dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

پذیرش بیش 11 هزار مهاجر جدید توسط کانادا

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا پذیرش بیش 11 هزار مهاجر جدید توسط کانادا

استقبال از مهاجران در میان شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد ، اما کانادا برای استقبال از مهاجران بیشتر و بازگشت به حالت سابق و حتی بهتر از قبل آماده است.

مهاجرت به کانادا

کانادا در آگوست 2020 از 11،315 مهاجر (افرادی که اقامت دائم کسب کردند) استقبال کرد.

این میزان کمتر از 13،645 مهاجر که در ماه جولای به کانادا مهاجرت کردند بود.

علاوه بر استقبال کمتر از مهاجران در ماه آگوست نسبت به ماه قبل ، در ماه آگوست سال 2020 نیز نسبت به پذیرش 31600 در ماه آگوست 2019 بسیار کمتر بود.

مسلماً عامل این افت (پذیرش مهاجران) بر اثر ویروس کرونا است ، که کانادا از مارس سال جاری برای کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 محدودیت های سفر را وضع کرده است .

قبل از کرونا ، کانادا ورود 341،000 مهاجر جدید در سال 2020 را هدف قرار داده بود که همان سطح سال گذشته است.

بین ژانویه و آگوست سال 2020 ، کانادا 128،400 مهاجر جدید (کسانی که کارت اقامت دائم کانادا را دریافت کرده اند) را پذیرش کرده است. بر اساس روندهای فعلی ، به نظر می رسد میزان دریافت اقامت دائم کانادا برای اولین بار از سال 1999 ، در سال 200,000 مهاجر به علت کرونا کمتر باشد.

کاهش مهاجر پذیری کانادا موقتی است ، و این به علت محدودیت های سفر و سایر اختلالات مربوط به بیماری همه گیر کرونا است. و لازم به ذکر است که ، کانادا همچنان به پذیرش مهاجران بیشتر متعهد است.

برنامه های مهاجرت به کانادا

اولین نشانه تعهد به مهاجرت ، متوقف نشدن Express Entry و برنامه های استانی (PNP) در سراسر همه گیری کرونا است. دراو های اکسپرس اینتری به صورت هفتگی ادامه دارد که کانادا ، همچنین در سه ماهه سوم سال 2020 مجموع صدور دعوت نامه های اقامت دائم برای نیرو ماهر رکورد زده است .

برنامه های استانی PNP ، در استانی هایی مانند جزیره پرنس ادوارد ، نوا اسکوشیا ، انتاریو ، مانیتوبا ، ساسکاچوان ، آلبرتا و بریتیش کلمبیا در طی همه گیری کرونا برگزار شده است ، و بسیار فعال عملکرده . و همچنین کبک ، که سیستم مهاجرت خود را اجرا می کند ، هفته گذشته بزرگترین دراو (قرعه کشی) خود را در بیش از یک سال گذشته برگزار کرد.

در اواخر ماه سپتامبر ، دولت کانادا مهاجرت را به عنوان اولویت اصلی در جهت حمایت از بهبود اقتصادی کانادا پس از همه گیری کرونا معرفی کرد.

در اوایل این هفته ، کانادا بازگشایی برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) خود را اعلام کرد.

در این اطلاعیه ، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد که 30،000 درخواست PGP را در سال 2021 می پذیرد. با توجه به اینکه PGP معمولاً سالانه حدود 6 درصد از مهاجران جدید به کانادا را تشکیل می دهد ، هدف PGP 2021 باتوجه به نشانه ها مهاجرپذیری بیشتر را نشان می دهد. و همچنان کانادا متعهد به پذیرش بیش از 300،000 مهاجر در سال آینده و حتی بیشتر از آن است.

در همین جهت کانادا اواخر این ماه برنامه مهاجرت خود را برای سالهای 2021-2023 اعلام خواهد کرد . این اطلاعیه (که در اواخر این ماه اعلام خواهد شد) ، برنامه های مهاجرتی کانادا را ، بیشتر روشن خواهد کرد.

در حالی که میزان دریافت دریافت کنندگان اقامت دائم کانادا در آگوست سال 2020 بسیار کمتر از حد معمول بود ( و احتمالاً کرونا در کوتاه مدت سطح پذیرش مهاجران جدید را پایین نگه می دارد) ، اما ما می توانیم به زودی در سال آینده انتظار بازگشت قابل توجهی در پذیرش مهاجران توسط کانادا را داشته باشیم.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت