تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چرا انتاریو برای مهاجرت به سیستم EOI نیاز دارد؟

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار انتاریو چرا انتاریو برای مهاجرت به سیستم EOI نیاز دارد؟

سیستم مهاجرتی ابراز علاقه EOI انتاریو

اگر انتاریو، پیشنهاد جدید سیستم مهاجرتی را قبول کند و چراغ سبز نشان بدهد، سیستم شلوغ و پرازدحام  استان به زودی لغو خواهد شد.

برنامه مهاجرتی انتاریو (OINP) اخیراً پیشنهادی را برای تغییر برخی از برنامه های خود به سیستم ابراز علاقه (EOI) ارائه داده است. معیار سیستم جدید بر حسب امتیاز دریافت شده توسط متقاضیان خواهد بود ، و همپنین هدف این سیستم، انتخاب متقاضیانی ست که می توانند به بهترین شکل ، نیازهای بازار کار استان انتاریو را برآورده کنند.

در حال حاضر برنامه های انتخاب استانی (PNP) انتاریو هم راستا با قواعد انتخاب اکسپرس انتری نبوده و از سیستمی استفاده می کنند که در آن متقاضیانی انتخاب می شوند که زودتر از همه در برنامه های انتخاب استانی PNP ثبت نام کرده باشند. فرآیند ثبت نام تا زمانی ادامه پیدا می کند که تمام ظرفیت ها پر شده باشد؛ فرآیندی که حتی ممکن است فقط 25 دقیقه طول بکشد. در گذشته، OINP به متقاضیان در خصوص زمان آغاز ثبت نام از پیش اطلاع می داد و متقاضیان امیدوار بودند که با باز بودن چندین مرورگر اینترنت در چندین کامپیوتر به صورت هم زمان، بتوانند وارد سیستم شوند. در این مواقع ممکن بود مشکلات فنی رخ دهد و به همین دلیل، OINP باید از قبل برای افرادی که به خاطر عوامل غیرقابل کنترل ، نوبت شان را در سیستم از دست داده بودند، برنامه اضطراری تدارک می دید.

یک نماینده OINP به CIC News گفت که یک سیستم EOI به آن ها اجازه خواهد داد که «دریافت و تقاضای بالا برای این برنامه را مدیریت کنند و و از شک و تردیدهای مرتبط با باز شدن استریم ها و سیستم شلوغ و پرازدحام فعلی جلوگیری شود.»

انتاریو محبوب ترین مقصد مهاجران در سال 2019 بود. سال گذشته برنامه انتخاب استانی آن، به تنهایی توانست 13,731 مهاجر– شامل 7,391 متقاضی اصلی و خانواده های آنها– را به انتاریو بیاورد. بیش از نیمی از این متقاضیان یعنی 51 درصد از طریق درسته بندی های مرتبط با Express Entry وارد شده اند ، اما 49 درصد دیگر از جریان های اولیه استفاده می کنند که هنوز مجهز به سیستم EOI نیستند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی انتاریو

در ادامه با دسته بندی های مهاجرتی آشنا می شوید که انتاریو به خاطر آنها قصد دارد از سیستم EOI کمک بگیرد:

OINP از طریق ایمیل به CIC News گفت: سیستم EOI فقط شامل کارمندانی می شود که به دنبال دریافت اقامت دائم هستند و توانایی کارفرمایان کانادایی را -مبنی بر استخدام نیروی کار خارجی- تحت تأثیر قرار نمی دهند.

سیستم EOI به OINP اجازه می دهد تا هم انتخاب عمومی و هم انتخاب هدف دار برای جذب متقاضیان خاص برگزار کنند. « OINP» پیش از این چنین انتخابی را در راستای قواعد «اکسپرس انتری» و از طریق «جریان اولویت های سرمایه انسانی» (HCPS) برگزار می کرد. هدف این است که OINP با پر کردن ظرفیت های خالی موجود در بازار کار با استعدادهای خارجی، بتواند پاسخگوی نیازهای بازار کار استان باشد. « OINP» خاطرنشان می کند که پیش بینی های فعلی پابرجا خواهند ماند تا بدین ترتیب، امکان درخواست برای شغل های موجود جهت شهروندان کانادا تضمین شود.

به متقاضیان احتمالی براساس مشخصات EOI امتیاز داده می شود. امتیازات براساس عوامل مختلفی از جمله تحصیلات و نمره مدرک زبان تخصیص داده می شوند. سپس انتاریو برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند، دعوت نامه صادر کرده و این افراد می توانند برای انتخاب استانی اقدام می کنند.

OINP همچنین می گوید که یک سیستم EOI به استان این امکان را می دهد تا “داده های ورودی OINP را به گونه ای مدیریت کند که شایسته ترین متقاضیان را در اولویت قرار دهد.”

بسیاری از استان ها در حال حاضر دارای سیستم EOI برای مدیریت برنامه های مهاجرت هستند، از جمله استان های جزیره پرنس ادوارد ، نیوبرانزویک ، کبک ، مانیتوبا ، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا . 

سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال نیز از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای دعوت از مهاجران استفاده می کند و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) از این سیستم استقبال و آن را «الگویی» برای سیستم مهاجرتی سایر کشورها تعریف کرده است.

افراد می توانند تا تاریخ 23 اکتبر نظرات خود را در خصوص سیستم پیشنهادی جدید ارسال کنند. طبق بیانیه OINP، آنها قصد دارند سیستم EOI را در اوایل سال 2021 راه اندازی کنند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی