dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

فیلم سازان تلویزیونی و سینمایی در اولویت اخذ ویزای کانادا هستند

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا فیلم سازان تلویزیونی و سینمایی در اولویت اخذ ویزای کانادا هستند

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) قصد دارد تا فیلمسازان تلویزیونی و سینمایی که ویزای موقت (TRVs) می خواهند اخذ کنند را در اولویت بررسی به درخواست‌ها قرار دهد. هر کسی که تابعیت کشوری از معافیت ویزا را نداشته باشد برای ورود به کانادا به یک TRV احتیاج دارد (ایرانیان نیاز دارند). این شامل اتباع خارجی در ایالات متحده میشود که شهروندان کشورهای معاف از ویزا هستند.

ویزای کار کانادا برای فیلم سازان تلویزیونی و سینمایی

این سیاست جدید که در تاریخ ۲۸ سپتامبر در وب سایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC اعلام شد، به این معنا است که فیلمسازان تلویزیونی و سینمایی که به TRV نیاز دارند می توانند در دو هفته مجوزهای کاری خود را دریافت کنند. فیلمسازان هنوز باید بعد از ورود به کانادا به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند.

افراد با ملیت های خارجی از هر کشور به جزء ایالات متحده که از طریق هوایی به کانادا سفر می کنند، به مجوز کار کانادا نیاز دارند تا بتوانند سوار هواپیما شوند. مسافران آمریکا ممکن است بتوانند در ورودی برای مجوز کار درخواست دهند مشروط به اینکه بیمار نباشند و یک دلیل ضروری برای ورود به کانادا داشته باشند و بتوانند اثبات کنند که می‌توانند برای دو هفته در قرنطینه بمانند.

استان‌ ها و مناطق مختلف کانادا ممکن است محدودیت های اضافی سفر مختص به خود را نیز داشته باشد. IRCC می گوید متقاضیان اجازه کار باید قبل از سفر مقررات استانی یا سرزمینی را با کارفرمای خود یا مقام منطقه ای بررسی کنند .

چطور به عنوان یک فرد با ملیت خارجی شاغل در حوزه فیلمسازی و تلویزیون درخواست رسیدگی با اولویت دهیم؟

IRCC عنوان می‌کنند افرادی با ملیت‌های خارجی که برای کار در حوزه فیلمسازی و تلویزیون قصد ورود به کانادا را دارند، باید ضوابط زیر را داشته باشند تا بتوان آنها را در اولویت رسیدگی به درخواست قرار داد:

  • ثبت آنلاین یک درخواست مجوز کاری اولیه برای کار در صنعت فیلمسازی و تلویزیون
  • درخواست از خارج از کانادا و ایالات متحده، یا حضور در ایالات متحده اما نیازمند به یک TRV
  • پس از ارسال درخواست اجازه کار، از طریق وبفرم IRCC ، خود را به عنوان یک فرد شاغل در صنعت فیلم سازی و تلوزیون معرفی کنید .

متقاضیان دستورالعمل های ویژه ای از IRCC برای نوشتن کلمه به کلمه موارد زیر در بخش “درخواست شما” برای وبفرم خود دارند:

“صنعت فیلم و تلویزیون COVID-19 – درخواست رسیدگی با اولویت برای افراد شاغل در حوزه فیلمسازی و تلویزیون به خاطر ویروس کرونا”

همچنین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در این راستا عنوان می کند: این موضوع به دسته تجربه کلاینت کمک می‌کند تا درخواست‌ها را شناسایی کرده و  برای رسیدگی اولویت ها، درخواست آنها را در اختیار مسئول مربوطه قرار دهد.

اداره مهاجرت ممکن است برای شناسایی درخواستهایی که واجد شرایط رسیدگی به اولویت هستند ، پنج روز دیگر وقت لازم داشته باشد به علاوه 5 روز ذکر شده. استاندارد بررسی دو هفته ای فقط هنگامی آغاز می شود که متقاضی اجازه کار تأیید صلاحیت درخواست خود را برای بررسی با اولویت دریافت کند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت