تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کانادا ممکن است محدودیت های مسافرتی دانشجویان را بردارد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا کانادا ممکن است محدودیت های مسافرتی دانشجویان را بردارد

محدودیت های مسافرتی دانشجویان کانادا

کانادا به دنبال کاهش محدودیت های سفر برای دانشجویان بین المللی در زمان ترم پاییز 2020 است.

July 28, 2020 

از 18 مارس ، دانشجویان بین المللی قادر به ، ورود به کانادا نبودند مگر اینکه دانشجویان بین المللی که دارای مجوز تحصیل معتبر بوده اند یا در 18 مارس سال 2020 یا قبل از آن مجوز تحصیل را دریافت کرده بودند. چند روز پیش ، دانشجویان آمریکایی به لیست معافیت ها اضافه شدند ، اگرچه برای ورود به کانادا باید معیارهای خاصی را رعایت کنند.

این در نامه ای که CIC News به دست آورده فاش می شود:

نامه ای فاقد تاریخ توسط وزیر مهاجرت کانادا ، مارکو مندیچینو ، و وزیر بهداشت ، پتی حاجدو امضا شده است ، اما از گیرندگان می خواهد تا جمعه 24 ژوئیه 2020 ، به این نامه پاسخ دهند.

هدف از این نامه این است که دو وزیر برای گفتگو با دولتهای استانی و منطقه ای کانادا و همچنین موسسات یادگیری تعیین شده (DLIs) در مورد راههایی با پروتکل بهداشتی بیشتر طی ماه های آینده از دانشجویان بین المللی استقبال کنند.

کالج های تعیین شده ، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی که توسط دولت های فدرال و استان ها مجاز به پذیرش و استقبال از دانشجویان بین المللی هستند.

براساس قانون اساسی کانادا ، آموزش و پرورش تحت صلاحیت استانی و سرزمینی است. برخلاف سایر کشورها ، کانادا دارای یک اداره آموزش فدرال نیست ، به این معنی که سیاست های دانشجویی بین المللی کانادا در چندین بخش فدرال پخش شده است. وقتی دولت فدرال می خواهد در مورد دانشجویان بین المللی تصمیمی اتخاذ کند ، با استان ها و سرزمین ها گفتگو می کند تا از این نظریات نتیجه بگیرد.

در این حالت ، دولت فدرال محدودیت های مسافرتی را وضع کرده است ، موضوعی که تحت صلاحیت آن است. محدودیت های مسافرتی ، که بخاطر کرونا ویروس است، مانع از توانایی استان ها و سرزمین ها برای استقبال از دانشجویان بین المللی شده است.

با این حال ، وزیران مندچینو و حاجدو در نامه خود می نویسند که آنها می دانند دانشجویان بین المللی برای محیط آموزش ، جامعه و اقتصاد کانادا چقدر اهمیت دارند.

به همین ترتیب ، آنها به دنبال برقراری تعادل بین استانها و قلمروها هستند ، در عین حال با حفظ اقدامات ویژه برای مقابله با کرونا ویروس.

در عین حال ، وزرا توضیح می دهند که دو سطح دولت و DLI ها “… باید به طور جمعی متعهد شوند تا یک رویکرد هماهنگ ، روشن و مشخص را برای حمایت از سلامت و ایمنی دانشجویان و مردم کانادا اتخاذ کرده و اعمال کنند.”

برای این منظور ، دولت فدرال دستورالعمل بهداشت عمومی را در مورد چگونگی ورود دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دستورالعمل انتظارات دانشجویان ، دولتها و موسسات تعیین شده را برای پشتیبانی از این هدف بیان می کند.

به عنوان مثال ، دانشجویان پس از ورود به کانادا به مدت 14 روز در قرنطینه خواهند ماند .

انتظار می رود استان ها و سرزمین ها و همچنین DLIها دستورالعمل های بهداشت عمومی و راهنمایی ها را برای سلامت دانشجویان و مردم کانادا رعایت کنند.

اطلاعاتی که توسط وزرا منديچينو و Hajdu به دست آمده

این دو وزیر از گیرندگان ( موسسات تعیین شده، دانشگاه ها و … ) می خواهند تا روز جمعه 24 ژوئیه لیستی از اطلاعات را به آنها ارائه دهند تا تأیید کنند که آیا صلاحیت آنها برای میزبانی یک گروه جدید از دانشجویان بین المللی و اعضای خانواده درجه یک آنها دارند یا خیر. خانواده درجه یک به عنوان همسران و شرکای عرفی ، فرزندان وابسته ، والدین و سرپرستان تعریف می شوند.

اطلاعات مورد نظر شامل:

 • لیستی از DLI ها در هر حوزه قضایی که مطابق با الزامات بهداشت عمومی و برنامه های از سرگیری کار برای فعالیت و میزبانی از دانشجویان تصویب شده است
 • پروتکل هایی برای اجرای و نظارت بر قرنطینه اجباری 14 روزه کانادا توسط DLI ها وجود دارد و اطمینان حاصل می شود که دانشجویان:
  • حمل و نقل مناسب برای رفت آمد به موسسات تعیین شده دارند
   • مکانی مناسب برای قرنطینه (و با دسترسی به منابع ، مواد غذایی ، نسخه ها و سایر پشتیبانی های لازم)
   • دانشجویان با افراد آسیب پذیر تماس نخواهند داشت ( افراد بیمار، سالمندان و غیره )
   • اسکان در قرنطینه فاصله فیزیکی را برای پیشگیری از ویروس حفظ کنند
  • اطلاعات در مورد سلامت جسمی و روانی را پشیتبانی کنند
 • مسئولیت و آمادگی هر حوزه قضایی برای اطمینان از مطابقت با الزامات مقامات بهداشت عمومی استان و محلی
 • برنامه کاهش ریسک برای آزمایش ، ردیابی و جداسازی افراد دارای COVID-19 و جلوگیری از شیوع ویروس
 • دسترسی فعال و ارتباطات با موسسه ها و جوامع مربوطه در مورد انتظارات ، نقش ها و مسئولیت های مربوط به حفظ دستورالعمل های بهداشت عمومی
 • تعهدی برای همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات با دولت برای نظارت و مدیریت خطرات مرتبط با کرونا ویروس دانشجویان بین المللی در کانادا.

با توجه به ماهیت در حال تکامل بیماری همه گیر کرونا ، مندنیچینو و Hajdu خاطرنشان کردند که ذینفعان درگیر به احتمال زیاد نیاز به ادامه روند خود برای اطمینان از حفظ سلامت و ایمنی کانادایی ها و دانشجویان بین المللی دارند.

نامه کامل در اینجا در دسترس است.

معنی این حرف چیست؟

این نامه لزوماً به معنای این نیست که کانادا دانشجویان بین المللی بیشتری را به زودی از محدودیت های سفر فعلی خود معاف می کند. با این حال ، به شدت پیشنهاد می کند که کانادا پیشروی کند و معافیت های جدیدی را برای دانشجویان بین المللی معرفی کند تا زمانی که انجام این کار برای سلامت عموم بی خطر باشد ، و در صورت دریافت تأییدیه استان ها و سرزمین های مربوطه ، و همچنین DLI ها که مجهز به پروتکل های بهداشتی برای استقبال بیشتر دانشجویان خارجی هستند میتوانند پذیرش داشته باشند و دانشجویان با رعایت پروتکل ها بهداشتی به کانادا ورود کنند.

محدودیت های سفر کانادا تا 31 ژوئیه قابل اجرا است. 

از این رو ، ممکن است طی روزهای آینده ممکن است اطلاع پیدا کنیم که آیا کانادا برای این اقدام پیش خواهد رفت و معافیت هایی برای دانشجویان را معرفی می کند یا خیر.

از زمان آغاز بحران کرونا در اواسط ماه مارس ، کانادا توانسته است منحنی coronavirus را صاف کند . کم شدن تعداد افراد مبتلا به کرونا در کانادا به دلیل اقدامات دقیق بهداشت عمومی ( که بخشی از آن شامل محدودیت سفر ) است.

کانادا اکنون در موقعیتی خوب است که حداقل می تواند استقبال بیشتر از دانشجویان خارجی را در نظر بگیرد. پیش از همه گیری کرونا ، این میزبان دانشجویان بین المللی کانادا بیش از 640،000 دانشجو بود که این تعداد 22 میلیارد دلار به اقتصاد کمک می کرد و حدود 170،000 شغل هر سال را پشتیبانی می کرد.

حتی اگر دانشجویان نتوانند در آینده نزدیک به کانادا بیایند ، بازهم می توانند از سیاستهای جدیدی که برای کمک به دانشجویان بین المللی برای دستیابی برای مهاجرت به کانادا استفاده میشود ، بهره مند شوند.

به عنوان مثال ، کانادا یک پروسه جدید مطالعه دو مرحله ای برای تحصیل دارد

1. مرحله اول بررسی اولیه واجد شرایط بودن متقاضی است و در صورتی که پرونده متقاضی در این مرحله پذیرفته شود، به متقاضی اجازه داده می شود تحصیل خود را بدون ارایه بایومتریک به صورت آنلاین شروع کند. به این مرحله Approval in principle گفته می شود.

2. پس از آنکه متقاضی تحصیل آنلاین را شروع کرد و زمانی که موفق شد بایومتریک خود را ارایه کند، مرحله دوم و نهایی بررسی پرونده استادی پرمیت وی انجام خواهد شد.

علاوه بر این ، دانشجویانی که می توانند به صورت آنلاین تحصیل کنند واین مدت را نیز میتوانند برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) حساب کنند . بعد از PGWP میتوانند با برنامه تجربه کانادایی یا سایر برنامه ها جهت اخذ اقامت دائم اقدام کنند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی