تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چگونگی عقد قرارداد با شرکت‌ها و وکلا مهاجرتی


نحوه عقد قرارداد با شرکت‌ ها و وکیل های مهاجرتی

بحث عقد قرارداد همیشه یکی از موضوعات مهم و استرس زاست. به این دلیل که قرارداد های مهاجرتی اغلب به زبان انگلیسی بوده و به دلیل عدم آشنایی ما با قوانین حقوقی کانادا این ترس و نگرانی وجود دارد که مبادا تعهدی را قبول کنیم که به ضرر ما بوده و در آینده برایمان مشکلات مالی و یا حقوقی به وجود بیاورد.

قرارداد های مهاجرتی

لذا به طور ‌کل قبل از عقد هر قراردادی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1. حتما حتما حتما چک کنید با کسی که قرارداد می‌بندید عضو سازمان مشاورین رسمی کانادا iccrc و یا عضو کانون حقوقدانان کانادا باشد. جهت چک کردن اسامی مشاورین ثبت نام شده و بررسی اعتبار اعضای سازمان iccrc میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

استعلام وکیل مهاجرت کانادا و مشاور مهاجرت

2. حتما با خود شخص وکیل مهاجرت قرارداد ببندید نه شرکت. اینکه یک شرکت ادعا کند با مجموعه ای از وکلای رسمی کانادا کار میکند دروغ محض بوده و قرارداد شما به هیچ عنوان ارزش و اعتباری ندارد. دقت کنید حتما حتما اسم شخص وکیل در قرارداد شما بوده و خود ایشان شخصا قرارداد را امضا کرده باشند.

3. اطلاعات وکیل به همراه شماره عضویت ایشان باید در قرارداد شما باشد. آدرس، شماره تلفن و نام شرکت باید در قرارداد قید شود.

4. حتما قرارداد انگلیسی داشته باشید. شاید صرفا جهت اطلاع شما برایتان قرارداد فارسی نیز ارسال کنند اما حتما قرارداد اصلی را به زبان انگلیسی امضا کنید.

5. قرارداد باید برای شما از طریق ایمیل رسمی شرکت مهاجرتی ایمیل شده و شما پس از امضا، آن را به همان ایمیل پس بفرستید. توجه کنید عقد قرارداد حضوری در دفتر حتی با امضای خود شخص وکیل ممکن است اعتبار کافی را فراهم نکند. ایمیل قرارداد امضا شده بهترین راه است.

6. مفاد قرارداد را حتما چک کنید. اگر خودتان به زبان انگلیسی تسلط ندارید، از یک نفر یا خود وکیل بخواهید هر بند را که متوجه نمیشوید برایتان توضیح دهد. اما به یک مساله توجه کنید. ما (بنده و تمام همکاران ما) ملزم به رعایت بندهایی در قرارداد هستیم که طبق قوانین iccrc بوده و عملا امکان تغییر آنها وجود ندارد. به عنوان مثال ما نمی‌توانیم برای تصمیماتی که اداره مهاجرت برای شما میگیرد (مثل صدور ویزا) مدت زمان تعیین کنیم. پس لطفا با آگاهی و شناخت این موضوعات درخواست اضافه و یا حذف بندهایی که طبق قانون باید در قرارداد شما باشد، ننمایید. به طور کل اگر کسی را که به عنوان وکیل قبول میکنید عضو iccrc و یا کانون وکلای حقوقی کاناداست، میتوانید با خیال بسیار راحت تری به آنها اعتماد کنید. زیرا این سازمان ها نظارت بسیار بیشتر و دقیق تری به عملکرد این افراد دارند.

7. مهم نیست قرارداد شما طبق قوانین ایران باشد یا خیر. مهم این است که قرارداد شما طبق قوانین فدرال و استانی کانادا بوده که بعد ها در صورت ایجاد مشکل بتوان آن را پیگیری کرد. اینکه کسی ادعا کند صرفا چون وکیل حقوقی ایران است میتواند برای شما قرارداد تنظیم کرده و کار شما را انجام دهد یک دروغ و کلاهبرادری آشکار است. هیچ کس (تاکید میکنم هییییچ کس) به جز افرادی که قانونا در کانادا اجازه کار مهاجرتی دارند، نمی‌تواند برای انجام کار مهاجرتی حتی از شما یک دلار دریافت کند.

8. کاری انجام ندهید که فردا دستتان از زمین و زمان کوتاه شود. اگر به مشکلی برخورد کنید و فرد طرف قرارداد شما عضو هیچ سازمانی نباشد، محال است به همین سادگی ها بتوانید شکایتی مطرح کرده و صدای خود را به جایی برسانید.

و در آخر اینکه…

– قانونی کار کنید تا به مشکلی برخورد نکنید.
– حواستان به پول و زمان باشد.
– کانادا کشور قانون است. اگر دیدید به شما پیشنهاد غیر قانونی میکنند به شدت از آن دوری کنید.
– مدارک ساختگی به هیچ عنوان‌ ارسال نکنید. اگر به مشکلی بخورید این فقط شما هستید که ضرر میکنید نه وکیل شما. قانون فقط و فقط شما را مجرم میشناسد.
– دروغ نگویید. به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی