تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

رسیدگی سریعتر به پرونده های مهاجرتی از طریق اسپانسرشیپی کانادا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا رسیدگی سریعتر به پرونده های مهاجرتی از طریق اسپانسرشیپی کانادا

در تمام استان های کانادا اعتراضاتی جهت پیدا کردن راه حلی برای تاخیر های به وجود آمده در پروسه حمایت از خانواده و همسران برگزار شد، لازم به ذکر است که این مشکل به دوران پیش از شیوع کرونا برمیگردد.

معترضان یک بار دیگر در آخر هفته گذشته به خیابان‌ها رفتند و خواستار آن شدند که دولت موضوع تأخیر در درخواست های حمایت از خانواده و همسران را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد و زمان پردازش را کوتاه تر کند.

همسران و شریکان عرفی کانادایی ها با ملیت خارجی، از محدودیت‌های سفر کرونا معاف هستند، با این حال بسیاری از زوجین نمی توانند برای همسر خود ویزای اقامت موقت (TRV) دریافت کنند. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (یا IRCC) اغلب در شرایطی TRV ها را برای کشورهای ملزم به ارائه ویزا دارند رد میکند (افرادی که در حال حاضر پرونده درخواست حمایت از خانواده آنها در دست بررسی باشد). این مورد به این دلیل است که آنها باید ثابت کنند در پایان مدت تعیین شده کشور را ترک کنند از این جهت دریافت ویزا برای افراد بسیار دشوار خواهد بود.

در نتیجه بسیاری از زوج ها مجبور می‌شوند تا در حالی که درخواست‌های اقامت دائم آنها در دست بررسی می‌باشد، با هم زندگی نکنند. برخی از زوج ها مدعی هستند که سه سال گذشته اما منتظر تایید درخواست خود بوده‌اند.

اعتراضات در ۱۹ سپتامبریعنی روز یکشنبه، در چند شهر کانادا برگزار شدند. این اعتراضات توسط گروهی به نام طرفداران حمایت همسران انجام شده بودند، این گروه در دوران ویروس کرونا شکل گرفت. این افراد به دنبال اصلاحات در شروط موجود برای ویزا و ایجاد ویزای ویزیتوری جدید هستند که به اعضای خانواده اجازه می دهد تا در حالی که به پرونده قامت دائم آنها بررسی می‌شود در کانادا نیز زندگی کنند.

این گروه یک دادخواست‌ آنلاین با ۱۵ هزار امضا دارد. منتقد مهاجرت، جنی کوان، از حزب دموکراتیک جدید نیز داد خواستی برپا کرده است که شش هزار امضا جمع کرده و تقاضا می‌کند که ویزای خاص اقامت موقت صادر شود. انتظار می رود که این دادخواست پس از بیست و سوم  سپتامبر در پارلمان مطرح شود.

کوان و وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندینچینو، نامه‌های سرگشاده ای در رابطه با صدور ویزاهای موقت خاص، را با هم رد و بدل کرده اند.

کوان در نامه آخرش عنوان می‌کند که گرچه کانادا  بازه های زمانی درخواست‌های مهاجرت را به خاطر شیوع ویروس کرونا تمدید می‌کند، این تمدید ها در نهایت منجر می شود زمان رسیدگی به درخواست‌ها طولانی تر شود. او بیان می کند که این اقدام باعث می شود اعضای خانواده دیرتر گرد هم آیند.

مندیچینو پیشتر عنوان کرده بود که متقاضیان حمایت خانواده که تحت تاثیر شروط جاری برای صدور ویزای اقامت موقت قرار گرفته اند هنوز می‌توانند مجاز باشند تا بدون مفهوم هدف دوجانبه در کانادا باشند، به این معنا که, «یک متقاضی که به دنبال اقامت دائم هست آنها را از دنبال کردن فرایند اقامت دائم منع نمی کند». با این وجود متقاضیان ویزای اقامت موقت هنوز باید اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا را قانع کنند که آنها به دنبال اقامت موقت هستند، که کوان می‌گوید با شرایط افرادی که روابط خانوادگی خیلی قوی با کانادا دارند در مغایرت شدیدی است.‌

طبق نامه سرگشاده کوان، « دریافت ویزای اقامت موقت این انتظار را برای آنها بیشتر می‌کند که نشان دهند قصد دارند زمانی که این ویزا منقضی شد کشور را ترک کنند»

My open letter to Minister Mendicino, in follow up to his response to my calls to prioritize family reunification and…

Gepostet von Jenny Kwan am Donnerstag, 3. September 2020

به گفته او ویزای اقامت موقت خاص رایط راه‌حل‌هایی را برای مشکلاتی ارائه می‌دهد که موجب جدا شدن اعضای خانواده کانادایی شده اند،گرفتن این ویزا یک شرایط پایه مانند بررسی سوابق کیفری فرد را به دنبال دارد.

بیشتر کانادایی ها نیز عنوان می‌کنند که دولت فدرال باید گردهم آمدن اعضای خانواده را نسبت به دسته های دیگر مهاجرت به کانادا در اولویت رسیدگی قرار دهد. یک بررسی که اخیر انجام شده است نشان می‌دهد که حدود از ۳۶ درصد از مسئولان بخش مهاجرت کانادا خواسته شده است تا در سال ۲۰۲۰ به موضوع گردهم آمدن اعضای خانواده توجه بیشتری داشته باشند و آن را به عنوان یک اولویت در فهرست بررسی های خود قرار دهند،این میزان در سال ۲۰۱۶ برابر با ۳۰ درصد بود.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی