تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

همه چیز درمورد تحصیل در سنگاپور

وی والت آسیا سنگاپور تحصیلات همه چیز درمورد تحصیل در سنگاپور

آشنایی با تحصیل در کشور سنگاپور برای دانشجویان

کشور سنگاپور ممکنه کوچیک باشه ولی در عرصه تحصیلات عالی و دانشگاه ها ، سنگاپور یکی از برترین دانشگاه ها و آموزش های عالی رو داره.

طبق تحقیقات جهانی سنگاپور به عنوان یکی از رهبران جهانی در تحقیق و نو آوری در چند دهه گذشته شناخته شده. در سال های اخیر، سنگاپور در رتبه هفتم در فهرست نوآوری های جهانی INSEAD در سال 2014، در رتبه سوم رنکینگ رقابت جهانی IMD و در رتبه دوم گزارش رقابت جهانی و انجمن اقتصادی جهانی در سال 2015 قرار گرفته.

در زمینه رقابت و نوآوری جهانی، دانشگاه های سنگاپور نیز صاحب نام هستن، دو دانشگاه معروف سنگاپور الان در لیست 15 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و شهر سنگاپور هم از لحاظ کیفیت جزو بهترین شهر های دانشجویی در سال 2015 قرار گرفته که این موارد بیانگر عالی بودن کیفیت تحصیل در سنگاپور، شرایط مناسب برای زندگی و جامعه دانشجویی متنوع این کشوره.

در این بخش با هزینه های تحصیل و زندگی برای یک دانشجو در این کشور آشنا می شویم:


هزینه زندگی در کشور سنگاپور

هزینه های تحصیل در سنگاپور، شامل هزینه هایی مانند اجاره بها، غذا (شامل صبحانه و شام)، هزینه های پزشکی و بیمه تصادفات هست . هر دانشجو، ماهیانه فارغ از شهریه، حدود ۱۳ تا ۶۰ دلار هزینه های متفرقه تحصیلی داره، ۲۰ تا ۱۰۰ دلار باید به حمل و نقل بپردازه ، وعده ی ناهار در دانشگاه سرو میشه اما صبحانه و شام با خود دانشجوست که می تونه بین ۹۰ تا ۱۵۰ دلار در بیاد. متوسط هزینه زندگی برای یکسال در این کشور حدود 7150 دلار – دلار آمریکا  تخمین زده میشه.


هزینه تحصیل در کشور سنگاپور

هزینه فعلی و سالانه شهریه دانشگاه ملی سنگاپور 11350 دلار آمریکا  است، این درحالیست که هزینه های پزشکی و دندانپزشکیدر این کشور حدود 36250 دلار آمریکا  درمیاد.

قیمت آپارتمان یا خانه (معمولا سه اتاق خوابه) در محلات اطراف دانشگاه با فاصله کمتر از نیم ساعت تا دانشگاه ، ماهانه بین ۴۰۰ تا ۸۰۰  دلاره. معمولاً دانشجویان به طور مشترک خانه میگرند تا هزینه کمتری بپردازن. این خانه ها دارای وسایل زندگی هستن و سرویس هایی نیز از دانشگاه برای رفت و آمد دانشجویان در نظر گرفته شده.


ویزای دانشجویی سنگاپور

دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در سنگاپور رو دارن باید  ویزای دانشجویی بگیرن. این ویزا از طریق تایید نامه  یا IPA صادر میشه ، پس از آن  درخواست، شما باید به تایید دانشگاه مورد نظر برسه. باید بدونین که درخواستنامه موضوعیست که سطح صلاحیت شما را مورد سنجش قرار میده  و برای مثال تمامی مهارت های زبانی شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیره.

صدور این ویزا زودتر از دوماه و همزمان با شروع دوره های تحصیلی هست. باید بدونین که این امر از طریق درخواست  آنلاین ثبت نام در سیستم که به عنوان SOLAR شناخته میشه  امکان پذیر هست. پس از طی کردن تمامی این مراحل شما قادر به اخذ پذیرش از سمت موسسه انتخابی هستین.


معرفی برترین دانشگاه های کشور سنگاپور


دانشگاه های سنگاپور

برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور دانشگاه های زیادی وجود داره. به صورت کلی 34 دانشگاه در سنگاپور هستت که از این تعداد 6 دانشگاه دولتی هستن. 2 دانشگاه برتر سنگاپور، دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) نام دارند که هر دو در رنکینگ QSجهانی در سال 2015-2016 دارای رتبه  خوبی هستند و دوره های تحصیلی متنوع در رشته های مختلف رو برای دانشجویان ارائه میدن.

دانشگاه ملی سنگاپور

بی شک برای متقاضیان تحصیل در سنگاپور جذاب ترین گزینه دانشگاه ملی سنگاپور NUS هست که دارای اعتبار بین المللی بالایی در عرصه جهانی است به طوریکه در حال حاضر در رنکینگ جهانی QS رتبه ی 12 و در بین دانشگاه های آسیایی در سال 2015 در رتبه اول قرار گرفته. از نظر کیفیت آموزش رشته های تحصیلی این دانشگاه در رشته مهندسی عمران و سازه در رتبه 3 جهانی و در زمینه مهندسی و فناوری در رتبه 4 جهانی و همچنین در علوم طبیعی در رتبه 10 جهانی قرار داره.

دانشگاه فنی نانیانگ

در رنکینگ جهانی، دانشگاه فنی نانیانگ NTU در رتبه 13 جهان و پس از دانشگاه ملی سنگاپور قرار گرفته وجود این دو دانشگاه بیانگر سطح کیفی تحصیل در سنگاپور هستن .دانشگاه NTU همانند دانشگاه NUS، در دوره های مهندسی دارای اعتبار بین المللی است  و از لحاظ کیفیت استادان دانشگاه که به تدریس مهندسی و فناوری می پردازند در رتبه 10 جهانی و در رشته ی مهندسی عمران جزو 10 دانشگاه برتر به حساب میاد.

منبع : تاپ یونی ورسیتی

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی