جابجایی ورود به کانادا

چه چیزهایی میتوانیم با خودمون به کانادا بیاوریم

قوانین گمرکی و فرودگاهی که برای لندینگ کانادا باید بدانید

محدودیتهایی برای ورود برخی مواد عذایی، گیاه/سبزیجات یا حیوانات و همچنین برخی کالاها برای ورود به کانادا وجود دارد که میتوانید به صورت مستند در زیر اطلاعات کامل را بدست بیاورید:


مهاجرت به کانادا

بازرسی های غذایی ، گیاهی و جانوری


تب خوکی آفریقایی

اگرچه مواردی از تب خوکی آفریقایی در چین و مناطقی از اروپا گزارش شده است ، اما در کانادا هیچ موردی گزارش نشده است.

در مورد تب خوکی آفریقا بیشتر بدانید و درباره نحوه جلوگیری از ورود بیماری های حیوانات به کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید .


توجه: مواد غذایی ایمن برای مقررات کانادایی

غذای سالم برای کانادایی مقررات ( SFCR ) به عنوان موثر هستند15 ژانویه 2019 و با تمرکز روی پیشگیری و اجازه حذف سریع مواد غذایی ناایمن از بازار ، سیستم غذایی ما را حتی ایمن تر کنیم. در بیشتر موارد ، واردکنندگان تجاری به واردات مواد غذایی به کانادا نیاز به مجوز دارند. برای اطلاعات بیشتر ، از جمله جدول زمانی و راهنمایی ، به وب سایت آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا و اعلامیه گمرک 19-01 مراجعه کنید .


چه مواد غذایی ، گیاهی یا محصولات حیوانی را می توانم به کانادا بیاورم؟

آیا می دانید وارد کردن یک تکه میوه یا گوشت به کانادا می تواند برای اکوسیستم های ما مضر باشد؟ محصولات مختلف خوراکی ، گیاهی و حیوانی (FPA) ورود محدود یا ممنوع است زیرا می توانند آفات و بیماری های حیوانی و گیاهی خارجی را در خود جای دهند. این موارد می تواند صدمات جبران ناپذیری به محصولات کشاورزی کانادا ، دام ، محیط زیست و تهدید اقتصاد کانادا وارد کند.

بسیاری از انواع مختلف می توانند تهدیدات خارجی را به کانادا وارد کنند. اینها موارد مختلفی را شامل می شود:

 • مواد غذایی ، مانند گوشت خام یا پخته شده ، میوه / سبزیجات ، شیر؛
 • مقالات خانگی ، مانند وسایل ساخته شده از گیاهان یا چوب.
 • گیاهان آپارتمانی؛
 • حیوانات زنده ، از جمله حیوانات خانگی؛
 • هیزم؛
 • قلمه های گیاه ، دانه؛ و
 • چکمه های کوهنوردی گل آلود.

لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه می توانید از نظر مواد غذایی ، گیاهی ، جانوری و محصولات مرتبط با آن وارد کانادا شوید ، به وب سایت آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا مراجعه کنید .


قبل از سفر ، الزامات مورد نیاز خود را به کانادا بررسی کنید

قبل از سفر به کانادا ، الزامات مربوط به هر نوع مواد غذایی ، گیاهی و حیوانی را که قصد ورود به کانادا را دارید بررسی کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از سیستم مرجع واردات خودکار آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA) انجام دهید .

محدودیت در مورد کالاهایی که به شما اجازه می دهید وارد کانادا شوید بستگی به محصول ، کشور مبدا و استان واردات دارد. این محدودیت ها برای کمک به سالم نگه داشتن حیوانات ، گیاهان و زیستگاه های طبیعی کانادا تنظیم شده است. به دلیل تغییر مداوم موقعیت های آفات و بیماری ها ، این محدودیت ها ممکن است در هر زمان تنظیم شود. تحقیق خود را هر بار سفر کنید!

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS ، می توانید با مرکز خدمات ملی واردات CFIA تماس بگیرید . رهنمودهای کلی درباره مواردی که می توانید یا نمی توانید به کانادا بیاورید نیز می توانید در وب سایت CFIA پیدا کنید.

بسیاری از کالاها تحت کنوانسیون تجارت بین الملل گونه های در معرض خطر جانوران وحشی و فلور (CITES) تحت کنترل هستند و سایر موارد حتی در لیست کنترل CITES موجود نیستند ، ممکن است صادرات توسط کشورهای مختلف ممنوع باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات CITES و لیست قابل جستجو در مورد کلیه گونه های CITES ، می توانید در وب سایت محیط زیست و تغییرات آب و هوایی کانادا مشاهده کنید.

CFIA و امور جهانی کانادا (GAC) همچنین مقدار و یا ارزش دلار برخی محصولات غذایی را که می توانید بدون عوارض در کانادا وارد کنید یا می توانید در این معافیت شخصی خود قرار دهید ، محدودیت هایی را تعیین کرده است. لطفاً برای لیست کاملی از سهمیه نرخ تعرفه در محصولات کشاورزی و کنترل صادرات و واردات ، به وب سایت GAC مراجعه کنید .

شیلات و اقیانوس کانادا همچنین واردات برخی از گونه های تهاجمی آبزی را ممنوع می کند. برای لیستی از آن گونه ها ، لطفاً در برنامه مقررات گونه های تهاجمی آبزی با برنامه مشورت کنید . توجه داشته باشید که این ممنوعیت ها در مورد مسافرت آگاه بودن یا نبودن از گونه های تهاجمی آبزی ذکر شده اعمال می شود. در صورت یافتن گونه های ذکر شده ، گونه ها و وسایلی که به آنها وصل می شوند ممکن است توقیف ، بازداشت و / یا به ترتیب پاک شوند.

منبع اطلاعات اضافی برای واردات سرویس اطلاعات مرزی CBSA (BIS) است .

اگر واردات غذا برای مقاصد تجاری هستید ، لطفاً به محموله های تجاری مراجعه کنید .


نکاتی برای مسافران

 • همیشه موارد FPA خود را هنگام ورود به کانادا ، چه تنظیم شده یا نه ، به CBSA اعلام کنید. اگر از یک مورد مطمئن نیستید ، از یک افسر مرزی سؤال کنید!
 • الزامات واردات برای هر گونه مواد غذایی ، گیاهی و حیوانی را که قصد دارید به کانادا بیاورید ، تأیید کنید.
 • برای “Hitchhikers” ، مانند صدف های گورخر و کوگا ، حلزون ، حشرات و سایر گونه های خارجی تهاجمی بالقوه که می توانند وسایلی مانند قایق ، تریلر ، وسایل نقلیه ، گیاهان ، بسته بندی و تجهیزات را چسبیده یا چسبان داشته باشید ، بررسی کنید.
 • درمورد بازدید از مزرعه حتماً مناطق کارت اعلامیه گمرک خود را تکمیل کرده و از تماس با حیوانات مزرعه ، حیوانات باغ وحش یا حیوانات وحشی به مدت 14 روز پس از رسیدن به کانادا در صورتی که در کشورهای دیگر در معرض حیوانات مشابه هستید ، خودداری کنید.
 • حتماً همه خاک و آوارهای آلی را از هرگونه وسایل از جمله چکمه های پیاده روی ، وسایل نقلیه ، قایق و باغبانی و ابزار و تجهیزات ساختمانی تمیز کنید.


از نظر مواد غذایی ، گیاهان ، حیوانات و محصولات مرتبط چه چیزی می توانم وارد کانادا کنم؟

اطلاعات مربوط به مسافران

طبق قانون ، مسافران موظفند کلیه اقلام گیاهی ، جانوری و غذایی را که وارد کانادا می شوند اعلام کنند. این موارد شامل مواردی است که مربوط به گیاهان ، حیوانات و مواد غذایی یا محصولات جانبی آنهاست.

اگر این محصولات را به کانادا بیاورید ، ممکن است در محل ورود (یعنی گذرگاه های مرزی ، فرودگاه ها) بازرسی های بیشتری انجام دهید. در صورت نیاز به بازرسی بیشتر ، برای تأخیرها آماده شوید.

اگر برای اهداف تجاری واردات می کنید ، راهنمای واردات محصولات غذایی را بصورت تجاری بررسی کنید .

اگر شما برای اهداف شخصی وارد می کنید ، به یاد داشته باشید که کالایی (های) وارد شده به کانادا باید همراه شما باشد. بررسی آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) چه مواد غذایی ، گیاهی یا محصولات حیوانی را می توانم به کانادا بیاورم؟ برای اطلاعات بیشتر اسناد کنید

اگر کالاهای دیگری به غیر از مواد غذایی وارد می کنید ، گیاهان و حیوانات (مانند الکل ، سلاح گرم ، تنباکو یا وسایل نقلیه) از اسناد CBSA I Declare CBSA دیدن کنید : یک راهنمای برای ساکنان کانادا که به کانادا باز می گردند یا بازدید کنندگان به کانادا و سایر ساکنان موقت برای اطلاعات بیشتر.

قبل از سفر ، الزامات مورد نیاز خود را به کانادا بررسی کنید

بسته به نوع محصول ، محدودیت در مورد اینکه چه مواد غذایی به شما اجازه می دهد وارد کانادا شوید ، متفاوت است. برخی محدودیت ها نیز براساس استان متفاوت است. از آنجا که شرایط آفت و بیماری به طور مداوم در حال تغییر است ، این شرایط ممکن است در هر زمان تنظیم شود.

CBSA مسئول تعیین است آداب و رسوم و وظایف برای اقلام که به کانادا است.


محصولات مجاز از ایالات متحده به کانادا

این لیستی از مواد غذایی معمولاً وارداتی ، جانوری و گیاهی و دستورالعمل های مربوط به واردات آنها از ایالات متحده است. از آنجا که شرایط آفت و بیماری به طور مداوم در حال تغییر است ، این شرایط ممکن است در هر زمان تنظیم شود.

حتی اگر این موارد به کانادا مجاز است ، شما هنوز هم باید آنها را در فرم اظهارنامه خود اعلام کنید.

برخی از موارد برای همراهی با آنها به اسناد احتیاج دارند. برای اطلاعات بیشتر ، به بخش ” چه زمانی مدارک لازم است؟ “

چربی حیوان یا مجموعه حیوانات

 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر

کالاهای پخته شده ، آب نبات و غیره

 • کالایی حاوی گوشت نیست
 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر

تاج های مخروطی و درختان کریسمس

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با الزامات واردات برای محصولات خاص با استفاده از بررسی CFIA را AIRS . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS ، با دفتر محلی CFIA خود تماس بگیرید .

گیاهان و قطعات گیاهان برای کاشت

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با الزامات واردات برای محصولات خاص با استفاده از بررسی CFIA را AIRS . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بخشنامه های سیاست حفظ گیاهان – باغبانی را نیز بررسی کنید .

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS ، با دفتر محلی CFIA خود تماس بگیرید .

محصولات لبنی ( به عنوان مثال : پنیر ، شیر ، ماست ، کره)

 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر
 • لطفاً توجه داشته باشید که مقادیر بیش از 20.00 دلار ممکن است مشمول نرخ بالای وظیفه باشد. CBSA مسئول تعیین آداب و رسوم و وظایف برای اقلام که به کانادا است.

ماهی و غذای دریایی

 • همه گونه ها به جز
  • پف ماهی
  • خرچنگ گوزن چینی ( Eriocheir sinensis )

هنگام وارد کردن گونه های حیوانی آبزی مستعد ، هنگام وارد کردن ماکزیمم های فردی از هر یک از کالاهای زیر موجود در آبزیان ، اجازه واردات لازم نخواهد بود:

 • 10 ماهی قزل آلا مرده که کشف نشده اند
 • 4 سخت پوسته با سر بر روی پوسته روشن کنید
 • 3 كيلوگرم ملوكس

مجوزهای واردات برای همه گونه های مستعد زنده ماهی ماهی و مقادیر سخت پوستان و صدف بزرگتر از حد ذکر شده در بالا مورد نیاز است. این الزامات را می توان در سیستم مرجع واردات خودکار (AIRS) یافت .

برای کمک در پیدا کردن و یا تفسیر شرایط ذکر شده در AIRS ، شما ممکن است تماس CFIA را NISC .

گل: برش

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با الزامات واردات برای محصولات خاص با استفاده از بررسی CFIA را AIRS . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بخشنامه های سیاست حفظ گیاهان – باغبانی را نیز بررسی کنید .

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS با دفتر محلی CFIA خود تماس بگیرید .

میوه ها و سبزیجات از جمله گیاهان دارویی: خشک شده

 • حداکثر 15 بسته برای هر نفر
 • اما بیشتر از 250 کیلوگرم نیست

میوه ها و سبزیجات ، از جمله گیاهان: یخ زده یا کنسرو شده

 • میوه ها
  • تا 15 بسته منجمد یا 15 قوطی برای هر نفر
  • اما بیشتر از 250 کیلوگرم نیست
 • سبزیجات
  • تا 20 کیلوگرم سبزیجات منجمد یا سرد به ازای هر نفر

میوه و سبزیجات: تازه

 • یک کیسه تا 4 کیلوگرم سیب زمینی شماره 1 ایالات متحده به ازای هر نفر و کیسه باید بسته بندی تجاری شود
 • 15 بسته یا کمتر از 250 کیلوگرم میوه و سبزیجات تازه به ازای هر نفر (به استثنای سیب زمینی)
 • باید عاری از خاک ، آفات ، برگها ، شاخه ها و یا بقایای گیاه باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با الزامات واردات برای محصولات خاص با استفاده از بررسی CFIA را AIRS . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بخشنامه های سیاست حفظ گیاهان – باغبانی را نیز بررسی کنید .

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS با دفتر محلی CFIA خود تماس بگیرید .

لاشه حیوانات بازی

 • با اجازه و یا مجوز شکارچی

محدودیت های استان ممکن است اعمال شود. به عنوان مثال ، در آهو ممکن است در اثر بیماری هدر رفت مزمن محدودیت هایی وجود داشته باشد.

ادویه جات ترشی جات ، چای ، قهوه ، چاشنی ها

 • ورود مجاز است

فرمول نوزادان

 • بسته بندی تجاری
 • فرمول مبتنی بر شیر یا غیر مبتنی بر شیر ، (خشک / مایع)
 • فقط برای استفاده شخصی
 • مهر و موم شده
 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر

کالاهای چرمی و پوست

 • فقط پنهان و پوست کاملاً برنزه شده

محصولات گوشت و مرغ (برای مثال، تشنجی، سوسیس، گوشت اغذیه فروشی و بتس، foie کاتولیک )

 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر
 • بسته ها باید دارای علائم شناسایی باشند ، و نشان می دهد محصول چیست
 • ممکن است اثبات کشور مبدا مورد نیاز باشد

گوشت و مرغ: تازه ، منجمد و سرد است

 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر
 • برای هر نفر یک بوقلمون
 • بسته ها باید دارای علائم شناسایی باشند ، و نشان می دهد محصول چیست
 • ممکن است اثبات کشور مبدا مورد نیاز باشد

لطفا توجه داشته باشید:   در این محدودیت در مورد گوشت ، CBSA ممکن است الزامات خاصی داشته باشد. 

لطفا برای اطلاعات بیشتر با وب سایت CBSA مشورت کنید .

پوسته های دریایی و ماسه

 • پوسته های دریایی و اقلام ساخته شده از آنها
 • مقادیر کمی شن و ماسه از سواحل آب شور
 • باید عاری از همه مواد حیوانی ، خاک ، مواد مربوط به خاک و بقایای گیاهی باشد

سبزیجات: تازه

به “میوه و سبزیجات” مراجعه کنید.

سوغات چوبی

 • باید عاری از پوست ، حشرات یا شواهدی از فعالیت حشرات باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید با استفاده از AIRS CFIA ، نیازهای واردات برای محصولات خاص را مرور کنید . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کمک در پیدا کردن و یا تفسیر شرایط ذکر شده در AIRS ، شما ممکن است تماس CFIA را NISC .

محصولاتی که از کشورهایی غیر از ایالات متحده مجاز به کانادا هستند

این لیستی از محصولات معمولاً وارداتی و دستورالعمل های مربوط به واردات آنها از کشورهایی غیر از ایالات متحده است. از آنجا که شرایط آفت و بیماری به طور مداوم در حال تغییر است ، این شرایط ممکن است در هر زمان تنظیم شود.

حتی اگر این موارد به کانادا مجاز است ، شما هنوز هم باید آنها را در فرم اظهارنامه خود اعلام کنید.

برخی از موارد برای همراهی با آنها به اسناد احتیاج دارند. برای اطلاعات بیشتر ، به بخش ” چه زمانی مدارک لازم است؟ “

کالاهای پخته شده ، آب نبات و غیره

 • کالایی حاوی گوشت نیست
 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر

محصولات لبنی

 • پنیر:
  • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر
  • لطفاً توجه داشته باشید که مقادیر بیش از 20.00 دلار ممکن است مشمول نرخ بالای وظیفه باشد. CBSA مسئول تعیین آداب و رسوم و وظایف برای اقلام که به کانادا است.

این موارد مجاز نیست

 • شیر
 • محصولات شیر ​​(آب پنیر ، خامه ، شیر بدون چربی ، روغن کره و غیره)
 • به این شکل: خشک ، یخ زده ، بازسازی شده یا تازه

ماهی و غذای دریایی

 • همه گونه ها به جز
  • پف ماهی
  • خرچنگ گوزن چینی ( Eriocheir sinensis )

هنگام وارد کردن گونه های حیوانی آبزی مستعد ، هنگام وارد کردن ماکزیمم های فردی از هر یک از کالاهای زیر موجود در آبزیان ، اجازه واردات لازم نخواهد بود:

 • 10 ماهی قزل آلا مرده که کشف نشده اند
 • 4 سخت پوسته با سر بر روی پوسته روشن کنید
 • 3 كيلوگرم ملوكس

گل: برش

 • نباید برای انتشار باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با الزامات واردات برای محصولات خاص با استفاده از بررسی CFIA را AIRS . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بخشنامه های سیاست حفظ گیاهان – باغبانی را نیز بررسی کنید .

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS با دفتر محلی CFIA خود تماس بگیرید .

میوه ها و سبزیجات: خشک شده

 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر

میوه ها و سبزیجات: یخ زده یا کنسرو شده

 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر

میوه و سبزیجات: تازه

 • بسته به کشور مبدا ، ورود ممکن است به شدت محدود یا ممنوع باشد
 • باید عاری از رسانه های در حال رشد ، خاک و / یا مواد مرتبط باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با الزامات واردات برای محصولات خاص با استفاده از بررسی CFIA را AIRS . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بخشنامه های سیاست حفظ گیاهان – باغبانی را نیز بررسی کنید .

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS با دفتر محلی CFIA خود تماس بگیرید .

هنگامی که محصولات مجاز هستند ، حداکثر حد مجاز وجود دارد

 • 15 بسته یا کمتر
 • وزن بیش از 250 کیلوگرم برای هر شخص نیست
 • ممکن است تابع مقررات در استان مقصد باشد

گیاهان ، ادویه جات ترشی جات ، چای ، قهوه ، چاشنی ها

 • ورود مجاز است

فرمول نوزادان

 • بسته بندی تجاری
 • فقط برای استفاده شخصی
 • استریل
 • حداکثر 20 کیلوگرم در هر نفر

کالاهای چرمی و پوست

 • فقط پنهان و پوست کاملاً برنزه شده

گوشت

حداکثر 20 کیلوگرم گوشت پخته ، تجاری ، استریل و استریل و پایدار (به عنوان مثال در دمای اتاق بی خطر) در آب بندی شده به صورت همزن بسته بندی می شود ، بسته بندی ها ممکن است برای هر نفر وارد شود. بسته ها باید دارای علائم شناسایی باشند و محصول و کشور مبدا را نشان دهند. بسته بندی های مهر و موم شده هرمتی شامل شیشه ها و قوطی های شیشه ای ، ظروف یکبار مصرف نیمه سفت و سخت برای وعده های غذایی آماده و کیسه های بازگردانی هستند. گوشت تازه ، خشک و درمان شده مجاز نیست. اگر گوشت از گاو ، گاو ، گاو یا گوشت گاو (گوشت گاو ، گوسفند / گوشت گوسفند یا بز) باشد ، فقط از کشورهایی که دارای خطر ناچیز برای ابتلا به آنسفالوپاتی اسفنجی گاو (BSE یا بیماری دیوانه گاو) هستند ، وارد می شود.

برای تأیید اینکه یک مورد خاص مجاز است از AIRS استفاده کنید. برای کمک در پیدا کردن و یا تفسیر شرایط ذکر شده در AIRS ، شما ممکن است تماس CFIA را NISC .

پوسته های دریایی و ماسه

 • پوسته های دریایی و اقلام ساخته شده از آنها
 • مقادیر کمی شن و ماسه از سواحل آب شور
 • باید عاری از همه مواد حیوانی ، خاک ، مواد مربوط به خاک و بقایای گیاهی باشد

سبزیجات: تازه

به “میوه و سبزیجات” مراجعه کنید. از AIRS استفاده کنید تا تأیید کنید که آیا این کالا قبل از وارد کردن آن به کانادا مجاز است یا خیر.

سوغات چوبی

 • باید عاری از پوست ، حشرات یا شواهدی از فعالیت حشرات باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید با استفاده از AIRS CFIA ، نیازهای واردات برای محصولات خاص را مرور کنید . با دنبال کردن فرم های مناسب ، شما قادر خواهید بود بر اساس نوع کالایی که می خواهید با خود بیاورید ، نیازهای فعلی را تعیین کنید.

برای کمک در پیدا کردن و یا تفسیر شرایط ذکر شده در AIRS ، شما ممکن است تماس CFIA را NISC .

چه زمانی مدارک لازم است؟

برخی از موارد در صورت مجاز بودن به کانادا (از ایالات متحده یا سایر کشورها) ممکن است مستنداتی مانند آن را داشته باشند

 • مجوزهای صادر شده از قبل در کانادا
  و / یا
 • گواهینامه های کشور مبدا

این شامل

 • گوشت و لبنیات
 • آجیل
 • گیاهان
 • میوه ها
 • حیوانات زنده

برای درخواست مجوز با مرکز مدیریت مجوزها تماس بگیرید . اگر مدارک لازم را ندارید ، ورود اقلام مجاز به کانادا نخواهد بود.

اطلاعات اضافی

اگر به عنوان بازدید کننده طولانی مدت ، مقیم فصلی یا مقیم موقت وارد کانادا می شوید ، به سند CBSA مراجعه کنید به بازدید کنندگان از کانادا و سایر ساکنان موقت.

سوالات

برای کمک به یافتن یا تفسیر الزامات ذکر شده در AIRS یا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد واردات شخصی مواد غذایی ، گیاهان و حیوانات ، لطفاً با NISC تماس بگیرید .

http://inspection.gc.ca/

چه چیزی می توانم به کانادا بیاورم؟

از جعبه جستجو استفاده کنید یا لیست کامل (الفبایی) را مشاهده کنید تا مشخص شود آیا یک کالا می تواند در بسته حمل شما باشد یا اینکه آیا باید آن را در چمدان بررسی شده خود قرار دهید.

برای مواردی که در اینجا ذکر نشده اند ، کافیست یک عکس یا سؤال را در FB  یا  TW به CATSA  ارسال کنید  (8 صبح تا 4 بعد از ظهر EST دوشنبه تا جمعه).لطفا توجه داشته باشید:  تصمیم نهایی به افسر غربالگری بستگی دارد که آیا یک مورد از طریق پاسگاه مجاز است یا خیر.


این لیست شامل موارد مجاز ، غیر مجاز و ممنوع برای پروازهای مبدا کانادا است. برای پروازهای مبداء خارج از کانادا ، برای محدودیت باید با شرکت هواپیمایی یا نمایندگی مسافرتی خود تماس بگیرید .

درباره موارد غیرمجاز و ممنوع به کانادا:

موارد غیرمجاز مواردی هستند که از پشت پاسگاه امنیتی مجاز نیستند. این موارد شامل مواردی مانند چاقوها و خفاش های ورزشی و همچنین مواردی است که ممکن است بی ضرر به نظر برسند اما می توانند تهدیدی برای امنیت باشند – مانند مایعات. اگر یک مورد غیر مجاز در محل حمل شما در پاسگاه امنیتی یافت شد ، ممکن است تعدادی از گزینه ها در دسترس شما باشد:

 • اگر قبل از پرواز وقت دارید ، می توانید با شرکت هواپیمایی خود مشورت کنید و آن کالا را در چمدان مورد بررسی خود قرار دهید.
 • شما می توانید با نماینده فرودگاه مشورت کنید زیرا برخی از فرودگاه ها خدماتی را ارائه می دهند که به مسافران امکان می دهد تا مورد را به خانه یا محل کار خود ارسال کنند.
 • می توانید آن را در وسیله نقلیه خود قرار دهید یا آن را به یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود تحویل دهید.
 • می توانید موارد را رها کنید (لطفاً توجه داشته باشید که به شما بازگردانده نمی شود).
 • سرانجام ، می توانید از ایستگاه بازرسی عقب برگردید و سوار پرواز خود نشوید.
 • لطفاً توجه داشته باشید که اگر منطقه بازرسی غربالگری را ترک کنید ، هنگام بازگشت باز هم نیاز به غربالگری خواهید داشت.

موارد ممنوعه شامل سلاح های خاص است که طبق قانون کیفری کانادا غیرقانونی است . شما مجاز نیستید که این وسایل را بدون در نظر گرفتن اینکه از یک پاسگاه امنیتی عبور می کنید ، در اختیار شما قرار دهد.

اگر کالای غیرقانونی در کانادا در یک ایست بازرسی مشاهده شود ، CATSA موظف است به پلیس اطلاع دهد. حمل و نقل کانادا لیست کاملی از موارد ممنوع را برای مسافران در کلیه پروازها ارائه می دهد .

اطلاعات بیشتر

در زیر یک لیست کلی از مواردی وجود دارد که ممکن است در هواپیما مجاز یا مجاز نباشند. برخی از آنها ممکن است در راهنمای قابل جستجو در بالا وارد نشوند.


ژله – کنسرو یا مربا

حمل در چمدان: بله (<100ml)
چمدان چک شده: بله
ژله ها: 100 میلی لیتر (3.4 اونس.) یا ظرف کوچکتر مجاز در حمل.

• مواد غذایی لبنیات، مانند گوشت خام یا پخته شده ، میوه / سبزیجات ، شیر؛
• مقالات خانگی ، مانند وسایل ساخته شده از گیاهان یا چوب.
• گیاهان آپارتمانی؛
• قلمه های گیاه ، دانه؛ و
• چکمه های کوهنوردی گل آلود

نوشیدنی های الکلی


لطفاً با صفحه ما در مورد آنچه شما می توانید به کانادا بیاورید ، درمورد مقدار مالیات و عوارض مشروبات الکلی که می توانید از طریق هوا به کانادا برگردانید ، پرداخت کنید.

شما می توانید حداکثر 5 لیتر مشروبات الکلی حاوی بین 24 تا 70 درصد الکل بر حسب حجم در بسته بندی های خرده فروشی از طریق هوا داشته باشید. هیچ محدودیتی در مورد مشروبات الکلی حاوی 24 درصد الکل یا کمتر وجود ندارد.

کوله پشتی نجات بهمن


با تأیید هواپیمایی ، می توانید یک کوله پشتی نجات بهمن مجهز به مکانیزم ماشه پیروتکنیک و سیلندر گاز فشرده شده را حمل کنید. کوله پشتی باید طوری بسته بندی شود که نتواند به طور تصادفی فعال شود و کیسه های هوا درون کوله پشتی باید دارای شیرهای کاهش فشار باشد. مشخصات فنی مکانیسم ماشه و سیلندرهای گازی را با هواپیمایی خود بررسی کنید.

لازم نیست هنگام پرواز در کانادا ، محدودیت های پرواز بین المللی در مورد الکل را در چمدان های مورد بررسی خود رعایت کنید .
اشیاء بی پرده
موارد ممنوعه شامل سلاح های خاص است که طبق قانون کیفری کانادا غیرقانونی است. شما مجاز نیستید که این وسایل را بدون در نظر گرفتن اینکه از یک پاسگاه امنیتی عبور می کنید ، در اختیار شما قرار دهد.

دوربین


برای اطلاعات بیشتر به دستگاههای الکترونیکی قابل حمل مراجعه کنید

کامپیوترها


برای اطلاعات بیشتر به دستگاههای الکترونیکی قابل حمل مراجعه کنید

دستگاه فشار هوای مثبت مداوم (CPAP)

آب مقطر استفاده شده توسط این دستگاه از محدودیت های مایع معاف است. برای نمایش دستگاه CPAP ، مسافران ممکن است انتخاب کنند: 1) یک کیسه پلاستیکی شفاف را وارد کنید تا دستگاه تنفسی را برای غربالگری قرار دهد یا 2) اتصالات (لوله‌ها و ماسک) را داخل کیس بگذارید و واحد الکترونیکی اصلی را قرار دهید. فقط در سطل

مستندات لازم برای پشتیبانی از نیازهای پزشکی یا شرایط پزشکی شما لازم نیست. با این حال ، اگر احساس می کنید که به سهولت در غربالگری شما کمک می کند ، باید به همراه موارد پزشکی مورد نیاز خود را به افسر غربالگری ارائه دهید.

کالاهای خطرناک

کالاهای خطرناک (به عنوان مثال اسیدها یا گازهای فشرده) ممنوع است .

دستگاه هایی که برای مات کردن یا بی حرکت کردن طراحی شده اند
دستگاه هایی که برای مات کردن یا بی حرکتی طراحی شده اند (به عنوان مثال ماسوره ، استونر یا گاز اشک آور) ممنوع است .

یخ خشک

با تأیید شرکت هواپیمایی ، می توانید 2.5 کیلوگرم یخ خشک را در چمدانهای خود بیاورید ، در هنگام استفاده از آن برای بسته بندی مواد قابل فساد که خود آنها کالاها یا مواد کالایی خطرناک نیستند. یخ خشک باید در بسته بندی بسته بندی شود که اجازه انتشار گاز دی اکسید کربن را می دهد باید “DRY ICE” یا “کربن دی اکسید کربن جامد” و با وزن خالص یخ خشک یا علامت آن که وزن خالص 2.5 کیلوگرم است یا علامت گذاری شود. کمتر با شرایط هواپیمایی خود برای هرگونه شرایط اضافی تماس بگیرید.

سیگارهای الکترونیکی

می توانید سیگارهای الکترونیکی برای استفاده شخصی خود را در چمدانهای حمل شده یا شخص خود بیاورید ، اما اجازه استفاده از آنها را در هواپیما مجاز نیستید. باتری های یدکی باید محافظت شوند ، بنابراین آنها اتصال کوتاه ندارند. شما مجاز به شارژ مجدد سیگارهای الکترونیکی و / یا باتری ها در هنگام پرواز در هواپیما نیستید.

مواد منفجره یا آتش زا

مواد منفجره یا آتش سوز (مثل مواد منفجره ، آتش بازی یا مهمات) یا وسایلی که می توانند برای ایجاد صدمات جدی یا تهدید امنیت هواپیما مورد استفاده قرار گیرند ممنوع است .

کارتریج های جعبه ای


با تأیید هواپیمایی ، شما می توانید تا 5 کیلوگرم کارتریج های غیر انفجاری یا غیر آتش زا با جعبه ایمن به عنوان چمدان چک شده آورده کنید. با شرایط هواپیمایی خود برای هرگونه شرایط اضافی تماس بگیرید.

کنسول های بازی

برای اطلاعات بیشتر به دستگاههای الکترونیکی قابل حمل مراجعه کنید

اسلحه ، سلاح گرم

و سایر وسایل طراحی شده برای ایجاد صدمات جدی با پرتاب اشیاء مضر
اسلحه ، سلاح گرم و سایر وسایل طراحی شده برای ایجاد صدمه جدی با پرتاب اشیاء مضر (به عنوان مثال کمان) یا مواردی که می توانند در چنین وسیله ای اشتباه بگیرند (به عنوان مثال اسلحه اسباب بازی) ممنوع است .

مقالات تولید گرما

با تأیید شرکت هواپیمایی خود ، می توانید مقالات تولید گرما مانند لامپ های زیر آب باتری و تجهیزات لحیم کاری را در چمدان خود بیاورید تا زمانی که مؤلفه یا باتری تولید گرما از بین برود. هر باتری که برداشته شده است باید در برابر اتصال کوتاه محافظت شود. با شرایط هواپیمایی خود برای هرگونه شرایط اضافی تماس بگیرید.

مایعات ، آئروسل ها و ژل ها

می توانید مایعات ، آئروسل ها یا ژل ها را در چمدان های حمل شده خود در ظروف 100 میلی لیتر در 100 گرم یا کمتر حمل کنید. این شامل غذای غیر جامد و موارد شخصی شما است. کلیه ظروف باید در یک کیسه قابل اطمینان و پلاستیکی قابل اطمینان که دارای 1 لیتر یا کمتر است قرار گیرد. مایعات ، آئروسل ها و ژل های مجاز بیش از 100 میلی لیتر در 100 گرم را می توان در چمدان مورد بررسی قرار داد.

فرمول و غذای کودک ، آب ، آب و سایر وسایل کودک در صورت مسافرت با کودک زیر دو سال (0-24 ماه) در حمل شما مجاز است. همچنین ممکن است بسته های ژل یا یخی برای سرد نگه داشتن محصولات کودک خود بیاورید. شیر مادر در مقادیر بیش از 100 میلی لیتر به همراه بسته های ژل یا یخ برای خنک نگه داشتن آن ، چه در سفر با فرزندتان باشد مجاز است.

دماسنجهای پزشکی یا بالینی

ضربان سازهای قلبی یا سایر وسایل پزشکی (به عنوان مثال پمپ انسولین)

اگر یک ضربان ساز رادیویی ایزوتوپی یا دستگاه پزشکی دیگر در شما کاشته شده باشد یا به دلیل نتیجه درمانی ، از خارج نصب شده باشد ، اجازه پرواز دارید.

دستگاه فشار هوای مثبت مداوم (CPAP)

دستگاه های CPAP در هواپیما مجاز هستند. آب مقطر استفاده شده برای دستگاه CPAP از محدودیت مایع معاف است. شما باید مستندات حمایتی را در قالب یادداشت پزشک تهیه کنید که به وضوح نیاز پزشکی آب مقطر را نشان می دهد.

سیلندرهای گازی

با تأیید شرکت هواپیمایی شما ، ممکن است سیلندرهای کوچک گاز یا اکسیژن گاز برای مصارف پزشکی بیاورید. همچنین ممکن است سیلندرهای کوچک بنزینی که برای کار اندامهای مکانیکی پوشیده شده اند ، و همچنین سیلندرهای یدکی با همان اندازه را به همراه داشته باشید تا از اطمینان کافی در سفر خود داشته باشید. مشخصات هواپیمای سیلندرهای گاز را با هواپیمایی خود بررسی کنید.

دماسنجهای پزشکی یا بالینی

می توانید یک دماسنج کوچک پزشکی یا کلینیکی حاوی جیوه ، در مورد محافظ آن ، برای مصارف شخصی استفاده کنید.

مقالات دارویی غیر رادیواکتیو

شما می توانید مواد دارویی غیر رادیواکتیو حمل کنید ، اما مقدار خالص هر ماده تنها نباید از 0.5 کیلوگرم یا 0.5 لیتر تجاوز کند. شیرهای رهاسازی روی قوطی های آئروسل باید توسط یک درپوش یا وسایل دیگر محافظت شود تا از انتشار ناخواسته مطالب جلوگیری شود. شما می توانید حداکثر 2 کیلوگرم یا 2 لیتر مواد دارویی غیر رادیواکتیو و مقالات مربوط به مراقبت های شخصی (لوازم بهداشتی) را با خود حمل کنید.

داروهای رادیویی

اگر به دلیل درمان پزشکی ، داروهای رادیویی در بدن شما وجود دارد ، اجازه پرواز می دهید.

میدونی؟
شما ممکن است در طول پرواز خود از تمام دستگاه های الکترونیکی قابل حمل به جز تلفن های همراه استفاده کنید تا زمانی که در حالت پرواز باشند. با همه شرکتهای هواپیمایی مجاز به استفاده از شرکت هواپیمایی خود باشید.
اشیاء با نقاط تیز یا لبه های تیز
اشیاء با نقاط تیز و یا لبه های تیز (به عنوان مثال محورها ، برش جعبه ، شمشیر) که می توانند برای ایجاد صدمات جدی استفاده شوند ممنوع است .

فندک مجاز

فندکهای یکبار مصرف (به عنوان مثال نوع Bic غیر قابل شارژ) و فندک های غیر مشعل (مانند نوع Zippo) با چمدان های حمل کننده مجاز هستند. فندک ها باید برای مصارف شخصی در نظر گرفته شوند.

مقالات مراقبت شخصی (توالت)

در صورت عدم رعایت مایعات ، آئروسل ها و ژل ها ، لوازم توالت شخصی در چمدان های مجاز مجاز است . در چمدان های چک شده ، مقدار خالص هر مقاله نباید از 0.5 لیتر یا 0.5 کیلوگرم تجاوز کند. آئروسلهای ورزشی یا مصارف خانگی فقط در چمدانهای بازرسی شده مجاز است. دریچه های رها سازی شده در آئروسل ها باید با استفاده از یک درپوش یا وسیله دیگر محافظت شوند تا از انتشار ناخواسته مطالب جلوگیری شود. برای جزئیات بیشتر ، لطفاً با لیست موارد کامل CATSA مشورت کنید . شما می توانید حداکثر 2 کیلوگرم یا 2 لیتر مواد دارویی غیر رادیواکتیو و مقالات مربوط به مراقبت های شخصی (لوازم بهداشتی) را با خود حمل کنید.

فر مو

تا زمانی که پوشش ایمنی روی عنصر گرمایش قرار داشته باشد می توانید یک موی مو حاوی گاز هیدروکربن بیاورید ، اما نمی توانید مجدداً بخار سوخت را برای هواپیما وارد کنید. شما نباید از هواپیما از هواپیما استفاده کنید.

دستگاه های الکترونیکی قابل حمل

برخی از اپراتورهای هواپیمایی ممکن است به شما امکان دهد از دستگاه های الکترونیکی قابل حمل قابل قبول مانند دوربین ، تبلت ، کنسول بازی ، رایانه های لپ تاپ ، کتابخوان های الکترونیکی و دوربین فیلمبرداری در هواپیما از دروازه به دروازه ، از جمله هنگام برخاستن و فرود ، تا زمانی که در آنجا باشند استفاده کنید. حالت عدم انتقال یا حالت پرواز. تلفن های همراه همچنین دستگاه های الکترونیکی محسوب می شوند ، اما به محض اینکه هواپیما قبل از برخاستن در حال حرکت است ، شما نمی توانید تماس های تلفنی برقرار کنید یا سیگنال های بی سیم را ارسال و دریافت کنید.

قبل از استفاده از وسیله الکترونیکی قابل حمل در هنگام پرواز ، همیشه قبل از مسافرت یا با یکی از خدمه هواپیما ، با هواپیمایی تماس بگیرید. برخی از دستگاه ها برای استفاده در هر زمان کاملاً ممنوع است زیرا می توانند در سیستم های ناوبری و ارتباطی هواپیما اختلال ایجاد کنند. قوانین حمل بار در مورد وسایلی مانند رایانه های لپ تاپ اعمال می شود ، که برای برخاستن و فرود باید برای آنها مخفی یا ایمن باشد.

شما مجاز به استفاده از دستگاه های شخصی با هدست یا هدفون در هنگام برخاستن ، فرود آمدن و تلاطم یا هنگام پیاده روی در صحن فرودگاه نیستید. هدفون و هدفون توانایی شنیدن دستورالعمل های اعضای خدمه ، به ویژه در مواقع اضطراری را کاهش می دهد و آگاهی شما را از خطرات احتمالی در پیشروی فرودگاه کاهش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حمل و نقل وسایل الکترونیکی قابل حمل با استفاده از سلول های لیتیوم یا لیتیوم یونی یا باتری ها یا سیستم های سلول سوختی ، به صفحه دستگاه های الکترونیکی قابل حمل ما مراجعه کنید

میدونی؟
قبل از بسته بندی ، نوع باتری دستگاه برق الکترونیکی قابل حمل خود را بررسی کنید.
تجهیزات از نوع امنیتی
با تأیید شرکت هواپیمایی خود ، می توانید تجهیزات امنیتی چمدان مورد بررسی خود را از قبیل موارد ضمیمه ، صندوق های نقدی ، کیف های نقدی و غیره را حمل کنید که کالاهای خطرناک را در این تجهیزات وارد می کند. مشخصات فنی مکانیسم ماشه ، سیلندرهای گاز و باتری های لیتیوم را با شرکت هواپیمایی خود بررسی کنید.

حیوانات خدماتی

حیوانات خدماتی در هواپیما با 30 یا بیشتر صندلی مسافر مجاز هستند. آنها ممکن است در کابین باقی بمانند مشروط بر اینکه آنها برای کمک به یک فرد توسط یک حیوان خدمات حرفه ای آموزش دیده باشند. برای اطلاعات بیشتر ، سفر با یک حیوان خدمات خدماتی ما را بخوانید .

دستگاه های ایمنی شخصی خود-تورم

با تأیید شرکت هواپیمایی خود ، می توانید یک دستگاه ایمنی شخصی خود را مانند بادکنک زندگی مجهز به دو کارتریج کوچک حاوی دی اکسید کربن یا گاز مناسب دیگر به همراه دو کارتریج اضافی حمل کنید. مشخصات فنی کارتریج های گازی را با هواپیمایی خود بررسی کنید.

کارتریج های کوچک گاز

با تأیید هواپیمایی خود می توانید تا چهار کارتریج کوچک حاوی دی اکسید کربن یا گاز مناسب دیگر را حمل کنید. ظرفیت آب هر کارتریج نباید از 50 میلی لیتر تجاوز کند. مشخصات فنی کارتریج های گازی را با هواپیمایی خود بررسی کنید.

صندلی های چرخدار یا سایر کمک های تحرک باتری

برای حمل و نقل صندلی چرخدار یا سایر کمک های تحرک باتری ، از قبل با هواپیمایی خود ترتیب دهید. مشخصات هواپیما و سایر شرایط را با شرکت هواپیمایی خود بررسی کنید.

ابزار کار که می تواند برای صدمات جدی ایجاد شود یا امنیت هواپیما را تهدید کند
ابزارهای کاری که می توانند برای ایجاد صدمات جدی ایجاد شده یا امنیت هواپیما را تهدید کنند (به عنوان مثال باربرها ، اره یا اسلحه میخ) ممنوع است .

متفرقه

کالاهای خطرناک دیگر ، مانند موتورهای احتراق داخلی یا موتورهای سلولی سوخت ، نمونه های غیر عفونی و بسته های عایق بندی شده حاوی نیتروژن مایع در یخچال را می توان در شرایط خاص حمل کرد. برای اطلاعات بیشتر با دفتر منطقه ای حمل و نقل خطرناک حمل و نقل کانادا تماس بگیرید .

از جعبه جستجو استفاده کنید یا لیست کامل (الفبایی) را مشاهده کنید تا مشخص شود آیا یک کالا می تواند در بسته حمل شما باشد یا اینکه آیا باید آن را در چمدان بررسی شده خود قرار دهید.

منبع: CATSA


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023