد در کانادا به طور موقت می توانند از طریق وب سایت IRCC بصورت آنلاین اقدام کنند تا وضعیت خود را به روز کنند. 

معافیت سفر زمینی کانادا چیست؟

تمام سفرهای اساسی بین کانادا و ایالات متحده ادامه خواهد یافت ، و زنجیره های تأمین مواد غذایی و داروهای نجات دهنده زندگی از سر گرفته می شوند.

آیا هنوز می توانم برای اقامت موقت اقدام کنم؟

آره. IRCC به پذیرش و پردازش برنامه های جدید برای اقامت موقت ادامه خواهد داد. با این حال ، تا زمانی که محدودیت سفر برداشته نشود ، قادر به سفر به کانادا نخواهید بود.

آیا بیماری همه گیر کروناویروس بر زمان پردازش IRCC تأثیر می گذارد؟

به دلیل اختلال در سرویس و محدودیت ها ، ممکن است تاخیر در زمان پردازش وجود داشته باشد.

اگر وضعیت موقت من به عنوان بازدید کننده ، کارگر یا دانش آموز-دانشجو در حال پایان باشد
چه کاری انجام می دهم؟

اگر هم اکنون در کانادا هستید ، می توانید درخواست کنید تا وضعیت خود را بصورت آنلاین گسترش دهید. تا زمانی که تصمیمی درباره درخواست جدید خود گرفته نشود ، اجازه اقامت در کانادا را خواهید داشت. برای اعمال نباید به بندر ورودی سفر کنید.

آیا اگر دوره تحصیلاتم به صورت آنلاین تحویل شود ، آیا می توانم درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) را بدهم؟

اگر دوره شما به دلیل همه گیر شدن کورو ویروس به صورت آنلاین تحویل داده می شود ، این امر تاثیری در صلاحیت شما در برنامه PGWP نخواهد داشت ، و شما هنوز هم می توانید درخواست دهید.

تأثیر متقاضیان حفاظت بشر دوستانه و دریافت کنندگان این حمایت چیست؟

کانادا برای شناسایی موارد بشر دوستانه نیاز به اسکان مجدد به آژانس سازمان ملل (UNHCR) و سازمانهای دیگر متکی است. هفته گذشته ، UNHCR و سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) تعلیق موقت سفر اسکان برای موارد بشر دوستانه را اعلام کردند. این سازمان ها ممکن است برای موارد بشر دوستانه در هنگام ترانزیت ترتیب های دیگری را ایجاد کنند. 

کانادا همچنان به پذیرش متقاضیان موارد بشر دوستانه در کانادا ادامه می دهد ، به جز کسانی که مایل به درخواست موارد بشر دوستانه در مرز آمریکا و کانادا هستند. دو کشور اعلام كردند كه مهاجران نامنظم در تلاش برای عبور از مرز نيز بازگردانده خواهند شد.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023