تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا 30 روز به محدودیت های سفر بین المللی اضافه می کند

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا کانادا 30 روز به محدودیت های سفر بین المللی اضافه می کند

محدودیت های سفر بین المللی کانادا

کانادا محدودیت های سفر مسافران خارجی را برای یک ماه دیگر تمدید می کند زیرا ویروس کرونا تهدیدی برای امنیت عمومی است.

محدودیت های سفر اکنون تا 30 سپتامبر قابل اجرا است. این سومین باری ست که محدودیت های سفر کانادا تمدید میشود (محدودیت ها از 18 مارس تا 30 ژوئن اعمال شده بود) . دولت فدرال ماه به ماه وضعیت ویروس کرونا را بررسی می کند و سیاست های سفر را بر این اساس تنظیم می کند.

علاوه بر این ، دستور قرنطینه اجباری که از ماه مارس در حال اجرا بود نیز تمدید شده است. مسافران مجاز در صورت اجازه ورود به کانادا ، باید 14 روز دوره انزوا را انجام دهند ( کبک برای اکثر موارد دوره انزوا را به 10 روز کاهش می دهد ) .

چه کسی می تواند به کانادا سفر کند ؟

طبق اعلام مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) گروه های زیر از محدودیت های سفر معاف هستند:

  • شهروندان کانادایی
  • دارندگان کارت اقامت دائم
  • خانواده درجه یک شهروندان کانادایی و داردندگان اقامت دائم (همسران ، شرکای متعهد عرفی ، فرزندان وابسته ، نوه ها ، والدین یا مدرسین)
  • متقاضیان اقامت دائم که برای اقامت دائم در یا قبل از 18 مارس 2020 تأیید شده اند.
  • افرادی که دارای تأییدیه اقامت دائم (COPR) دارند و یا جز دارندگان ویزای اقامت دائم (PRV) هستند که در تاریخ یا قبل از مارس 18 صادر شده باشد اما اسناد آنها اکنون منقضی شده است. دارندگان ویزا از ایالات متحده فارغ از زمان دریافت ویزا واجد شرایط هستند. درمورد دارندگان COPR و PR منقضی شده بیشتر بدانید
  • کارگران خارجی موقت
  • دانشجویان بین المللی که دارای مجوز تحصیل معتبر بوده اند یا در 18 مارس 2020 یا قبل از آن مجوز تحصیل را دریافت کرده بودند.

برای مشاهده لیست کامل افرادی که از محدودیت سفر معاف هستند ، اینجا کلیک کنید .

کانادا همچنان مهاجران را می پذیرد

کانادا همچنان از مهاجرانی که از بازار کار حمایت می کنند و به بهبود اقتصادی کمک می کنند ، استقبال می کند .

IRCC همچنین یک سیاست موقت را وضع می کند که در آن افرادی که دارای شرایط بازدید کننده هستند و دارای پیشنهادات شغلی در کانادا می باشند بدون نیاز به ترک کشور می توانند برای اجازه کار درخواست کنند .

برنامه های مهاجرتی همچنان فعال هستند و از نامزدهای مهاجرت دعوت می شود تا اقدامات بعدی را برای اقامت دائم انجام دهند.

بیشتر دعوتنامه های صادر شده از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا است

گرچه تعداد صدور کارت اقامت دائم کانادا در مقایسه با سال گذشته هنوز هم پایین تر است ، اما طبق آخرین اطلاعات IRCC ، دولت فدرال تاکنون نسبت به هر سال تعداد بیشتری دعوت نامه برای درخواست (ITA) را از طریق سیستم Express Entry صادر کرده است.

در آگوست چهار قرعه کشی Express Entry برگزار شد. متقاضیان تا کنون از طریق سیستم اکسپرس اینتری برنامه های  کارگر ماهر فدرال (FSWP) ، برنامه ماهر معاملات فدرال ، و کلاس تجربه کانادایی دعوت شده اند.

کانادا همچنین دراو اکسپرس اینتری را برای صدور دعوتنامه از طریق برنامه نامزدهای استانی (PNP) برگزار کرده است. به داوطلبان اکسپرس انتری که از طریق PNP نامزد استانی اهدا می شود ، به طور خودکار 600 امتیاز اضافی از طریق سیستم جامع امتیاز بندی تعلق می گیرد و بدین ترتیب در قرعه کشی اکسپرس انتری دریافت ITA به طور موثر تضمین می شود.

قرعه کشی PNP توسط استانهای بریتیش کلمبیا ، ساسکاچوان ، منیتوبا ، انتاریو و جزیره پرنس ادوارد در این ماه برگزار شد.

آینده مهاجرت کانادا

دولت فدرال و مردم کانادا هنوز از نظر مهاجر پذیری کاملاً مثبت هستند. با این حال ، همه گیر جهانی کرونا چالش های اقتصادی در کانادا و خارج از کشور را ارائه داده است که مهاجرت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا معمولاً هنوز هم می خواهند به کانادا بیایند ، زیرا بسیاری گزارش می دهند که مشکلات اقتصادی در کانادا به اندازه کشورشان احساس نمی شود. در عین حال ، رکود اقتصادی در کشورهای دیگر ممکن است پرداخت هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت کانادا را که در سال جاری افزایش یافته ، برای برخی از مردم دشوارتر کند .

دولت کانادا همچنین باید اقتصاد و جو سیاسی را ارزیابی کند تا تصمیم بگیرد که اهداف مهاجرت بعد از سال 2020 چگونه خواهد بود . کانادا از برنامه سطح مهاجرت چند ساله خود تا 1 نوامبر رونمایی خواهد کرد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی