dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

پذیرش دکترا / ارشد مجدد

مشترک کشورها تحصیلات پذیرش دکترا / ارشد مجدد

تجربه های مهاجرتی: پذیرش دکترا/ ارشد مجدد

افرادکه موفق به پذیرش دکترا نمیشوند به دنبال ارشد مجدد میروند. البته اگر بخواهید با هزینه شخصی خود، یعنی بدون فاند یا اسکالرشیپ دکترا بخوانید، کار برای گرفتن پذیرش خیلی راحتتر است. اما به هیچ وجه به راحتی ارشد مجدد نیست.

از طرفی بعد از خواندن ارشد مجدد در شانس بیشتری برای پذیرش دکترا در آن کشور دارید.

ایراد ارشد مجدد خواندن هم این است که باید سفارت را قانع کنید که چرا میخواهید ارشد مجدد بخوانید. این کار وقتی سختتر است که رشته ها مثل هم باشند.

ولی از آنجایی که معمولا محتوی رشته ها در کشورهای دیگر با ایران خیلی متفاوت است، و تنوع بیشتری دارد زیاد کار سختی نیست. مساله دیگر یک درگیری ذهنی است که شخص دچارآن میشود. اینکه یه بار ارشد خواندم و با اینکار وقت من تلف میشود…

ولی تجربه نشان میده این دید اشتباه است. شما در دوره ارشد مجدد هم از نظر اکادمیک، هم کاری، و هم در زندگی کلی چیز جدید یاد میگیرید و تجارب جدید کسب می کنید. شانس اخذ پذیرش دکترا هم همانطور که گفتیم بالاتر میرود، مخصوصا اگر خوب عمل کرده باشید.

اگر میخواهید برای دکترا پذیرش بگیرید، اولا که باید کلی جستجو و اپلای کنید تا شاید موقعیتی به دست بیاورید. اگرهدف شما از دکترا کار کردن است پولی که در دکترا می گیرید معمولا کمتر از کار است و دردسر آن اصلا کم نیست.ولی اگر پوزیشنی با فاند خوب پیدا کنید، ارزش آن را دارد دکتری بخوانی.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت