کانادا اخبار آتلانتیک

کارفرمایان آتلانتیک کانادا همراه با طرح فدرال برای افزایش سطح مهاجرت

تشویق صاحبان بیزنس آتلانتیک کانادا برای همراهی با طرح افزایش سطح مهاجرت

دست اندرکاران آموزش و صاحبان بیزنس آتلانتیک کانادا از جانب طرح اتاوا برای افزایش سطح مهاجرت به بیش از ۴۰۰۰۰۰ متقاضی در سال، طی سه سال آینده تشویق می­شوند.

وزیر مهاجرت فدرال، آقای مارکو مندیچینو، و اعضای شورای اقتصادی استان­‌های آتلانتیک (APEC) در میزگردی مجازی برای بحث درمورد نقش مهاجرت در حمایت از بهبود اقتصادی در آتلانتیک کانادا و چالش‌­های پیش روی این منطقه به دلیل پاندمی کووید ۱۹، شرکت کردند.

بنابر اطلاعات یک اتاق فکر مستقل که برای یافتن راه­‌هایی برای بهبود اقتصاد منطقه آتلانتیک کانادا، پژوهش­‌هایی انجام می‌­دهد، APEC تاکنون، طرفدار قدرتمند مهاجرت بوده است.

تصمیم اتاوا برای افزایش سطوح مهاجرت، که پیش از این در سال جاری اعلام شد، برای اعضای APEC بسیار خوشایند بود.

کانادا در حال حاضر برای پذیرش ۴۰۱۰۰۰ مقیم دائم جدید در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی می­کند هدف سال ۲۰۲۲ به ۴۱۱۰۰۰ و سال ۲۰۲۳ به ۴۲۱۰۰۰ مقیم دائم افزایش می­‌یابد.

پیش از اعلام افزایش سطح مهاجرت کانادا مهاجران را با نرخ یک درصد جمعیت شهروندان کانادا پذیرش می­کرد. اهداف مهاجرتی این کشور برای سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، به ترتیب ۳۵۱۰۰۰ و ۳۶۱۰۰۰ مهاجر بود.

در این میزگرد مجازی، اقای مندیچینو تاکید کرد که برنامه‌­های آزمایشی مانند پایلوت مهاجرت آتلانتیک به بیزنس‌­های کانادا در جذب نیروی کار بسیار متخصص مورد نیاز برای رشد، کمک می­‌کنند. او تعهد دولت به تبدیل این برنامه­‌ها به برنامه­‌های دائمی پس از به نتیجه رسیدن این پایلوت در پایان سال ۲۰۲۱ برای افزایش سطح مهاجرت را نیز تکرار کرد.

اهمیت افزایش سطح مهاجرت برای استان‌های آتلانتیک

وزیر مهاجرت به اهمیت جذب دانشجویان بین المللی در استان‌­های آتلانتیک نیز اشاره کرد که سالانه حدود ۲۲ میلیارد دلار در اقتصاد کانادا مشارکت دارند.

از زمان راه اندازی AIP در سال ۲۰۱۷، کارفرمایان شرکت کننده در این پایلوت، بیش از ۷۵۰۰ پیشنهاد شغلی در بخش­‌های اصلی، از جمله تولید و درمان، ارائه کرده­‌اند. این موضوع به بیش از ۶۹۰۰ تاییدیه اقامت دائم برای مناطق آتلانتیک انجامیده است.

در هالیفاکس، مرکز استان آتلانتیک نوا اسکوشیا، طرفداران توسعه اقتصادی برای افزایش سطح مهاجرت و جذب مهاجران بیشتر، مشتاق هستند.

آژانس توسعه اقتصادی در برنامه رشد اقتصادی پنج ساله خود، اهداف بلند پروازانه‌­ای برای رشد جمعیت در دهه­‌های پیش رو تعیین کرده است. این آژانس، خواهان رشد جمعیت این شهر به میزان ۲۵%، یعنی رساندن آن از ۴۴۰۰۰۰ به ۵۵۰۰۰۰، تا سال ۲۰۳۱ است.

انتظار می­رود این حرکت، GDP این شهر را تا ۳۰ میلیارد دلار، افزایش دهد.

این رشد جمعیت، به مقدار زیادی تحت تاثیر مهاجرت خالص بین المللی بوده است. از کل رشد جمعیت در هالیفاکس در سال منتهی به ۳۰ ژوئن، تقریبا ۶۶.۸% حاصل از ۶۵۰۹ مهاجری بود که آن شهر را به عنوان محل سکونت خود برگزیدند. این استان، سال گذشته ۷۵۸۰ مقیم دائم جدید را پذیرا بود، که رکورد جدیدی برای مهاجرت بود.

پایلوت کارفرما

AIP پایلوت مبتنی بر کارفرما و شامل سه برنامه است که هدف آنها جذب متقاضیان به این منطقه برای پر کردن موقعیت‌­های شغلی است که شهروندان و مقیمان دائم کانادا قادر به انجام آنها نیستند.

کارفرمایان برای استخدام نیروی کار از طریق AIP به ارزیابی تاثیر بازار کار نیازی ندارند. بلکه، باید شرایط لازم برای ارائه پیشنهاد شغلی را دارا باشند.

این سه برنامه AIP به صورت زیر است:

  • برنامه نیروی بسیار متخصص آتلانتیک
  • برنامه نیروی متخصص در سطح متوسط آتلانتیک
  • برنامه قارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک

برنامه نیروی بسیار متخصص آتلانتیک به هدف نیروی کار متخصص و ماهر دارای تجربه کار در زمینه­‌های مدیریت و مشاغل تخصصی/ فنی یا حرفه­‌ای است. شرایط دیگری وجود دارد. پیشنهاد شغلی ارائه شده باید حداقل یک ساله باشد.

برنامه نیروی متخصص در سطح متوسط آتلانتیک، به هدف افزایش مهاجرت متقاضیان مشاغلی است که به تحصیلات دبیرستان و/ یا آموزش­‌های شغلی خاص نیاز دارند. شرط دیگر الزامی برای این گروه، این است که پیشنهاد شغلی آنها باید دائمی باشد.

برنامه مهاجرت فارغ التحصیلان بین المللی

برنامه فارغ التحصیلان بین المللی به هدف متقاضیانی است که دارای مدرکی از یک موسسه آموزشی دولتی در یکی از استان­‌های آتلانتیک می­‌باشند. تجربه کاری برای این گروه لزومی ندارد. پیشنهاد شغلی آنها باید حداقل یک ساله باشد.

اقامت دائم کانادا

متقاضیان خاصی پیش از درخواست اقامت دائم خود، می‌­توانند برای ویزای کار موقت تقاضا کنند. این امر به آنها اجازه می­‌دهد در حالیکه درخواست اقامت دائم در حال بررسی است، کار خود را آغاز کنند.

در برنامه‌­های AIP، متقاضیان پس از دریافت پیشنهاد شغلی، باید برنامه سکونت خود را ارائه کنند. این برنامه، برای کمک به سکونت در کانادا با تاکید بر منابع مخصوص نیازهای متقاضی و خانواده او طراحی می­شود. متقاضیان میتوانند برای کمک به سازمان‌­های محلی نیز مراجعه کنند.

درخواست کنندگان، برنامه سکونت خود را با کمک سازمان­‌های خدمات سکونت که در داخل و خارج از کانادا در دسترس هستند، تهیه می­کنند.

هر پیشنهاد شغلی ارائه شده از طریق AIP به تایید استانی نیز نیاز دارد. درخواست تایید، از جانب کارفرما و پس از ارائه برنامه سکونت متقاضی، ارسال می­شود. متقاضیان نباید درخواست اقامت دائم خود را پیش از دریافت گواهی تایید، ارسال کنند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023