تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

ویزای تحصیلی کبک


تحصیل در استان کبک کانادا

استان کبک با داشتن بالاترین جمعیت سرانه دانشجویی در هر شهر در کانادا ، در مونترال قرار دارد و همچنان جذب دانشجویان بین المللی و صدور ویزای تحصیلی کبک در آن می شود.

 • ۱۸۰۰ ساعت دوره ببینید.
 • هفته ای ۲۰ ساعت اجازه کار دارید.
 • حد اکثر سن ۴۰ سال.
 • هزینه ۵ هزار دلار.
 • بعد از دو سال با داشتن مدرک ب ۲ زبان فرانسه میتونید درخواست اقامت دائم بدید.
 • ویزاتون که در بیاد میتوانید دیگر بر نگردید.
 • اگر زوج هستید ابتدا باید یک نفر بعد شش ماه بعد برای نفر دوم دعوتنامه بفرسته که هزینه هر نفر ۵ هزار دلار میشه.
 • هزینه دوره ها بین ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار کانادا.
 • بیش از ۸۰ نوع رشته و دوره مختلف.
 • دوره ها به زبان انگلیسی برگزار میشه
 • هزینه دوره به صورت ترمی مثل دانشگاه.

توجه – تعلیق موقت دریافت برنامه های کاربردی تحت جریان فارغ التحصیلان کبک از برنامه de l’expérience québécoise (برنامه تجربه کبک)وزارتخانه به طور موقت پذیرش درخواست های مهاجرت دائمی را تحت جریان فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان Québec از برنامه de l’expérience québécoise (PEQ – Québec تجربه برنامه) متوقف می کند. این تعلیق از 10 ژوئیه 2019 تا اول نوامبر 2019 عملی خواهد شد. اساس این تصمیم اولویت دادن به متقاضیانی است که در این مدت شغلی را در کبک اشغال کرده اند.با این وجود ، هنوز هم برای فارغ التحصیلان کبک که مایل به ماندن در کبک هستند ، می توانند برای دریافت مجوز کار پس از دیپلم از دولت کانادا اقدام کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که دو استثنا برای این تعلیق وجود دارد. افراد زیر مشروط به این تعلیق موقت نیستند و ممکن است از تاریخ 10 ژوئیه تا 1 نوامبر 2019 تحت عنوان PEU – Québec فارغ التحصیلان متقاضی انتخاب شوند.فارغ التحصیلانی که از تاریخ 10 ژوئیه 2019 مجوز کار معتبر دارند ، که قبل از اول نوامبر 2019 منقضی می شوندمتقاضیانی که تقاضای انتخاب آنها تحت عنوان Program régulier des travailleurs qualifiés (برنامه منظم کارگر ماهر) ثبت شده است طبق این قانون به منظور افزایش رونق اقتصادی – اجتماعی کبک و رفع نیاز کافی از بازار کار از طریق ادغام موفق مهاجران پایان یافتند (2019 ، ج. 11). در این حالت ، یا موارد زیر:

الف) درخواست خاتمه یافته آنها برای انتخاب دائمی ، قبل از 2 آگوست 2018 ، به موجب بند 5.01 آیین نامه مربوط به انتخاب اتباع خارجی به وزیر ارائه می شود (فصل I-0.2 ، r 4)

یا

ب) آنها در 16 ژوئن سال 2019 در حالی که دارای مجوز تحصیل یا کار صادر شده تحت قانون مهاجرت و حمایت بشر دوستانه بودند ، در کبک اقامت گزیدند (DORS / 2002-227).

تحصیل در کبک

در چهارراه فرهنگی آمریکای شمالی و اروپا ، شهرها و شهرهای سراسر کبک چیز خاصی را ارائه می دهند. هر ساله ، مؤسسات مختلف تحصیلی فرانکوفون و آنگلوفون کبک از حدود 25000 دانشجوی خارجی جدید استقبال می کنند. در این محیط یادگیری بی نظیر ، تنوع و فرصت به وفور یافت می شود.

دانشجویان نه تنها به دلیل طیف گسترده ای از برنامه های مطالعه خود به کبک جذب می شوند. آنها همچنین برای دریافت شهریه مطلوب ، تسهیلات فوق العاده و تحریک کننده محیط زندگی ، به معنای مسیری برای مهاجرت کانادایی در دسترس از طریق برنامه تجربه کبک نیستند. وقتی کانادا را به عنوان مقصد تحصیل خود در نظر می گیرید ، شناختن فرصت های موجود در کبک ، به ویژه در شهر مونترال ، مهم است.

درمورد تحصیل در کبک سوالی دارید؟ مطالعه جامع ما در صفحه سؤالات متداول در کبک ، پاسخ هایی دارد. اگر سوال شما درج نشده است ، لطفا امروز با ما تماس بگیرید و سؤال خود را ارسال کنید.

جمعیت کبک

8.3 میلیون

جمعیت بین المللی دانشجویی

47،521 (ارقام 2014)

محل

نقشه کبک
نقشه کبک

مقصد اصلی مطالعه

مونترال ، کبک سیتی ، شروبوک

تحصیل در کبک: مزایا

 • دیپلم ها و مدرک تحصیلی به دست آمده در کبک بین المللی شناخته می شوند. کبک کیفیت برنامه های ارائه شده در هر یک از نهادهای دولتی سیستم آموزشی خود را از جمله موارد دیگر ، قانونگذاری ، استفاده از ارگانهای ارزیابی خارجی و همچنین با توافق دستورات حرفه ای تضمین می کند.
 • بسته به مؤسسه منتخب ، دانشجویان طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی فرانسوی و انگلیسی را انتخاب می کنند.
 • مؤسسات آموزش عالی کبک ، صرف نظر از اندازه و مکان آنها ، مجهز به امکانات فوق العاده مانند آزمایشگاه های پیشرفته ، آزمایشگاه های رایانه ، امکانات ورزشی و سالن اجتماعات هستند.
 • شهریه قابل استفاده برای دانشجویان خارجی نسبت به سایر کشورهای صنعتی و سایر استانهای کانادا مطلوب است.
 • هزینه زندگی در کمترین میزان در کانادا است.
 • کبک از زیبایی های زندگی شهری و زیبایی روستایی برخوردار است. کبک علاوه بر دریاچه ها و رودخانه های بی شمار خود ، یک جنگل بزرگ گزیده ای ، یک فیرورد و یک دریا بزرگ با شکوه ، دارای پارک های ملی زیادی است.
 • دانشجویان بین المللی مسیر روشنی برای مهاجرت دائم به کانادا و در نهایت تابعیت دارند.

بعد از تحصیل در کبک مهاجرت کنید

 • برنامه تجربه کبکبسیاری از دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در کبک می آیند ، سرانجام از طریق کلاس تجربه کبک ، که به عنوان برنامه de l’expérience Québécoise یا PEQ نیز شناخته می شود ،  مقیم دائمی کانادا می شوند . این برنامه جریانی را اختصاص داده است که به دانشجویان بین المللی در کبک امکان ایجاد زندگی و مشاغل خود در کبک را می دهد. این مسیر نیازی به دستیابی افراد به آستانه نقطه‌ای و یا دریافت دعوتنامه برای درخواست ندارد.
 • برنامه کارگر ماهر در کبکاگر دانشجویی تحصیلات خود را در کبک به اتمام برساند و دارای یک CAQ معتبر (گواهینامه پذیرش کبک) و مجوز تحصیل باشد ، ممکن است وی واجد شرایط استفاده از طریق برنامه ماهر کارگر کبک  (QSWP) باشد. داوطلبانی که در کبک تحصیل کرده اند باید حداقل نیمی از یک برنامه تحصیلی واجد شرایط را تکمیل کرده و برای ورود به نیروی کار آماده باشند. QSWP از یک سیستم مبتنی بر نقاط برای ارزیابی برنامه های افرادی که مایل به اقامت در استان هستند استفاده می کند.
 • ورود سریعنامزدهای مهاجرت به کانادا که تحصیلات خود را در مدرسه ای در کبک به پایان رسانده اند و در نهایت مایل به مهاجرت به استان یا قلمرو دیگری در کانادا هستند ممکن است این کار را از طریق سیستم انتخاب مهاجرت فدرال اکسپرس ورود انجام دهند . به این افراد به دلیل سطح بالای تحصیلات خود ، ممکن است تعداد قابل توجهی امتیاز کسب شود. علاوه بر این ، فارغ التحصیلان بین المللی مؤسسات آموزشی کانادا ممکن است تجربه کاری مهم کانادایی را تجربه کنند ، یکی دیگر از فاکتورهای بسیار ارزشمند در سیستم Express Entry.

مدارس مقصد در کبک

این مؤسسات به دلیل وسعت ، نزدیکی به مراکز شهری و سنت ثبت نام دانشجویان بین المللی در کالاهای دانشجویی خود ، به نمایش در آمده است. با کلیک کردن روی عناوین آنها در زیر ، درباره هر مدرسه اطلاعات بیشتری کسب کنید ، که شما را به صفحه مربوطه در جستجوی مدرسه می برد.

دانشگاه کنکوردیا

کنکوردیا در سال 1974 که در سال 1974 تشکیل شده است ، یک موسسه تفکر پیشرو ، در یک فضای شلوغ شهری است ، با بیش از 500 برنامه در سطح فارغ التحصیلان و کارشناسی.

برنامه های امضاء:  تجارت ، مهندسی ، اینتر مدیا ، علوم کامپیوتر

مکان: مونترال

Université de Montréal

این موسسه فرانکفون شامل 13 دانشکده و بیش از 60 بخش و همچنین بیش از 650 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد از جمله 71 برنامه دکتری است.

برنامه های امضاء:  پزشکی ، علوم اجتماعی ، علوم بهداشتی ، تجارت

مکان: مونترال

دانشگاه مک گیل

این موسسه بیش از سایر دانشمندان برنده جایزه نوبل و رودز تولید کرده است. مک گیل که یک مرکز تحقیق و آموزش است ، دانش آموزانی را از سراسر جهان جذب می کند.

برنامه های امضاء:  پزشکی ، حقوق ، موسیقی ، دندانپزشکی ، مدیریت

مکان: مونترال

دانشگاه لاوال

Université Laval که ابتدا در سال 1663 به عنوان یک حوزه علمیه تأسیس شد ، بیش از 350 برنامه را به بیش از 29000 دانش آموز ارائه می دهد ، که از این تعداد 250000 بین المللی هستند.

برنامه های امضاء:  قانون ، معماری ، علوم و مهندسی ، علوم اجتماعی ، پزشکی

مکان: کبک سیتی

Université du Québec à Montréal (UQAM)

 UQAM یک دانشگاه فرانسوی زبان است و بزرگترین عنصر تشکیل دهنده Université du Québec (UQ) ، یک سیستم دانشگاه عمومی است. این مدارک لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا را در یک مرکز شهر ارائه می دهد.

برنامه های امضا: هنر ، علوم بهداشتی ، تجارت

مکان: مونترال

Université de Sherbrooke

Université de Sherbrooke به دلیل همکاری های بین المللی و برنامه تعاون خارجی شناخته می شود که از طریق آن دانشجویان می توانند اعتبار دوره را در دوره کارآموزی پرداختی دریافت کنند.

برنامه های امضا:  پزشکی و علوم بهداشتی ، مدیریت ، آموزش ، مهندسی ، حقوق ، ورزش

مکان: Sherbrooke ، Longueuil

سایر دانشگاه های را برای ویزای تحصیلی کبک انتخاب کنید

انتخاب مدارس مواردی است که کانادا ویزا از نظر کیفیت ، ارزش و شایستگی با دانشجویان بین المللی ارزیابی کرده است. این مدارس توسط دانشکده ها و مؤسسات کانادا (که قبلاً انجمن کالج های جامعه کانادا بوده اند) معتبر هستند یا به دلیل برنامه های اثبات شده مسیر و خدمات نمونه دانشجویی انتخاب می شوند.

 1. دانشگاه اسقف
 2. کلژ آونسیتیک
 3. کولژ د مایسنویو
 4. كولژ دو روزمون
 5. کلژ ژرال گودین
 6. کلژ لاسال
 7. کلژ لیونل-گروولکس
 8. کلژ مریک
 9. کلژ مونت مورنسی
 10. کالج داوسون
 11. Ecole de technologie supérieure
 12. Ecole Polytechnique de Montréal
 13. HEC Montréal
 14. کالج وانیر

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی