کار کاریابی در کانادا

سایت های کاریابی کانادا نحوه کارپیدا کردن و فرهنگ کار در کانادا

سایت های برتر کاریابی در کانادا

در کانادا بسیاری از سایت های لیست شغل وجود دارد ، با این وجود پیدا کردن یک سرویس معتبر و مؤثر اغلب دشوار است. این لیستی از سایتهای مورد اعتماد ماست.


monster

یک وب سایت جهانی استخدام و یکی از بزرگترین در جهان ، Monster یک مکان عالی برای شروع جستجو است. این وب سایت فرصت های شغلی با کیفیت زیادی را در عین حال در سؤالات مربوط به شغل و ارائه مشاوره تخصصی نیز ارائه می دهد.


workopolis

به عنوان یک شرکت کانادایی ، Workopolis بیش از 15 سال در بازار بوده و به هزاران نفر در تلاش برای یافتن شغل کمک می کند. این وب سایت تبلیغات بسیاری از شرکتهای بزرگ و کوچک بزرگ در سراسر کشور را در بر می گیرد. همچنین بسیاری از منابع موجود در سایت برای کمک به شما در برنامه های خود وجود دارد.


canadajobs

در این سایت شغلی کانادایی در صنایع مختلفی از جمله هوافضا ، پزشکی و حتی ورزش شغلی پیدا کنید. همچنین می توانید توصیه های مفیدی را برای کمک به شما در انجام کار رویایی بعدی دریافت کنید.


indeed

به عنوان یک وب سایت جهانی که از هر صنعت پذیرایی می کند ، در واقع یکی از بهترین مکان ها برای شروع جستجوی شغل شما است.


linkedin

LinkedIn یک سرویس آنلاین و تجاری محور آمریکایی است که از طریق وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه فعالیت می کند. در تاریخ 5 مه 2003 راه اندازی شد ، آن را به طور عمده برای شبکه های حرفه ای ، از جمله کارفرمایانی که مشاغل ارسال می کنند و افراد متقاضی شغل با ارسال رزومه خود استفاده می شود. 


eluta

این وب سایت شغلی برای یافتن متقاضیان مناسب برای 100 کارفرمای برتر کانادا اختصاص یافته است. این کارفرمایان دارای رتبه بالا شامل Shell ، L’Oréal و Siemens هستند که تعداد معدودی را معرفی می کنند.


jobbank

این وب سایت دولتی جدیدترین مشاغل را تبلیغ می کند ، اما همچنین اطلاعات ، اخبار و منابعی را برای متقاضیان از سراسر جهان فراهم می کند.


wowjobs

به عنوان یکی از بزرگترین موتورهای جستجوی شغلی در کانادا ، wowjobs بیش از 100000 شغل را در هر زمان مشخص تبلیغ می کند. ساده و آسان برای استفاده ، wowjobs در هر صنعت بسیار مفید است.


simplyhired

آخرین فرصت های شغلی در کانادا به راحتی بیابید. با وجود مشارکت در بسیاری از صنایع و فرصت های کار تمام وقت و پاره وقت ، مطمئناً شغلی را پیدا خواهید کرد که مورد علاقه شما باشد.


careerbuilder

Career Builder در سراسر جهان دفاتر دارد و به سرعت در بازار بین المللی رشد می کند. با ارائه آخرین فرصت های شغلی و اخبار صنعت ، شغل شغلی منبع مفیدی برای کلیه اطلاعات مربوط به شغل است


سایت های کاریابی کانادا

رتبه نامهزینه ارسال شغلشرح
1Indeedگزینه های رایگان و پرداخت (PPC).در واقع یا ایندید هیئت شغلی برتر در کانادا و در سراسر جهان است. این شرکت بیشترین نامزدها را دارد ، و همچنان یک سایت ارسال شغل آزاد است (اگرچه می توانید برای افزایش پست ها هزینه بپردازید).
2careersرایگان.Google اخیراً Google for Jobs را به قابلیتهای جستجوی خود اضافه کرده است. در صورتی که وب سایت خود را به درستی تنظیم کنید ، یا مشاغل با یک شخص ثالث برای کمک به شما کار می کنند ، اکنون می توانید در جستجوهایی مانند “مشاغل در نزدیکی من” ظاهر شوند.
3Glassdoorرایگان و پرداختبانک اطلاعاتی Glassdoor از میلیونها بازدیدکننده از کارفرمایان توسط کارمندان واقعی ، بسیاری از کاندیداهای بزرگ را به سایت خود جذب می کند و به سرعت به عنوان یکی از بهترین سایتهای ارسال شغل در کانادا کمک می کند.
4Elutaپرداخت ، به مدت 30 روز 199 دلار.الوتا موتور جستجوی شغلی در کانادا است. این شرکت اپل ، EA و Intel را به عنوان شرکت هایی که از سایت خود برای انجام استخدام کانادایی استفاده می کنند می بالد.
5Workopolisپرداخت ، از 99 تا 199 دلار در هر ماه برای اشتراک ، یا 595 دلار – 795 دلار برای هر ارسال.Workopolis یکی دیگر از پرتال های مشاغل خانگی کانادا است. ارسال اینجا همچنین شغل خود را به سایتهایی مانند JobRapido و Adzuna سوق می دهد.
6jobbankرایگان.شغل بانک توسط دولت کانادا اداره می شود و به عنوان سایت ارسال شغل رایگان برای مشاغل ارائه می شود. برای ثبت نام به شماره حساب کارمزد کانادایی نیاز دارید.
7wowjobرایگان با گزینه های پرداختشغلهایی را به صورت رایگان در این صفحه کار کانادایی ارسال کنید که یادآور واقع است. استفاده آسان و سریع.
8monsterپرداخت ، از 605 دلار به مدت 30 روز شروع می شود.نسخه کانادایی Monster (هیولا) مانند همه جانوران در سراسر دنیا است. مکانی عالی برای رسیدن به طیف گسترده ای از کاندیداها.
9workingپرداخت.Working.com یک درگاه شغلی است که شما را به 10 روزنامه برتر در کانادا متصل می کند تا درمورد شغل خود صحبت کنید.
10torontojobsپرداخت ، از هر ارسال تنها 149 دلار شروع می شود.استخدام در تورنتو و اطراف آن؟ این میز کار طاقچه ای است که شما بتوانید به افراد محلی در منطقه دسترسی پیدا کنید.
11cipsپرداخت.سایت شغلی عالی برای یافتن متخصصان فناوری اطلاعات در کانادا.
12careerbuilderپرداخت ، از 489 دلار برای یک کار واحد شروع می شود.CareerBuilder به عنوان یک سایت ارسال شغل در سطح جهان مشهور است ، و دارای نسخه .ca برای استخدام کانادایی است. تابلوی عالی برای اهداف عمومی با دسترسی گسترده.
13careerjetپرداخت ، با شروع از 10 سنت برای هر کلیک با حداقل هزینه 100 دلار.CareerJet یکی دیگر از هیئت مدیره در سراسر جهان با یک سایت .ca برای کانادا است.
14craigslistپرداخت.بزرگترین سایت طبقه بندی شده جهان در کانادا نیز حضور پررنگی دارد. مکان عالی برای ارسال مشاغل برای شهرهای منفرد ارزان است.
15canadajobsپرداخت ، از مبلغ 299 دلار برای یک پست شروع می شود.هیئت شغلی عمومی که در کانادا متمرکز است اما گزینه هایی برای ارسال به ایالات متحده نیز دارد.
16linkedinپرداخت.نادیده گرفتن بزرگترین شبکه حرفه ای جهان هنگام ارسال شغل ، سخت است. عالی برای پیدا کردن متخصصان کانادایی.
17jobillicoپرداخت.آیا باید در کبک استخدام کنید؟ در اینجا یک تابلوی شغلی عالی وجود دارد که بر منطقه متمرکز است.
18jobsپرداخت می شود ، از 325 دلار برای هر ارسال شروع می شود.Jobs.ca پورتال شغلی در کانادا است که به شما امکان می دهد انواع مختلفی از تابلوهای شغلی را انتخاب کنید که می توانید در آن پست کنید ، از جمله HR ، هوانوردی ، مراقبت های بهداشتی ، خرده فروشی و موارد دیگر.
19workinnonprofitsN / Aسایت شغلی Niche برای استخدام در بخش غیرانتفاعی کانادا.
20ecoپرداخت ، از هر $ 300 دلار شروع می شود.یکی دیگر از هیئت های کار طاقچه ، این یکی بر مشاغل موجود در بخش محیط زیست کانادا است.قوانین کار در کانادا

اگر شما توسط آژانس های کاریابی کانادا مشغول به کار شدید،تحت پوشش قوانین زیر هستید: (اگر مشکلی داشتید می توانید با تلفن 0014165310778 Worker Action Center تماس بگیرید.

1.     Employment Standards Act
2.     Ontario Human Rights Code
3.     Occupational Health and Safety Act
4.     Workplace Safety and Insurance Act

در ابتدا و تا زمانیکه آژانس کاریابی برای شما کار پیدا نکرده، نباید در مورد شماره ملی شماSIN  و تاریخ تولد و محل تولد شما سوالی کند، چون برخلاف قانون است.

نکاتی که در جین کار در کانادا باید بدانیم:

1.     کپی هر قراردادی که امضاء می کنید را نگه دارید.
2.     ساعت و روز کاری خود را یادداشت نمایید.
3.     اطلاعات تماس(نام، آدرس، شغل، تلفن) رئیس و همکارانتان را یادداشت کنید.
4.     کپی موارد زیر را داشته باشید: 

الف)  ROE
ب) نامه اخراج
ج)نسخه دکتر و استراحت پزشکی
د) بیمه و ایمنی کار WSIB   یا   EI

5.     اگر شما را مجبور به ترک شغل تان کردند، هر زمان که شد، میتوانید به شغل قبلی با همان دستمزد و سطح کار برگردید.
6.     رئیس شما مسول خطرات احتمالی که شما را تهدید می کند، می باشد.
7.     اگر در سر کار صدمه دیدید، سریعا  فرم مخصوص را پر کنید و به کارفرما اعلام کنید، اگر سوالی داشتید با شماره WSIB 4163441000    یا  اگر مترجم خواستید با شماره 4163444999 تماس بگیرید.

بیمه بیکاری کانادا

اگر شما کارتان را از دست دادید، واجد شرایط بیمه بیکاری هستید(Employment Insurance) این بیمه کمک مالی برای شما هنگامی که به دنبال کار هستید یا مهارتهایتان را تقویت می کنید می باشد.
این بیمه شامل افرادی که مریض، حامله، دوران بعد از بدنیا آمدن فرزند(مرخصی زایمان)، افرادی که باید از مریض بدحال با احتمال مرگ در خانه نگهداری کنند نیز می شود.
میزان بیمه بیکاری بعد از کاریابی کانادا
این بیمه، کمک هزینه موقتی است در زمانیکه شما به دنبال کار جدید هستید و کار نمی کنید. و چندین نوع دارد:


1.  کمک هزینه پایه

اگر شما بدون هیچ تقصیری کارتان را از دست دهید.مثلا کمبود کار در این فصل و …


2.   کمک هزینه خاص

الف) کمک هزینه بارداری یا عائله مندی: اگر شما حامله باشید یا اگر پدر و مادر فرزند تازه بدنیا آمده ای باشید.
ب) مریضی: اگر شما مریض، آسیب دیده یا … باشید.
د) کمک هزینه نگهداری: اگر شما می بایست از یک فرد مریض بسیار بدحال یا پیر در خانواده تان نگهرداری کنید.


چه کسانی واجد شرایط این بیمه هستند

1.      در حقوق شان این بیمه پرداخت شده باشد EI Account
2.      بدون هیچ تقصیری از کار برکنار شده اند
3.      بدون کار یا پرداخت پول به مدت 7روز طی 52 هفته مستمر گذشته بوده اند.
4.      به تعداد ساعت کافی در طی یک روز کاری در 52 هفته گذشته کار کردند.
5.      همیشه آماده کار بوده اند.
6.      دارای آدرس، تلفن و اطلاعات تماس برای احضار به کار بوده اند.
مقدار این کمک هزینه برابر 55% درآمد هفتگی شما می باشد، البته طبق قانون از ابتدای ژانویه 2013 این مقدار پرداخت نباید بیش از 501 دلار در هفته باشد.

نرخ بیکاری در کانادا
در دو نمودار زیر نرخ افراد استخدامی و نرخ بیکاری را که برگرفته از سایت آمار کانادا Statistics Canada و سایت منابع انسانی کانادا Human Resources and Skills Development Canada -HRSDC  است را می بینید:
نمودار استخدام در کانادا از سال 2008 تا کنون (نمودار با رشد مثبت و نشانه ثبات اقتصادی است)


بازار کار کانادا

کانادا هرساله، 250،000 نفر را به عنوان مهاجر دائم می پذیرد. اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند، با توجه به نیاز روزافزون بازار کار کشور، بدلیل رشد میزان سالمندان و کم بودن نرخ زاد و ولد، طی دهه های آینده، کشور به تعداد بسیار بیشتری، حتی تا سه تا 4 برابر رقم فوق نیازمند خواهد شد.

بررسی های بعمل آمده حاکی از ان است که دست کم تا سال 2016، پذیرش سالانه مهاجر، بوِیژه در گروه متخصصین و سرمایه گذاران، به 400،000 نفر خواهد رسید.

از سوی دیگر جدیدترین تغییرات نرخ بیکاری در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که بحران بیکاری مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان که از سال های گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد. در حال حاضر، تایلند با 0.7 درصد بهترین بازار کار را در اختیار دارد و پیش بینی نرخ بیکاری برای ایران نیز 18.6 درصد است.

بررسی تازه ترین نرخ های بیکاری در برخی از کشورهای جهان نشان می دهد که بیکاری در مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان همچنان بحرانی است و این کشورها از سال های گذشته تاکنون نتوانسته اند موفق به مهار بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی به تناسب عرضه نیروی کار شوند.

طبق آخرین آمارها نرخ بیکاری در آمریکا 6.7 درصد، بریتانیا 3.7 درصد، کانادا 7.2 و حوزه یورو نیز 12 درصد است. همچنین این نرخ در بلژیک 8.4 درصد، فرانسه 10.8 درصد، آلمان 6.8، ایتالیا 12.7 درصد، هلند 8.5 درصد، جمهوری چک 8.2 و دانمارک نیز 5.6 درصد است.

نشریه گلوب اند میل، در یک گزارش مبسوط ، به بررسی نقش مهاجران در جامعه کانادایی و وضعیت آنان پرداخته است.


فرهنگ محیط کار در کانادا

کانادا اغلب بعنوان کشور مهاجران نامیده می شود. جمعیت فعلی و مقیم کانادا، از سرتاسر جهان گرد آمده اند. مهاجران جدید با ورود خود به  این کشور، آداب و رسوم و روش زندگی خود و همچنین موارد مرتبط با محیط کارشان را با خود به ارمغان می آورند.

کارفرمایان در سرتاسر کانادا می کوشند تا از جنبه های مختلف فرهنگهای جهان مطلع شوند و بدین ترتیب نیروهای کار را بهتر باهم سازگار کنند، با این وجود استانداردهای خاصی نیز در محیط های کاری وجود دارد که مهاجران جدید باید خود را با آنها وفق دهند تا بتوانند به نحو شایسته تری با محیط کار جدید خود سازگار شوند. در اینجا بعضی از استانداردهای محیط کار که باید محترم شمرده شود ذکر می گردد:

زمان

همه باید به موقع وارد محل کار شوند. در کانادا، کارفرمایان برای وقت شناسی و حضور ارزش قائل هستند. اگر شما مجبور به تاخیر یا غیبت در یک روز کاری هستید، باید با کارفرمای خود تماس بگیرید و این موضوع را اعلام کنید. این مسئله در مورد قرارهای ملاقات و جلسات نیز صادق می باشد.


تعامل میان همکاران

محیط های کاری در کانادا معمولا خیلی خشک و جدی نیستند و اغلب افراد حتی وقتی مخاطبشان یک مدیر یا سرپرست نیز باشد، یکدیگر را با اسم کوچک خطاب می کنند. افراد مستثنی در این مورد، مقامات رسمی و یا مقامات رده بالاتر هستند.

هنگام سلام کردن به یکدیگر، یا معرفی خود و یا انعقاد یک قرارداد، کانادایی ها معمولا باهم محکم دست می دهند، دست دادن ضعیف ممکن است به عنوان نقطه ضعف تلقی شود. با وجود اینکه در بعضی از فرهنگ ها، ایجاد ارتباط چشمی مستقیم با افراد دیگر و بویژه افراد رده بالا، مودبانه نیست اما در کانادا، نشانه ای از دوستی و صمیمیت تلقی می شود.

در بعضی از فرهنگ ها، ساکت بودن نشانه احترام تلقی می شود. این رفتار زمانی خوب است که باید به آنچه به شما گفته می شود گوش فرا داده و توجه کنید، ولی بطور کلی در کانادا، بیان افکار و به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات به هنگام مقتضی، بعنوان امر مثبتی محسوب می گردد.

کانادایی ها برای حریم شخصی خود ارزش قائل هستند و به ندرت حین برقراری ارتباط در محیط کار به یکدیگر دست می زنند. قانون نانوشته ای برای حفظ فاصله (باندازه دو بازو) بین افراد وجود دارد. نزدیکتر آمدن ممکن است باعث شود که فرد مقابل شما حین گفتگو عقب برود.

یکی از موارد ارزشمند در محیط کار، توجه به کار گروهی، است که در کانادا مورد ستایش می باشد. از کارکنان انتظار می رود که در صورت نیاز، به همکاران خود کمک کنند ولو اینکه این کار در شرح وظایف آنها، مشخص نشده باشد.

نکته:

با وجود اینکه افراد زیادی در مورد ارزش و اهمیت حریم خصوصی در کانادا به شما مطالبی خواهند گفت، اما به زودی در می یابید که بعضی از افراد  که یکدیگر را در آغوش بگیرند. این مسئله وقتی اتفاق می افتد که آنها با کسی صمیمی می شوند ولو اینکه آن فرد را خیلی خوب هم نشناسند. اگر به هر دلیلی، از اینکه افراد شما را در آغوش بگیرند راحت نیستید، باید مودبانه آن را توضیح دهید.


احترام به خود و دیگران

هر کسی در محل کار (از جمله مدیران و سرپرستان) باید با هر فرد دیگری با احترام رفتار کند. هیچ کس نباید احساس کند که از ارزش کمتری برخوردار است، و به هر نحوی مورد تهدید یا تحقیر می باشد. مثلا، گفتن جوک هایی که برای افراد دیگر توهین آمیز باشد قابل قبول نیست.

کارفرمایان باید به شأن و منزلت کارکنان خود احترام بگذارند و باید مطمئن شوند که فعالیتهای آنها و محیط کارشان عاری از چنین تبعیضات مضری می باشد.


سیاستهای رسمی و قوانین مکتوب

ببسیاری از شرکت ها و سازمان ها در کانادا، از سیاست های رفتار رسمی در محل کار برخوردارند. این سیاست ها (آیین نامه ها)، کارکنان را در انجام وظایف خود و ایجاد ارتباط با همکاران، سرپرستان و مدیران راهنمایی می کند. اگر شما در جایی در حال کار هستید و در مورد چنین آیین نامه ای اطلاع ندارید از کارفرمای خود بپرسید که آیا چنین چیزی در شرکت یا سازمان شما وجود دارد یا خیر. این آیین نامه می تواند برای سازگاری شما با محیط جدید، بسیار مفید باشد.


بیشتر بخوانید:

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023