کانادا اخبار سراسری کانادا

چه کسی تحت تأثیر ممنوعیت سفر کانادا برای کرونا ویروس قرار دارد

کانادا بیانیه رسمی جدیدی را برای تعریف شرایط ممنوعیت سفر برای اولین بار در تاریخ دوشنبه ، 16 مارس اعلام کرده است تا به محدودیت گسترش کرونا ویروس (COVID-19) کمک کند.

19 مارس 2020

این ممنوعیت که از 18 مارس در ساعت 12 بعد از ظهر EDT آغاز شده است ، طبق بیانیه دولت تا 30 ژوئن 2020 در ساعت 12 عصر EDT اجرا می شود.

در ابتدا ، مقامات گفتند که این ممنوعیت برای همه اتباع خارجی اعمال می شود ، اما شهروندان کانادایی و ساکنان دائم ، اعضای خانواده فوری شهروندان کانادایی و همچنین ضربات هوایی ، دیپلمات ها و شهروندان آمریکایی را مستثنی ساخته است.  استثناء برای شهروندان آمریکایی روز چهارشنبه اصلاح شد تا جلوی سفرهای غیر ضروری از طریق مرز را بگیرد.

با این حال ، بیانیه جدید صادر شده توسط دولت کانادا امروز تأیید می کند که اعضای خانواده ساکنان دائم نیز از این ممنوعیت خارج شده اند ، به این معنی که آنها هنوز قادر به سفر به کانادا هستند.

چه کسی اجازه دارد به کانادا بیاید

علاوه بر کانادایی ها ، ساکنین دائمی و خانواده های آنها ، کانادا به افراد خاصی اجازه می دهد
تا از ممنوعیت سفر معاف شوند.


وب سایت دولت 16 سناریو را ترسیم می کند که به شخص اجازه ورود به کانادا را می دهد ، از جمله معافیت های زیر که مربوط به ساکنان دائم و موقت است:

  • اعضای خانواده شهروندان کانادا یا مقیم دائم ، اعضای خانواده درجه یک شامل همسران ، شرکای عادی ، فرزندان وابسته یا مقیم یا شریک زندگی آنها ، و نوه های شهروندان و اقامتگاه های دائمی؛
  • افرادی که به طور کتبی توسط یک افسر کنسولی دولت کانادا مجاز به ورود به کشور به منظور پیوستن به اعضای خانواده درجه یک شده اند ، مجاز هستند.
  • افرادی که فقط در طی 14 روز قبل از ورود به کانادا در کانادا یا ایالات متحده بوده اند.
  • افرادی که به عنوان “محافظت شده” در نظر گرفته می شوند که در آن حفاظت بشردوستانه به آنها اعطا شده است و آنها ادعا یا درخواست های خود را که بعداً به نظر رد شده اند ، ندارند.
  • افرادی که در کانادا “خدمات اساسی” ارائه می دهند. و
  • افرادی که حضور آنها در کانادا مطابق نظر وزیر امور خارجه ، وزیر شهروندی و مهاجرت یا وزیر ایمنی عمومی و آمادگی اضطراری به نفع ملی است.

عدم اطمینان در رابطه با دارندگان مجوز تحصیل و کار

اطلاعاتی متناقض در مورد وضعیت دارندگان معتبر تحصیل و کار وجود دارد که هم اکنون در خارج از کانادا و ایالات متحده آمریکا قرار دارند

اظهارات عمومی توسط بیل بلر ، وزیر امنیت عمومی کانادا در روز چهارشنبه ، 18 مارس ، به عنوان شواهدی عنوان شد که چنین افرادی واجد شرایط بازگشت به کانادا هستند.

با این حال ، اظهارات اخیر دولت فدرال بدست آمده توسط CIC News از طریق ایمیل ، ظرافت بیشتری را نشان می دهد.

در بیانیه دولت فدرال در 19 مارس آمده است:

حامل های هوایی

برای تأیید ، ممنوعیت مسافرت از طریق دستور تحت قانون هوانوردی عملی شده است که به هواپیماهای مسافربری که به پروازهای کانادا پرواز می کنند ، نیاز به منع مسافرت با مسافرانی که تابعیت کانادا یا مقیم دائم (یا یک عضو خانواده فوری) نیستند ، ممنوع است. 
این اقدام در روز چهارشنبه ، 18 مارس ، در ساعت 12:00 ظهر (ظهر) EDT آغاز شد و برای مسافرانی که از طریق هوایی وارد می شوند صدق می کند.

برای شفاف سازی ، این بدان معنی است که دانشجویان و کارگران بین المللی که خارج از کانادا و ایالات متحده هستند ، اجازه سوار شدن به هواپیما برای بازگشت به کانادا را نخواهند داشت ، مگر اینکه آنها همسر ، شریک زندگی مشترک یا فرزند وابسته کانادایی باشند. شهروند یا اقامت دائم. “

این بیانیه نشان می دهد که دارندگان مجوز تحصیل یا کار در خارج از کانادا و ایالات متحده
که عضو فوری خانواده یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم نیستند ، باز هم برای بازگشت به کانادا ممنوع است.

از سوی دیگر ، دارندگان مجوز تحصیل و کار در حال حاضر در ایالات متحده ، که به هیچ کشور دیگری سفر نکرده اند ، ممکن است واجد شرایط بازگشت به کانادا باشند تا زمانی که سفر “ضروری” تلقی شود. دولت هنوز سفر “اساسی” را تعریف نکرده است.

دولت از ” پرچم گذاری یا پروسه اینساید کانادا ” چشم پوشی می کند

“Flagpoling” اصطلاحی است به افرادی که در حال حاضر در کانادا هستند و برای اینکه بتوانند وضعیت مهاجرت کانادایی خود را به روز کنند ، به مرزهای آمریکا سفر می کنند. این روشی متداول است که افراد برای تمدید مجوزهای تحصیل یا کار خود یا فعال کردن وضعیت اقامت دائم خود مورد استفاده قرار می دهند.

آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) امروز بیانیه جدیدی را در وب سایت خود منتشر کرد مبنی بر اینکه سفر به مرزهای ایالات متحده برای خدمات مهاجرتی در حال حاضر به عنوان مسافرتهای غیر ضروری تعریف شده است و درخواستهای CBSA مبنی بر درخواست چنین افرادی تا اطلاع ثانوی به مرزها سفر نمی کند.

 در عوض ، ساکنان موقت که به عنوان دانشجو ، کارگر یا بازدید کننده می خواهند اقامت خود را در کانادا تمدید کنند می توانند این کار را در وب سایت مهاجرت و شهروندی کانادا انجام دهند.

vwalt.com با به دست آوردن اطلاعات بیشتر برای روشن تر شدن موضوعاتی مانند وضعیت تحصیل و دارندگان مجوز کار در خارج از کانادا و ایالات متحده در حال حاضر ، vwalt را به روز می کند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023