dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کبک اجازه میدهد دانشجویان آنلاین خارج از کانادا تحصیل کنند

اخبار آمریکا کانادا اخبار کبک اخبار تحصیل در کبک کبک اجازه میدهد دانشجویان آنلاین خارج از کانادا تحصیل کنند

وزارت کبک آموزش و پرورش و آموزش عالی (MEES) گفت :

دانشجویان بین المللی که در کشور خود را از مبدا به دلیل به اقامت اجباری محدودیت های مسافرتی مرتبط کوروناویروس- اجازه داده می شود به آغاز مطالعات خود را آنلاین در استان این سقوط، رادیو کانادا گزارش.

این اطلاعیه خبر بسیار خوبی برای 60،000 دانش آموز بین المللی است که هر ساله به کبک می آیند و که تاکنون نمی دانند آیا می توانند شرایط لازم را برای ثبت نام در پاییز 2020 یا زمستان سال 2021 فراهم کنند.

طبق معیارهای قبلی ، دانشجویان بین المللی مجبور بودند در کبک اقامت داشته باشند تا اجازه تحصیل در استان را بگیرند. کالج ها و دانشگاه های کبک نیز تنها در صورت برآورده شدن این شرط از دولت استانی دریافت می کنند. با این حال ، به دلیل تدابیری که برای مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 اعمال شده و این واقعیت است که مرزها هنوز بسته است ، ورود این دانش آموزان در ماه های آینده قطعی نیست.

تحصیل در کانادا در پاییز سال 2020

در نتیجه ، مؤسسات آموزش عالی در کبک مطمئن نبودند که آیا برای تأمین هزینه های عملیاتی خود بودجه دولت را دریافت می کنند ، همچنان می توانند تمام برنامه های خود را ارائه دهند یا ثبت نام های دانشجویان خارجی را پردازش کنند.

تصمیم کبک برای استراحت این قوانین در پی اعتراض گسترده مردم از دانشجویان آسیب دیده است که مصمم به تحصیل در کانادا و همچنین دانشگاه ها و کالج های این استان هستند. بسیاری از دانشجویان می ترسیدند که دانشجویان بین المللی بتوانند سایر کشورها را به عنوان مقصد تحصیل خود برگزینند و اینکه تغییرات نظارتی به موقع برای ثبت نام در ماه سپتامبر اتفاق نمی افتد.

تحصیل آنلاین خارج از کبک

“دانشجویان تصمیم خود را در ماه مه یا اوایل ژوئن می گیرند. اگر آنها [نتوانند] به کبک بیایند ، به جای دیگری در جهان خواهند رفت. “

هم دولت های کبک و هم دولت کانادا تمایل به لغو موقت برخی از سیاست های محدودتر که می تواند بسیاری از دانشجویان قبلاً واجد شرایط را که مایل به تحصیل در کانادا هستند ، رد صلاحیت کردند.

دو هفته پیش ، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) از اصلاحات اساسی در پروانه کار بعد از تحصیلات تکمیلی (PGWP) خبر داد. دانشجویان بین المللی اکنون می توانند 50 درصد از برنامه های خود را در حالی که در خارج از کشور هستند تکمیل کنند و هنوز هم می توانند PGWP را پس از اتمام تحصیل در کانادا به کار خود بدست آورند. به طور معمول ، دوره های آنلاین به دلیل نیاز مطالعه برای برنامه PGWP حساب نمی شوند.

تقریباً در همین زمان ، وزارت مهاجرت کبک اعلام کرد اعتبار گواهی پذیرش کبک (CAQ) را که در حال انقضا است ، تمدید می کند .  ( وزارت مهاجرت کبک اعلام کرد که به دانشجویان خارجی که گواهینامه های قبولی کبک انقضاء آنها تمام شده است ، تمدید خودکار تا 31 دسامبر سال 2020 اعطا شده است. ) دانشجویان کبک اکنون می توانند بدون نیاز به ارائه یک CAQ جدید ، برای تمدید مجوز تحصیل خود به دولت فدرال مراجعه کنند ، که به آنها امکان می دهد وضعیت اقامت موقت خود را حفظ کرده و برنامه های تحصیلی خود را تکمیل کنند.

دولت های فدرال و استانی علاقه ای به حمایت از دانشجویان بین المللی دارند زیرا سهم بسزایی در اقتصاد کانادا دارند.

طبق برآوردهای دولت کانادا ، دانشجویان بین المللی سالانه حدود 22 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی کانادا کمک می کنند. در کبک ، جایی که جمعیت دانشجویان بین المللی در کانادا سومین کشور است ، علاوه بر حمایت از 25،000 شغل به طور سالانه ، سه میلیارد دلار برآورد می شود.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت