تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

اخذ ویزای کار کانادا پس از تحصیل پس از گذراندن کل دوره به صورت آنلاین

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار تحصیلی کانادا اخذ ویزای کار کانادا پس از تحصیل پس از گذراندن کل دوره به صورت آنلاین

ویزای کار کانادا پس از تحصیل


بررسی اجمالی:

دولت کانادا بار دیگر تعهد خود به دانشجویان خارجی را با تسهیل کردن شرایط اخذ مجوز یا ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی نشان داد. هم اکنون دانشجویان خارجی می‌توانند کل دوره تحصیلی خود را به صورت آنلاین بگذرانند و واجد شرایط ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی شوند. تا پیش از این دانشجویان حداکثر می‌توانستند نصف دوره تحصیل خود را به صورت آنلاین بگذرانند.

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو:
پیام ما به دانشجویان خارجی ساده‌ست: ما فقط نمی‌خواهیم که شما اینجا تحصیل کنید، می‌خواهیم که اینجا بمانید.”

این قانون جدید شامل حال دانشجویانی می‌شود که:

  • در دوره‌های تحصیلی واجد شرایط PGWP ثبت نام کرده باشند
  • ترم تحصیلی آن‌ها بین بهار ۲۰۲۰ و پاییز ۲۰۲۱ و یا از مارس ۲۰۲۰ آغاز شده باشد.
  • دارای استادی پرمیت یا تاییدیه آن باشند و
  • سایر شرایط PGWP را داشته باشند.اطلاعات تکمیلی:

 اداره مهاجرت کانادا، از ابتدای شیوع کرونا، کشور کانادا اقدامات زیادی را برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی صورت داده تا لطمه‌ای به تحصیلات آن‌ها وارد نشود. طبق جدیدترین اخبار اعلام شده توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، دانشجویان بین‌المللی که به دلیل کرونا تمامی دوران تحصیل خود را به صورت آنلاین سپری کرده‌اند نیز می‌توانند برای ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) اقدام کنند که به صورت یک ویزای open work permit سه ساله به متقاضیان اعطا خواهد شد.

تا پیش از این دانشجویان بین‌المللی برای دریافت این ویزای کاری باید حداقل نیمی از تحصیل خود را به صورت حضوری می‌گذراندند، اما با ادامه یافتن شرایط ناشی از کرونا، دولت کانادا برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی تدابیر جدیدی را اندیشید.

وزیر اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، مارکو مندیچیو، در این خصوص اعلام می‌کند: «این سیاست جدید به معنی آن است که دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به کار در کانادا پس از پایان تحصیل، فرصت‌های خود را از دست نمی‌دهند و همچنین جامعه و اقتصاد ما نیز از تمامی توان و استعداد دانشجویان بین‌المللی بی‌بهره نخواهد ماند. پیام ما به دانشجویان بین‌المللی ساده است؛ ما نمی‌خواهیم که شما تنها برای تحصیل به این کشور بیایید، بلکه می‌خواهیم در کانادا بمانید!»چه کسانی می‌توانند PGWP بگیرند؟

این خبر جدید تنها مدتی پس از سیاست جدید کانادا مبنی بر تمدید ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی تا 18 ماه منتشر شده و نشان دهنده توجه و حمایت‌های همه جانبه دولت کانادا از دانشجویان بین‌المللی و نیاز اقتصادی به حضور آن‌هاست. این قانون برای تمامی دانشجویانی که نوع تحصیل آن‌ها به دلیل کرونا به صورت آنلاین درآمده، صدق می‌کند. لازم به ذکر است که برای دریافت PGWP دانشجویان باید از دیگر شرایط لازم برخوردار باشند.


تاثیر دانشجویان بین‌المللی در اقتصاد کانادا

در سال 2019، بیش از 572000 دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل در کانادا، از طرق پرداخت شهریه و دیگر هزینه‌های تحصیل و زندگی حدود 21 میلیون دلار در اقتصاد کانادا تزریق کرده و موجب حمایت از 170 هزار شغل شده‌اند. همچنین 58000 دانشجوی بین‌المللی توانستند به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند.

با شیوع بحران کرونا روند مهاجرت به کانادا ضربه‌ای اساسی خورد. اختلال در برنامه‌های خدماتی و ممنوعیت‌های سفر مانع از حضور دانشجویان بین‌المللی در کانادا شد. در حال حاضر دانشجویانی که DLI دانشگاه محل تحصیل آن‌ها از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تایید دولت کاناداست، می‌توانند با رعایت تمامی مقررات مربوط به قرنطینه، به این کشور سفر کرده و تحصیل خود را آغاز کنند.آیا PGWP منجر به اقامت دائم کانادا می‌شود؟

ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد که تا 3 سال پس از پایان تحصیلات در کانادا باقی مانده و مشغول به کار شوند. سپس دانشجویان می‌توانند با کسب سابقه کاری در کانادا، از طریق روش‌های مختلفی چون اکسپرس اینتری، پایلوت آتلانتیک یا PNP های استانی برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.


استادی پرمیت دو مرحله ای کانادا

مرحله اول یا مرحله تاییدیه اصول
Approval-in-principle

مرحله دوم یا تاییدیه نهایی
Final Approval

نکات این اطلاعیه :

۱. برای گرفتن تاییده اولیه ، نیاز به انجام بایومتریک نمیباشد.

۲. اگر شخصی تاییده اولیه را بگیرد میتوتند آنلاین شروع به تحصیل کند و دغدغه pgwp نداشته باشد
البته در قسمت ابتدایی اطلاعیه اعلام کردند شخصی که سابمیت کرده باشد ، ولی در قسمت پایانی اطلاعیه ، جایی دارد شرح میدهد گفتنده باید تاییده اولیه رو گرفته باشد تا pgwp حساب شود

۳. شرط اینکه بعدا فرد بتواند از کل pgwp استفاده کند ان است که تایید مرحله دوم را بگیرد بعدا و حتما بیش از ۵۰ درصد از طول برنامه را در خاک کانادا و حضوری طی کند.

۴. تاییده اولیه به منزله این نیست که اپلیکنت حتما تاییده نهایی را میگیرد و اداره مهاجرت این حق را برای خودش محفوظ میداند که به شخصی تاییده اولیه بدهد ولی در مرحله دوم او را ریجکت بکند.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی