dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا مقصد تحصیلی محبوب تر از آمریکا

اخبار اخبار آمریکا اخبار مشترک آمریکا کانادا مقصد تحصیلی محبوب تر از آمریکا

کانادا اکنون مقصد تحصیل محبوب تری از ایالات متحده تلقی می شود

کاهش محبوبیت ایالات متحده به این معنی است که کانادا و انگلستان دو محبوب ترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی در سطح جهان هستند.

هر دو کشور کانادا و انگلستان به عنوان دو محبوب ترین مقصد تحصیل در خارج از ایالات متحده پیشی گرفته اند.

بر اساس چندین نظرسنجی انجام شده توسط educationations.com ، برای درک بهتر نظرات دانشجویان در مورد آموزش بین المللی است.

البته دانشجویان به طور قابل توجهی بیش از گذشته علاقه مند به تحصیل در کانادا و انگلیس نشدند ، بلکه کاهش چشمگیر محبوبیت ایالات متحده است که کشور را به از دست دادن جایگاه اول خود سوق می دهد.

در ژانویه 2018 ، ایالات متحده محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی بود. در اکتبر سال 2020 به سومین کشور محبوب سقوط کرد.

کاهش علاقه دانشجویان در این دوره نسبتاً ثابت بوده است. این نشان می دهد که این یک رویداد خاص نیست که باعث کاهش علاقه به ایالات متحده شود ، مانند COVID-19.

کانادا و انگلیس محبوبیت تدریجی دانشجویان را افزایش دادند. در بازه زمانی بین ژانویه 2018 و اکتبر 2020 ، درصد افرادی که نظرسنجی را انتخاب کرده اند و انگلیس را به عنوان مقصد مورد نظر خود انتخاب کرده اند ، از 12.7 درصد به حدود 15 درصد رسیده است. در همین دوره ، کانادا از 10.1 درصد به 13.8 درصد افزایش یافته است.

 از طرف دیگر ، ایالات متحده با کاهش فزاینده از 21.6 درصد به 10.7 درصد کاهش یافته است. آلمان و استرالیا در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند. فرانسه ، هلند ، ایتالیا ، اسپانیا و سوئد سایر 10 کشور برتر را تشکیل می دهند.

educations.com  یک بستر آنلاین است که به دانشجویان احتمالی کمک می کند تا اطلاعات مربوط به گزینه های خود را برای تحصیل در خارج از کشور پیدا کنند. این بستر همچنین به موسسات اجازه می دهد تا خودشان به بازار عرضه شوند.

گزینه های بعد از مطالعه یک عامل مهم در انتخاب کشور است

گزینه های ماندن پس از فارغ التحصیلی به طور فزاینده ای به یک عامل مهم در انتخاب کشور برای تحصیل تبدیل شده است. این ممکن است در عدم محبوبیت ایالات متحده نقش داشته باشد ، زیرا ایالات متحده سیاست های ویزا سخت تری برای فارغ التحصیلان بین المللی دارد.

در مقایسه ، کانادا بسیار پذیرا است. فارغ التحصیلان این گزینه را دارند که برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست کنند ، اجازه کار آزاد که به فارغ التحصیلان تازه دانشگاه اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی که انتخاب کنند کار کنند.

 مهمترین عوامل هنگام انتخاب کدام کشور برای تحصیل باید هزینه های زندگی و همچنین زبان و فرهنگ باشد. علاوه بر این ، امنیت و جو سیاسی اجتماعی و شهرت سیستم آموزشی از دیگر عوامل مهم هستند. هر چهار این عوامل به طور مداوم در پنج عامل اصلی تعیین کننده محبوبیت یک کشور قرار داشته اند.

 طی دو سال گذشته اهمیت گزینه های پس از مطالعه افزایش یافته است. از نظر اهمیت در ژانویه 2018 نهم بود ، اما اکنون به سوم رسیده است.

چگونه در کانادا تحصیل کنیم؟

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) با وجود بیماری همه گیر COVID-19 به پردازش درخواست های مجوز تحصیل ادامه می دهد.

 برای تحصیل در کانادا ، ابتدا باید برنامه دانشگاهی را که می خواهید تحصیل کنید و موسسه ای را که می خواهید در آن تحصیل کنید ، انتخاب کنید. پس از آن شما باید به موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) مراجعه کنید.

 پس از دریافت نامه پذیرش ، می توانید مراحل درخواست مجوز تحصیل را شروع کنید. برای ادامه تحصیل در کانادا به این مدرک احتیاج دارید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت