کانادا اخبار تحصیلی کانادا

ورک پرمیت کانادا برای دوره تحصیل آنلاین

اجازه کار کانادا برای دوره های آنلاین

دانشجویان بین المللی که به دلیل تعطیلی کرونا ویروس مجبورند به صورت آنلاین تحصیل کنند ، هنگام درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی با مشکل مواجه نمیشوند

زمان زمانی که دانشجویان بین المللی از خارج از کانادا به صورت آنلاین تحصیل می کنند ،این دوره ها برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) محاسبه می شود.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد تا 31 دسامبر 2020 ، تحصیل آنلاین انجام شده در خارج از کانادا از مدت PGWP کسر نخواهد شد.

اداره مهاجرت کانادا با توجه به چالش هایی که برای دانشجویان بین المللی هنگام تلاش برای تکمیل تحصیلات خود در هنگام شیوع کرونا ویروس وجود دارد ، تغییراتی در معیارهای واجد شرایط بودن برای PGWP ایجاد کرده است.

از جمله این چالش ها انتقال از کلاس های حضوری به تحصیل آنلاین است. قبل از بروز همه گیری کرونا ویروس ، PGWP فقط شامل کلاس های حضوری میشد. حال که بیشتر مؤسسات یادگیری تعیین شده (DLI) دوره های آنلاین تغییر برگزار میکنند ، دیگر قابل استفاده نیست و این دوره ها نیزبرای ورک پرمیت پس از تحصیل محاسبه میشود.

اگر هنوز برای مجوز تحصیل درخواست نکرده اید

بیشتر دانشجویان بین المللی باید برای استادی پرمیت خود بصورت آنلاین درخواست کنند ، زیرا که مرز های ورودی کانادا در طول همه گیری کرونا ویزا صادر نمی کنند.

کانادا درخواست هایی که کامل نیست را برای استادی پرمیت می پذیرد. سیستم جدید اجازه تحصیل دو مرحله ای به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که بدون کامل بدون مدارک ، تحصیل خود را شروع کنند. برای استادی پرمیت دانشجويان بين المللی PGWP هنگاهی که لازم خواهد بود ، پس از ارسال همه مدارك و تاييد برنامه ، صادر خواهد شد.

چگونه PGWP می تواند منجر به اقامت دائم شود

PGWP به فارغ التحصیلان بین المللی این امکان را می دهد تا بعد از پایان برنامه تحصیلی خود تا سه سال در کانادا کار کنند.

دارندگان PGWP می توانند با استفاده از تجربه کانادایی خود برای اقامت دائم درخواست کنند. یعنی بیشتر متقاضیان با استفاده از سیستم اکسپرس اینتری برنامه تجربه کانادایی درخواست اقامت دائم ارائه میدهند ، این برنامه با تجربه کاری در کانادا و تحصیل برای متقاضیان امتیاز به همراه دارد.

اکسپرس اینتری شامل برنامه های:  برنامه کارگر ماهر فدرال ، برنامه معاملات ماهر فدرال، و برنامه تجربه کانادایی و برنامه استانی PNP ها میشود .

دارندگان PGWP بسته به تجربه و امتیازشان می توانند واجد شرایط جهت اقدام برای یکی از این برنامه ها باشند. آنها ابتدا باید پروفایل اکسپرس اینتری را ایجاد کنند وبرای این سیستم متقاضی شوند .

بر اساس سیستم جامع امتیاز بندی (CRS) ، به داوطلبان اکسپرس اینتری نمره داده می شود . کاندیداها بر اساس عواملی که دولت کانادا تعیین کرده است از بازار کار حمایت می کنند. 
امتیازات بر اساس سن ، تجربه کار ، تحصیلات و نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی اهدا می شود.

از کاندیداهایی که امتیاز لازم را داشته باشند ، برای اقامت دائم دعوتنامه (ITA) از طریق قرعه کشی Express Entry صادر می شود. انتظار می رود قرعه کشی بعدی این هفته به زودی نیز انجام شود ، تقریباً هر دو هفته یکبار ، دولت کانادا دراو Express Entry را برگزار می کند .


بیشتر بخوانید:

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023