کانادا اخبار سراسری کانادا

پورتال آنلاین جدید ، روند اقامت دائم کانادا را تسریع می بخشید

در حال حاضر کانادا می تواند بدون مصاحبه حضوری از طریق درگاه جدید ، در اکثر موارد وضعیت اقامت دائم کانادا را تأیید کند.

اقامت دائم کانادا

سیستم جدید به عنوان بخشی از اقدامات برای مبارزه با ویروس کرونا اجرا می شود. وزیر مهاجرت کانادا مارکو مندچینو گفته است که این فرایند جدید زمان ورود دارندگان اقامت دائم جدید به کانادا را به میزان زیادی کاهش می دهد.

این پورتال به دارندگان اقامت دائم جدید اجازه می دهد تا اطلاعات شخصی خود را با مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) به اشتراک بگذارند. دارندگان اقامت دائم جدید همچنین می توانند حضور خود در کانادا را اعلام کنند، نشانی خود را تایید کنند، عکس جدیدی ارائه کنند که برای کارت اقامت دائمشان استفاده می شود و به مدرک اقامت دائم خود دسترسی پیدا کنند.

این پورتال برای بررسی وضعیت متقاضی نیست زیرا که از حساب اداره مهاجرت IRCC که متقاضیان اطلاعات خود را در آن وارد می کنند جدا است.

هر شخص باید پروفایل خاص خود را داشته باشد. اعضای خانواده هر کدام به نام کاربری و رمز ورود خود نیاز دارند. نمایندگان کاربر نمی توانند از طرف کاربر به پورتال دسترسی داشته باشند.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC دعوت نامه هایی را برای متقاضیان برای آزمایش این سیستم در ماه اکتبر صادر کرد. این پورتال توسط شرکت Deloitte ، که یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی ست ایجاد شد (دفتر مرکزی این شرکت نیز در کانادا است).

نحوه عملکرد پورتال اقامت دائم کانادا

پس از تأیید درخواست مهاجرت ، IRCC برای شما دعوت ارسال می کند تا تأیید کنید که  آیا شما می خواهید از این پورتال استفاده کنید یا خیر و نیز آدرس ایمیل شما و تمامی آدرس های ایمیل افراد را که در درخواست اعلام شده تایید کند.

سپس IRCC یک حساب کاربری برای شما ایجاد می کند ، زیرا شما نمی توانید برای خود حساب ایجاد کنید.

پس از دریافت پاسخ شما به دعوت نامه ، آنها ایمیل دیگری با پیوند به پورتال و دستورالعمل نحوه ورود به سیستم با نام کاربری و گذرواژه موقت شما ارسال می کنند.

پس از آن می توانید وارد سیستم شوید و مرز جدید خود را ایجاد کنید ، تأیید کنید که در کانادا هستید ، آدرس پستی خود را به روز کرده و عکس خود را آپلود کنید.

سپس اداره مهاجرت IRCC عکس را بررسی می کند ، بعد می توانید پورتال را بررسی کنید که آیا آنها آن را قبول کرده اند یا خیر. وقتی عکس را پذیرفتند ، باید ظرف یک هفته کارت اقامت دائم کانایی خود را دریافت کنید. آنها آن را به آدرس پستی در کانادا که در پورتال ارائه کرده اید ارسال می کنند.

عکسها باید شرایط مورد نیاز IRCC را داشته باشند اگر روشنایی عکس خوب نباشد یعنی خیلی تاریک باشد ، اگر  اجزای صورت مشخص نباشد یا تار شده باشد ، ممکن است برگردانده شوند.

در صورت بروز هرگونه مشکل در روند دریافت کارت اقامت دائم ، اداره مهاجرت و شهورندی کانادا IRCC با شما تماس خواهد گرفت.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023