مشترک کشورها تحصیلات

همه چیز درمورد فلوشیپ

فلوشیپ (fellowship) چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟ هر آنچه که باید در مورد فلوشیپ های تحصیلی بدانید!

فلوشيپ ها فرصت هاي يادگيري كوتاه مدتي هستند كه از چندماه تا دوسال طول مي كشند. این فلوشیپ ها امتيازي بر اساس شايستگي (علمي) افراد است که براي دانشجویان تمام وقت دكتری و ارشد كه معدل خوبی دارند در نظر گرفته می شود. به عبارت دیگر، دانشجویان كارشناسي كه فارغ التحصيل شده اند و رزومه قوي و تجربيات زيادي دارند، براي هزينه هاي مضاعف بر شهریه خود، مي توانند به فلوشيپ فكر كنند. بسياري از انجمن ها اسپانسر فلوشيپ مي شوند تا افراد مستعد جوان را براي شكوفايي استعدادهای علمی آنها، مورد حمايت مالي خودشون قرار بدهند و از علم این افراد در زمينه هاي كاري خود استفاده كنند.

 مزیت های فلوشیپ

بدون شک مهمترین فرصتی که فلوشیپ در اختیار دانشجویان قرار می دهد، بهره مندی در کمک های مادی است. بدین صورت که بسیاری از فلوشیپ ها علاوه بر تامین هزینه های زندگی، در فراهم کردن هزینه های رفت و آمد، تفریحات آخر هفته و … نیز نقش مهمی دارند. فلوشيپ هاي خاصي نیز وجود دارند كه بيمه سلامت، وام دانشجويي و یا حتی مسکن افراد رو تامین می کنند.
گذشته از این مسائل، فلوشیپ ها فرصتی رو فراهم می کنند که افراد در کنار اشخاص باتجربه مهارت و دانش آموخته، مقالات و کتب تخصصی ای به چاپ رسانده و خود را در معرض کارفرمایان برای استخدام قرار دهند.

پيدا كردن فرصت های فلوشیپ

ارتباط با افراد آكادميكی که در اطراف شما حضور دارند، كليد اصلي پيدا كردن فلوشيپ هاي مناسب است. می توانید با افراد بانفوذ دانشکده محل تحصیل در مورد فرصت هاي فلوشيپي كه هنوز به طور گسترده  تبليغ نشده اند،صحبت كنيد.
ضمن اینکه فراموش نکنید دنیای دیجیتال می تواند بهترین کمک در راستای پیدا کردن فلوشیپ های متناسب با رزومه و علاقه شما باشد. یک سرچ ساده در گوگل می تواند شما را به نتیجه برساند. همچنین وب سایت هایی وجود دارند که به طور ویژه به معرفی این فلوشیپ های تحصیلی به صورت موقتی می پردازند؛ “بورسیه پلاس ” یکی از آنها است! چک کردن روزانه آن را فراموش نکنید:)

فلوشیپ ها به چه کسانی تعلق می گیرند؟

همونطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، فلوشیپ‌ ها نیز مانند گرنت و بورسیه به طور کلی به افرادی ارائه می شوند که رزومه قابل قبولی داشته و مقاطع تحصیلی قبلی خود را در موسساتی معتبر با نمراتی خوب پشت سر گذاشته باشند. اما در کنار اینها، نکته ای که بسیار حائز اهمیت است و می تواند کمبودهای موجود در رزومه فرد برای اخذ فلوشیپ را پوشش دهد، نگارش یک نامه با کیفیت بالا است که نشان دهد متقاضی حقیقتا شخص مناسبی برای دریافت فلوشیپ است. به عبارت دیگر اگر فرد با نامه نگاری های با کیفیت بالا که نشان از توانایی های وی دارد، بتواند افراد تصمیم گیر در ارائه فلوشیپ را راضی نماید، می تواند فرصت مناسبی را برای خود فراهم نماید.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023