تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

راهنمای دانشجویان بین المللی برای ورود به کانادا در زمان ویروس کرونا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار تحصیلی کانادا راهنمای دانشجویان بین المللی برای ورود به کانادا در زمان ویروس کرونا

قبل از آمدن به کانادا، چه چیزهایی باید بدانید

راهنمای منتشر شده دولت فدرال برای ورود به کانادا در زمان COVID-19: این برای راهنمای دانشجویان خارجی که به کانادا می‌آیند است.

در این راهنما، دولت کانادا نقش‌ها و مسئولیت‌های DLIs-موسسات آموزشی تعیین شده، استان‌ها و مناطق و دولت فدرال را در حمایت و پشتیبانی از دانشجویان خارجی ترسیم کرده است. این راهنما با مشاوره‌های بهداشتی با آژانس بهداشت عمومی کانادا مطابقت دارد و تدوین شده است.

هر دانشجوی خارجی یا اعضای خانواده‌ی همراه آن‌ها که دارای علائم ابتلا به ویروس COVID-19 هستند، مجاز به سوار شدن به هواپیما و آمدن به کشور کانادا نیستند. اگر علائم ابتلا به ویروس COVID-19 در بدو ورود به کانادا در فرد ظاهر شود، یک افسر بهداشتی، کار غربالگری را انجام می‌دهد و ممکن است به فرد اجازه‌ی ورود به کانادا داده نشود یا برای معاینه پزشکی، فرد به بیمارستان منتقل شود. دانشجویان خارجی مجاز هستند برای رفتن به موسسه‌ی آموزشی که برنامه‌ی آمادگی برای مقابله با ویروس کرونا را دارد، به کانادا بیایند.

برای ورود به کانادا، دانشجویان خارجی به مجوز تحصیل یا تائید مجوز تحصیل نیاز دارند، اما این مجوز، به خودی خود، تضمین‌کننده‌ی مجوز سفر به کانادا نیست. IRCC پس از اعطای مجوز سفر، با دانشجویان در ارتباط خواهد بود. در صورت تغییر شرایط در موسسه‌ی آموزشی، استان یا ناحیه‌ی مربوطه، این مجوز ممکن است لغو شود.

برای اینکه بتوانند به کانادا بیایند، دانشجویان خارجی باید به افسران خدمات مرزی نشان دهند که برای اهداف غیراختیاری وارد کانادا می‌شوند و آن‌ها در یکی از دانشگاه های مورد تائید تحصیل می‌کنند. اگر دانشجویان خارجی دارای این شرایط نباشند، ممکن است از ورود آن‌ها جلوگیری شود. اعضای خانواده ‌ی دانشجویان خارجی، مجاز به ‌همراهی آن‌ها هستند.

این شامل همسر، فرزندان وابسته یا والدین یا سرپرست قانونی آن‌ها در صورتی‌که زیر سن قانونی باشند، می‌‌شود. اعضای خانواده همچنین باید به افسران مرزی نشان دهند که بدلایل غیراختیاری، از جمله کمک به استقرار دانشجو در کانادا، می‌خواهند به این کشور سفر کنند.

برنامه‌های قرنطینه کانادا

دانشجویان خارجی و اعضای خانواده‌ی همراه آن‌ها باید پس از ورود به کانادا، به ‌مدت 14 روز قرنطینه شوند. در طول سفر از جمله رفتن به محل قرنطینه‌ ی خود، آن‌ها باید از ماسک یا پوشش صورت استفاده کنند. قبل از آمدن به کانادا، دانشجویان باید برنامه‌ی قرنطینه داشته باشند. ماموران مرزبانی هنگام تعیین این موضوع که آیا دانشجو می‌تواند وارد کانادا شود یا نه، این طرح را در نظر می‌گیرند. در زمان قرنطینه، دانشجویان باید دارای محل اقامت فردی باشند و علائم موجود در بدن خود را کنترل کنند.

آن‌ها باید از حضور در فضاهای عمومی و مشترک خودداری کنند و به مایحتاج اساسی مانند غذا و دارو دسترسی داشته باشند. علاوه بر رعایت فاصله‌ی فیزیکی، آن‌ها باید از تماس با افرادی که در معرض بیماری هستند، مانند افراد مسن یا افرادی که بیماری‌های پزشکی زمینه‌ای دارند یا از نقص ایمنی رنج می‌برند، خودداری کنند.

مکان‌های دارای محل زندگی مشترک مانند خوابگاه‌ ها، برای قرنطینه قابل‌ پذیرش نیستند. دانشجویان خارجی که با افراد دیگری زندگی می‌کنند، مانند خانواده‌ی میزبان یا کسی که مسکن برای آن‌ها تامین می‌‌کند، باید از اعضای دیگر محل اقامت یا خانه‌ی خود جدا شوند. این بدان معناست که در صورت امکان، آن‌ها باید یک اتاق خواب و دستشویی جداگانه داشته باشند.

این همچنین به ‌معنای رعایت فاصله‌ی فیزیکی از سایر اعضای خانه و ضدعفونی کردن مکرر سطوح است. افراد زیر سن قانونی نیز باید قرنطینه‌ی اجباری شوند. والدین یا سرپرستان آن ‌ها هم باید اطمینان حاصل کنند که قبل از عزیمت فرزندشان، باید اقدامات مناسب و ضروری را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

همچنین، از دانشجویان خارجی خواسته می‌شود که دارای بیمه‌ی درمانی باشند. اگر آن‌ها تحت پوشش بیمه نباشند، می‌توانند قبل از عزیمت به کانادا، از بیمه‌ی خصوصی که بیماری COVID-19 را پوشش می‌دهد، استفاده کنند. مجازات‌های شکستن قرنطینه می‌تواند پرداخت جریمه‌ی نقدی تا 750،000 دلار و شش ماه زندان باشد. اگر کسی در اثر شکستن قرنطینه باعث صدمه‌ی بدنی یا خطر مرگ قریب‌الوقوع به دیگران شود، ممکن است تا یک میلیون دلار جریمه‌ی نقدی شود و به سه سال حبس، محکوم شود.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی