dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا اکنون سومین مقصد برتر دانشجویان بین المللی در جهان است

اخبار آمریکا کانادا اخبار تحصیلی کانادا کانادا اکنون سومین مقصد برتر دانشجویان بین المللی در جهان است

طی یک دهه گذشته به 642000 نفر در سال 2019 رسیده است. کانادا به رتبه سوم جهانی در پشت ایالات متحده آمریکا و استرالیا رسیده است.

20 فوریه 2020

کانادا اکنون با داشتن 642000 دانشجو خارجی ، سومین مقصد برتر دانشجویان بین المللی است.

براساس داده های مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) ، جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا در سال 2019 در مقایسه با سال گذشته 13 درصد رشد کرده است و سال دیگر رشد دو رقمی را نشان می دهد. به طور کلی ، 404000 دانشجوی بین المللی دیدند که مجوزهای تحصیل آنها در سال 2019 به مرحله اجرا در می آید.

جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا طی 20 سال گذشته شش برابر شده است. تنها در دهه گذشته ، سه برابر شده است.

رشد کانادا با افزایش جمعیت طبقه متوسط ​​جهانی دامن زده می شود ، به طوری که تعداد بیشتری از دانشجویان به دنبال دنبال کردن تحصیلات و در مواردی فرصت های مهاجرتی در خارج از کشور هستند. براساس آمار یونسکو ، در حال حاضر بیش از پنج میلیون دانشجوی بین المللی در سطح جهان وجود دارد ، در حالی که در سال 2000 در حدود دو میلیون نفر.

در اینجا در خانه ، دانشکده ها و دانشگاه های کانادا با انتخاب کمی انتخاب شده اند اما دانشجویان بیشتری بین المللی را جذب می کنند تا بتوانند از نظر مالی خود را حفظ کنند. رشد در میان گروه اصلی دانشجویان متولد کانادایی که وارد کالج ها و دانشگاه ها می شوند (افراد بین سنین 18 تا 24 سال) به دلیل پایین بودن نرخ تولد کانادا طی یک دهه گذشته رکود کرده است.

در حالی که جمعیت کانادا طی یک دهه گذشته 11 درصد رشد داشته است ، گروه 18 تا 24 سال فقط 4 درصد رشد کرده است. به همین ترتیب ، مؤسسات کانادایی برای تأمین هزینه های عملیاتی در حال افزایش خود نیاز به درآمد دانشجویان بین المللی دارند.

کانادا اکنون سومین مقصد برتر دانشجویان بین المللی در جهان است

تقریباً 50 درصد در انتاریو مطالعه می کنند

انتاریو تاکنون بزرگترین نفع دانشجویان خارجی در کانادا است. در سال 2019 ، میزبان حدود 48 درصد از جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا – نزدیک به 307،000 نفر بود.

بریتیش کلمبیا با فاصله 23 درصد دانشجویان بین المللی کانادا ، حدود 145000 نفر دوم است.

کبک سوم است ، با 14 درصد کل دانشجویان بین المللی در کانادا 87000 پوند.

منیتوبا و نوا اسکوشیا جمعیت سرپوشیده دانشجویی بین المللی بالایی دارند که سرانه آن حدود 19000 دانشجوی بین المللی در هر استان است.

جزیره پرنس ادوارد بزرگترین رشد را در طول یک دهه گذشته تجربه کرد

طی یک دهه گذشته ، استان اقیانوس اطلس جزیره پرنس ادوارد (PEI) شدیدترین رشد را در بین همه استان ها و سرزمین ها تجربه کرده است. جمعیت دانشجویی بین المللی PEI از سال 2010 تقریباً 5 برابر شده است.

استانهای دیگری که حداقل دو برابر جمعیت بین المللی دانشجویان خود را در این دوره تجربه کرده اند شامل نیوفاندلند و لابرادور ، کبک ، انتاریو و مانیتوبا هستند.

34 درصد دانشجویان خارجی کانادا از هندوستان هستند

حدود 56 درصد دانشجویان بین المللی کانادا از هند و چین می آیند.

حساب هندی بیش از یک سوم دانشجویان خارجی کانادا را تشکیل می دهد. با توجه به اینکه جمعیت متوسط ​​متوسط ​​زیادی دارد و سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی دارد ، هند دارای دانشجویان زیادی بین المللی است که واجد شرایط برنامه هایی هستند که توسط موسسات آموزشی کانادا ارائه می شود.

این به جمعیت دانش آموزان هندی در کانادا کمک کرده است که تقریباً در چهار سال گذشته چهار برابر شوند. دانشجویان هندی همچنین از جریان مستقیم دانشجویی دولت فدرال بهره مند شده اند ، که درخواست های مجوز مطالعه سریع را برای اتباع هند و همچنین چین ، فیلیپین ، ویتنام ، پاکستان ، سنگال و مراکش به دست آورده است.

چین دوم است ، 22 درصد دانشجویان بین المللی کانادا را تشکیل می دهد. تعداد دانشجویان چینی در کانادا در طول 5 سال گذشته واقعاً رکود کرده است و هند در سال 2018 از چین به عنوان کشور مبدأ سبقت گرفته است. دلایل بالقوه متعددی برای رکود وجود دارد که یکی از آنها این است که رشد شدید اقتصادی چین بیشتر از این دلگرم می کند. دانشجویانش در خانه بمانند.

در میان 10 کشور برتر دانشجویی بین المللی کانادا ، کره جنوبی ، فرانسه ، ویتنام ، ایالات متحده آمریکا ، ایران ، برزیل و نیجریه قرار دارند.

در میان 20 کشور برتر منبع ، قویترین نرخ رشد طی 5 سال گذشته توسط هند ، ویتنام ، فیلیپین ، کلمبیا و الجزایر ارسال شده است.

کانادا در سطح جهانی به مقام سوم می رسد

در حال حاضر ایالات متحده 1.1 میلیون دانش آموز بین المللی دارد. علیرغم نگرانی ها مبنی بر اینكه سیاست های وضع شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ ممكن است دانشجویان بین المللی را از ادامه تحصیل در ایالات متحده منصرف كند ، این كشور هنوز به بسیاری از بهترین دانشگاه های جهان افتخار می كند ، كه همچنان به عنوان بزرگترین دانش آموز بین المللی خدمت می كنند.

استرالیا با نزدیک به 700000 دانشجو بین المللی در رتبه دوم جهان قرار دارد. 642000 دانش آموز بین المللی کانادا اکنون این رتبه سوم را در سطح جهان کسب کرده اند ، پیش از نزدیک به 500000 نفر که به میزبانی چین و انگلستان برگزار می شوند.

چرا کانادا برای دانشجویان خارجی بسیار جذاب است

تحقیقات دفتر آموزش بین المللی کانادا (CBIE) نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به دلیل کیفیت بالای تحصیلات این کشور و همچنین شهرت آن به عنوان یک جامعه چند فرهنگی و مدارا ، کانادا را انتخاب می کنند.

حدود 60 درصد دانشجویان بین المللی نیز به CBIE گزارش داده اند که آنها علاقه مندند که ساکن دائم کانادا پس از تحصیل شوند.

کانادا یکی از بسته های رقابتی جهان را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، به آنها امکان می دهد در هنگام تحصیل مشغول به کار شوند ، سپس مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را برای به دست آوردن تجربه کار در کانادا بدست آورند ، و سپس بیش از 80 جریان مهاجرت طبقه اقتصادی را به آنها پیشنهاد می دهد تا انتخاب کنند.

نکته دیگر این است که در حالی که دانشجویان بین المللی شهریه بالاتری نسبت به دانشجویان کانادایی پرداخت می کنند ، کلیه هزینه های آنها در کانادا نسبت به کشورهای آمریکا ، استرالیا و انگلستان کمتر است. یکی از دلایل عمده این امر ، دلار کانادا از دلار آمریکا ، پوند انگلیس و یورو ضعیف تر است (اتحادیه اروپا مقصد جذاب دیگری برای دانشجویان بین المللی است).

22 میلیارد دلار و بیش از 170،000 شغل به لطف دانشجویان بین المللی کانادا

تحقیقات دولت کانادا تخمین می زند که دانشجویان بین المللی سالانه حدود 22 میلیارد دلار در اقتصاد این کشور کمک می کنند و به پایداری بیش از 170،000 شغل کمک می کنند.

فراتر از این تأثیر عمده ، دانشجویان بین المللی قرار است به لطف بیش از 80 مسیر کلاس اقتصادی که از طریق امپراتور اکسپرس ورود ، سایر برنامه های فدرال مانند پایلوت مهاجرت آتلانتیک ارائه می شود ، حتی در دهه های آینده نیز تأثیر بیشتری بر اقتصاد کانادا داشته باشند. و همچنین برنامه نامزدهای استانی (PNP). این مسیرها دارای جریانهای اختصاصی برای دانشجویان بین المللی است و همچنین ممکن است امتیازهای بیشتری را به دانشجویان بین المللی اعطا کند. این به دلیل تحقیقات دولت فدرال است که نشان می دهد دانشجویان بین المللی که مهاجر می شوند ، نتایج بسیار شدیدی در اقتصاد کانادا دارند.

به همین ترتیب ، دانشجویان بین المللی بیشتری اقامت دائم می گیرند. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، کلاس تجربه کانادا ، که برای دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی موقت با تجربه کار در کانادا طراحی شده است ، 34 درصد از کسانی که از طریق Express Entry مهاجرت کرده اند را تشکیل می دهد.

این امر نشان می دهد كه كانادا در واقع می تواند از تأثیر مثبت اقتصادی كه دانشجویان بین المللی در این كشور تأثیر می گذارند ، ناتوان باشند.

فراتر از تأثیر فوری سالانه 22 میلیارد دلار ، دانشجویان بین المللی که به طور دائم در کانادا باقی می مانند ، به رشد اقتصادی به عنوان کارگران و مصرف کنندگان برای چند دهه آینده کمک می کنند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت