تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه کارگر ماهر فدرال کانادا در یک نگاه

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار اکسپرس اینتری کانادا برنامه کارگر ماهر فدرال کانادا در یک نگاه

برنامه مهاجرت کارگر ماهر فدرال کانادا

بسیاری از کاندیداهای مهاجرت آینده نگر در سراسر جهان از این موضوع هیجان زده شده اند که به دنبال وقفه چهار ماهه ، از هفته گذشته ، دعوت نامه اکسپرس اینتری بار دیگر تحت برنامه بسیار محبوب کارگر ماهر فدرال صادر می شود.

در ماه های اخیر ، بخاطر بیماری همه گیر کرونا ، دولت فدرال سیاست های محدود کننده ای را در چندین زمینه از فعالیت های خود اجرا کرده بود که مهاجرت یکی از آسیب پذیرترین آنها بود .

یکی از پیامدهای این وضعیت این بوده است که عملکرد دولت فدرال کند شده و در برخی موارد متوقف شده است ، که روند مهاجرت و پذیرش تعدادی از برنامه های مهاجرتی را انجام دهد.

به عنوان مثال ، بین ماه مارس تا هفته گذشته ، فقط متقاضیان تجربه کانادایی (CEC) و برنامه نامزدهای استان (PNP) دعوت شده بودند تا از طریق سیستم Express Entry برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

اکنون که برخی محدودیت ها در سراسر کانادا برداشته شد ، دولت فدرال بار دیگر دعوت از کاندیداها را در همه برنامه های خود اغاز کرده ، از جمله برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) .

FSWP یکی از چهار برنامه ای است که تحت عنوان Express Entry مدیریت می شود و برنامه ای است که تقریبا نیمی از کل دعوتنامه هایی که سالانه از طریق سیستم اکسپرس اینتری صادر می شود را شامل می شود.

در حقیقت ، براساس گزارش پایان سال 2019 Express Entry ، نامزدهای FSWP بیشترین سهمی را که به آنها اقامت دائم اعطا شده (اعم از متقاضیان اصلی و همسران و وابستگان همراه) اختصاص داده اند با 58173 پذیرش از مجموع 109،595 پذیرش دارند.

اهمیت FSWP در سیاست مهاجرت کانادا

هنگامی که برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم تأسیس شد ، سیستم مهاجرت کانادا تا حد زیادی محدود به پذیرش آمریکایی ها و اروپایی های “سفید” بود.

اولین تغییرات نظارتی برای رسیدگی به این موضوع و معکوس ترین جنبه های تبعیض آمیز سیاست مهاجرت کانادا در سال 1962 در کانادا معرفی شد.

یک تغییر مهم دیگر در مهاجرت کانادا در سال 1967 انجام شد ، هنگامی که اولین سیستم امتیاز جهان برای رتبه بندی مهاجران بالقوه با در نظر گرفتن عواملی مانند مهارت های حرفه ای ، سطح تحصیلات ، توانایی زبان معرفی شد. در آن زمان ، اولاد به تحصیلکردگان آنگلوفون و فرانکوفون در سن کار که ارتباطات خانوادگی با کانادا داشتند ، اختصاص داده شد.

سیستم امتیاز این امکان را فراهم می آورد تا مهاجران بالقوه را که خصوصیات آنها با نیازها و علایق اقتصادی جدید ملی مقارن است ، مورد هدف قرار دهد.

با این حال ، با معرفی قانون مهاجرت در سال 1976 ، حدود یک دهه نگذشت که کانادا رسماً به مقصد مهاجران از سراسر جهان تبدیل شد. دلیل این امر این است که قانون جدید بر سه معیار اصلی پذیرش متمرکز شده است: ارزیابی متقاضیان مبتنی بر امتیازات صلاحیت های حرفه ای ، آموزش و توانایی زبان و نه براساس منشأ قومی یا ملیت. قانون سال 1976 نیز به گونه ای طراحی شد که بیشتر به جای منافع اقتصادی کانادا ، بر اتحاد خانواده و ملاحظات انسان دوستانه ، اهداف فرهنگی و تنوع تأکید کرد.

از اواسط دهه 1990 ، کارگران ماهر اکثریت مهاجران کانادا را به خود اختصاص دادند. هم اکنون کانادا حدود 60 درصد از مهاجران خود را هر سال زیر طبقه اقتصادی استقبال می کند. این امر به این دلیل است که کانادا با توجه به افزایش جمعیت و پایین بودن نرخ تولد ، به کارگران ماهرتری برای حمایت از اقتصاد خود نیاز دارد.

امروزه ، FSWP همچنان به عنوان یکی از مؤثرترین و رویکردهای شفاف در انتخاب مهاجرانی که از نظر اقتصادی موفق در کانادا باشند ، دیده می شود.

درخواست مهاجرت تحت برنامه کارگر ماهر فدرال کانادا

برای واجد شرایط بودن تحت FSWP ، مهاجران آینده نگر باید حداقل نیازهای زیر را داشته باشند:

  • حداقل یک سال سابقه کار در یک حرفه شغلی طبقه بندی شده در سطح مهارت های ملی طبقه بندی شغلی (NOC) سطح TEER 0 ، TEER 2 یا TEER 2-3 را داشته باشید .
  • توانایی زبان معتبر معادل با زبان کانادایی معیار CLB 7 به زبان انگلیسی یا فرانسوی در تمام توانایی ها (خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن) داشته باشید. و
  • دارای یک گواهینامه تحصیلی کانادا (گواهی ، دیپلم ، یا مدرک تحصیلی) یا گزارش اعتبار سنجی و اعتبار سنجی تحصیلی خارجی (ECA) باشید .

داوطلبان بر اساس یک شبکه نقطه منحصر به فرد ارزیابی می شوند که فاکتورهایی مانند سن ، تحصیلات ، تجربه کار ، اشتغال مرتب ، مهارت های زبانی و سازگاری را در نظر می گیرد.

کاندیداهای داری بالاترین امتیاز لازم در استخر اکسپرس اینتری قرار میگیرند و دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم کانادا صادر می شوند

خوشبختانه ، از هفته گذشته ، نامزدهای FSWP بار دیگر دریافت کنندگان خوش شانس چنین دعوت هایی هستند. در صورت برآورده کردن الزامات FSWP ، از ادامه کار و ارائه پروفایل اکسپرس اینتری دریغ نکنید.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی