کانادا اخبار سراسری کانادا

پس از کرونا: مهاجران برای بهبود اقتصادی کانادا مهم هستند

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند که اقتصاد جهانی در سال 2020 با 3 درصد قرارداد منعقد شود ، آنچنان که آن بدترین رکود اقتصادی نامیده شده است .

17 آوریل 2020


چند روز قبل از اعلام محدودیت های سفر برای کمک به گسترش COVID-19 ، کانادا گفت که بین سالهای 2020-2022 از بیش از یک میلیون مهاجر جدید استقبال خواهد کرد ، عمدتا برای رشد اقتصادی این کشور.

البته ، اندک مقامات دولت کانادا در زمان اعلام این خبر را ندادند که اقتصاد جهانی به سمت چنین انقباض بزرگ پیش خواهد رفت.

آیا کانادا باید از مهاجران بیشتری استقبال کند؟

وضعیت کنونی ممکن است این سؤال را به وجود آورد که آیا کانادا باید با برنامه مهاجرت خود ادامه دهد یا آن را عقب بیندازد.

شکی نیست که COVID-19 برای تنظیم برنامه مهاجرت خود به کانادا نیاز دارد.

با این حال ، این سیاست اقتصادی صحیح نخواهد بود که میزان مهاجرت کانادا را فراتر از بحران کورنو ویروس کاهش دهد.

دلیل این امر این است که کانادا بیش از گذشته در تاریخ مدرن خود به مهاجران نیاز دار تا رشد اقتصادی را ارتقا بخشد.

چرا کانادا به مهاجران بیشتری احتیاج دارد

تمایل کانادا برای استقبال از بیش از 300000 مهاجر در سال به معنای کمک به کاهش مشکلات جمعیتی این کشور است.

کانادا یکی از پایین ترین نرخ تولد در جهان و یکی از قدیمی ترین جمعیت جهان است. هرچه بیشتر کانادایی ها بازنشسته شوند ، از آنجایی که این کشور صاحب فرزند کافی نیست ، برای جایگزینی آنها در بازار کار تلاش خواهد کرد. اینجاست که مهاجرت وارد می شود.

مهاجرت از دهه 1990 عامل اصلی رشد جمعیت کانادا بوده و تا اوایل دهه 2030 تنها راننده آن خواهد بود.

رشد جمعیت بسیار مهم است زیرا باعث رشد نیروی کار می شود.
 دو راه برای رشد اقتصادی اضافه کردن کارگران بیشتر و استفاده بیشتر از آن کارگران است.

امروز ، مهاجرت تمایل دارد که رشد کل نیروی کار کانادا یا اکثریت قریب به اتفاق آن را در یک سال خاص به خود اختصاص دهد. این بدان معنی است که اگر کانادا از پذیرش کمتر مهاجران ، پتانسیل رشد اقتصادی خود را محدود کند.


کانادا بهبود اقتصادی کاملی را شاهد خواهد بود

اجماع اقتصاددانان این است كه اقتصاد كانادا و جهانی پس از كاهش اقدامات دورافتادگی اجتماعی ، باید خیلی سریع برگردند.

این بدان معناست که بیشتر کانادایی ها دوباره به سر کار خود باز می گردند و همچنین فرصت های شغلی بیشتری برای مهاجران فراهم می شود.

اقتصاد پیش از عروق کانادا بسیار درباره آنچه می توان انتظار داشت پس از بازگشت اقتصاد به حالت عادی ، گفتگو می کند.

منجر به بیماری همه گیر کوروناویروس، نرخ بیکاری کانادا در بود پایین ضبط و اقتصاد آن پس از بحران مالی جهانی 2008 برخوردار از یک دهه از رشد است. 
به یاد داشته باشید که کانادا حتی پس از آن بحران ، سطح بالایی از مهاجرت را حفظ کرد ، که درعین حال ، تصمیم اقتصادی صحیح بود.

یکی از دلایل مهم پایین بودن نرخ بیکاری قبل از عروق کرونور ، بسیاری از بیش از 9 میلیون کودک بومر کانادا در حال بازنشستگی هستند که این امر باعث کمبود کارگران با گسترش اقتصاد شد. این به نفع کارگران متولد کانادا و مهاجران بود.

به طور مشابه ، کارگران و مهاجران متولد کانادا نیز از این روند بهره می گیرند که از رشد اقتصادی پس از کرونا ویروس بهره مند می شوند. در سالهای آینده ، واقع بینانه است که انتظار داشته باشیم کانادا مجدداً با كمبودهای كارگری مقابله كند ، و حتی بیشتر از آنكه قبل از COVID-19 مقابله كند ، زیرا 9 میلیون بومر كانادایی در دهه بعد به سن بازنشستگی می رسند.

سیاست مهاجرت همیشه پیامدهای اقتصادی طولانی مدت دارد و حتی نباید در سایه بحران کرونا ویروس آن را از دست بدهیم.

مهاجران به ایجاد مشاغل بیشتر پس از عروق کرونور کمک می کنند

اقتصاد کانادا با اوقات دشواری روبرو است ، اما مهاجرت نقش اساسی در حمایت از بهبود اقتصادی کانادا خواهد داشت زیرا مهاجران به پر کردن شغل های تازه ایجاد شده و همچنین از ایجاد راه های شغلی از دیگر روش ها کمک می کنند.

تحقیقات آماری در کانادا نشان می دهد که مهاجران تمایل بالایی به شروع مشاغل دارند. در یکی از مطالعات اخیر خود ، آمار کانادا نشان داد که کارآفرینان مهاجر بین سالهای 2003 تا 2013 25 درصد مشاغل جدید در بخش خصوصی ایجاد کرده اند ، حتی اگر 17 درصد از شرکتهای مورد مطالعه را تشکیل دهند. به عبارت دیگر ، کارآفرینان مهاجر هنگام اشتغالزایی ، بالای وزن خود را فشار می دهند.

از این رو ، کارآفرینان مهاجر پس از کرورو ویروس مشاغل ایجاد می کنند که مشاغل جدیدی را برای کانادایی های دیگر ایجاد می کند.

سرانجام ، مهاجران با خود صرفه جویی قابل توجهی می كنند كه این امر به تقویت فعالیت های اقتصادی برای ایجاد اشتغال در كانادا بسیار مهم است.

پروکسی مفید دانشجویان بین المللی را در نظر بگیرید. طبق اعلام دولت فدرال ، بیش از 600000 دانشجو بین المللی در کانادا هر سال بیش از 22 میلیارد دلار در فعالیت اقتصادی کمک می کنند که از نزدیک به 200000 شغل کانادایی پشتیبانی می کند.

کانادا بالغ بر 8 میلیون مهاجر دارد که نسبت به دانشجویان بین المللی سهم بیشتری در رشد اقتصادی و اشتغال زایی دارند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023