تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

همه چیز درمورد ویزای EB1 آمریکا


ویزای EB1 آمریکا

ویزای EB1 آمریکا در دسترس اتباع خارجی است که توانایی فوق العاده ای در زمینه خود دارند، مثل علوم، هنر، آموزش، کسب و کار و ورزش. شرایط قبولی برای این نوع ویزا بسیار سخت است و بیشتر برای افرادی است که بتوانند ثابت کنند که آنها جزء اندک افرادی هستند که این نوع مهارت را دارند. ویزای EB1 آمریکا به سه دسته تقسیم می شود:

 • ویزای EB1-1
 • ویزای EB1-2
 • ویزای EB1-3

انواع ویزای EB1 آمریکا

ویزای EB1-1 آمریکاشما باید توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، هنر، آموزش، کسب و کار و ورزش را از طریق تحسین مداوم ملی یا بین المللی نشان دهید. مدارک ارائه شده باید حداقل 3 مورد از 10 مورد تعیین شده توسط USCIS را داشته باشد یا مدارکی از دستاورد واقعا استثنایی باشد.

ویزای EB1-2 آمریکا

شما باید نشان دهید که عملکرد عالی بین المللی در زمینه آکادمی ویژه خود به دست آورده اید. علاوه بر این شما باید حداقل 3 سال تجربه در آموزش دادن یا تحقیق در زمینه آکادمی خود داشته باشید. در نهایت شما باید به دنبال ورود به ایالات متحده برای آموزش دادن یا برای تحقیق در یک دانشگاه باشید. مدارک باید 2 مورد از 6 مورد تعیین شده توسط USCIS را برآورده کند.

ویزای EB1-3 آمریکا

این برای کسانی است که مشغول به مدیریت و اداره کردن یک سازمان خارج از آمریکا برای حداقل 3 سال گذشته می باشند. کارفرمای درخواست کننده باید یک کارفرمای آمریکایی باشد و قبل از فرستادن درخواست باید حداقل در یک سال گذشته مشغول به کسب و کار بوده باشد.

مزایای ویزای EB1 آمریکا

ویزای EB1 آمریکا منحصرا به عنوان گرین کارت شناخته شده است به دلیل:هیچ زمان انتظاری برای اجرا وجود ندارد و به این معنی است که انتظار برای دریافت گرین کارت می تواند بسیار سریع تر از روش های دیگر باشد. علاوه بر این نیاز به گذراندن پروسه PERM نیست. (پروسه ای که در آن وزارت کار باید در نظر داشته باشد که کارکنان آمریکایی باید موقعیت شغلی را پر کنند). به همین علت ویزای EB1 آمریکا به بررسی بسیار دقیق می پردازند و از جمله سخت ترین ویزاها برای دریافت به شمار می رود. شما با داشتن ویزای EB1 آمریکا می توانید به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنید و همچنین خانواده (همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال) شما می توانند با شما به آمریکا سفر کنند.

قوانین ویزای EB1 آمریکا

ویزای EB1 آمریکا اولین طبقه در ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال است. این ویزا فرصتی برای افرادی است که دستاوردهای بزرگی را برای تحصیل یا کار بدست آورده اند و قصد دارند که به طور دائم به آمریکا مهاجرت کنند. فردی که بتواند این دستاوردها را ثابت کند، مجاز به زندگی و کار در ایالات متحده است. پس از آن افراد می توانند مدارکی مانند گواهینامه رانندگی، اموال خود، ادامه تحصیل، ازدواج کنند و دارای فرزند باشند. پس از گذراندن زمان خاصی با ویزای EB1 آمریکا بدون هیچ مشکلی، می توانند برای شهروندی آمریکا اقدام نمایند.

الزامات ویزای EB1 آمریکا

الزامات ویزای EB1-1 آمریکا

 • مدارکی که نشان دهد شما یک جایزه ملی یا بین المللی بر اساس دستاوردهای خود دریافت کرده اید.
 • مدارکی که نشان دهنده این است که شما عضو یک انجمن در زمینه خود هستید که به طور پیوسته از پیشرفت های اعضای خود می پرسد.
 • شواهدی وجود داشته باشد که مقالات یا تحقیقات خود را در مجلات یا رسانه های رسمی منتشر کرده اید.
 • مدارکی که از شما درخواست شده که کار افراد را به عنوان یک فرد یا یک گروه ارزیابی کنید.
 • شواهدی وجود داشته باشد که شما مهارت خاصی در زمینه های علمی، هنری، ورزشی و یا مرتبط با کسب و کار داشته باشید.
 • شواهدی وجود داشته باشد که شما نقش مهمی را در یک سازمان برجسته انجام داده اید.
 • مدارکی که نشان دهنده این است که شما حقوق و دستمزد بالا دریافت کرده اید و شما انتظار دارید که مانند دیگران دستمزد دریافت کنید.
 • شواهدی وجود داشته باشد که شما در زمینه هنرهای نمایشی موفقیت کسب کرده اید.

الزامات ویزای EB1-2 آمریکا

 • شواهدی وجود داشته باشد که شما بر اساس دستاورد هایی که دارید، جوایزی کسب کرده اید.
 • شواهدی وجود دارد که شما عضو انجمنی در زمینه خود هستید که به طور پیوسته از پیشرفت های اعضای خود می پرسد.
 • مدارکی وجود داشته باشد که دیگران برای کار و دستاوردهای شما مقالاتی منتشر کرده باشند.
 • شواهدی وجود داشته باشد که از شما درخواست شده که کار افراد را به عنوان یک فرد یا یک گروه ارزیابی کنید.
 • مدارکی که نشان دهنده این است که شما در زمینه خود کمک علمی انجام داده اید.
 • شواهدی وجود داشته باشد که شما مقالات یا مجلات تجاری بین المللی را نوشته و منتشر کرده اید.

الزامات ویزای EB1-3 آمریکا

 • برای واجد شرایط بودن ویزای EB1-3 شما باید پیشنهاد شغلی معتبر از شرکتی داشته باشید که دارای شعبه فرعی در کشور خارجی بوده و با آنها مشغول به کار بوده یا با آنها کار کرده اید.

درخواست ویزای EB1 آمریکا

درخواست برای ویزای EB1 آمریکا مراحل متعددی را دارد که شامل کارفرما و کارمند خارجی می شود. کارفرمای آمریکایی گواهینامه کار را دریافت می کند و پرونده های لازم را درخواست می کند. در صورت تایید، کارمند خارجی می تواند در سفارت آمریکا در کشور خود درخواست ویزای EB1 آمریکا را داشته باشد. اگر براساس توانایی های فوق العاده درخواست می کنید، نیازی نیست یک پرونده کارفرما درخواست کنید، اما می توانید یک پرونده برای خودتان تهیه کنید. برای ویزای EB1-2 و EB1-3 باید یک پرونده برای شما درخواست شود.

جهت کسب اطلاعات کامل تر درباره مهاجرت به آمریکا، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه فرمایید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی