تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

هزینه زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

وی والت آمریکا کانادا زندگی استان های کانادا نیوفاندلند و لابرادور هزینه زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

هزینه زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور شرقی‌ترین استان کاناداست. این استان بیش از پانصدهزار نفر جمعیت دارد و بیش از ۹۰درصد آن در جزیرۀ نیوفاندلند ساکن هستند. شهر سنت جانز، مرکز استان نیوفاندلند و بزرگ‌ترین شهر این استان، میزبان بیش از ۴۰درصد جمعیت استان است. در گذشته، اقتصاد این استان فقط به ماهی‌گیری وابسته بود‌؛ اما امروزه صنایع خدماتی، مانند خدمات مالی و بهداشتی و نیز معدن و نفت نقش مهمی در اقتصاد آنجا ایفا می‌کنند. از دیگر بخش‌های پررونق در اقتصاد نیوفاندلند می‌توان به کشاورزی و گردشگری اشاره کرد.

در این مقاله، میانگین هزینه زندگی در کانادا ، در چهار شهر بزرگ و اصلی استان نیوفاندلند و لابرادور را تشریح می‌کنیم.


هزینه زندگی در شهر سنت جانز کانادا

بهترین شهر برای برآورد هزینه زندگی در نیوفاندلند شهر سنت جانز است. هزینۀ زندگی در شهر سنت جانز برای یک نفر صرف‌نظر از هزینۀ اجاره‌بها، حدود ۱،۲۰۰ دلار کانادا در ماه است. اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ۸۷۰ دلار کانادا و اجاره‌بهای آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۷۵۰ دلار کانادا در ماه است.

علاوه‌ براین، اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ۱،۵۰۰ دلار کانادا و اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۱،۲۰۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود. هزینۀ بلیت تک‌سفره و یک‌ماهۀ وسایل حمل‌ونقل عمومی به‌ترتیب ۲.۵ و ۷۸ دلار کاناداست. ناگفته نماند هزینۀ خرید غذا برای یک نفر از رستورانی ارزان‌قیمت تقریباً ۲۰ دلار کانادا و برای دو نفر از رستورانی نسبتاً گران‌قیمت‌تر درحدود ۷۵ دلار کانادا برآورد می‌شود.

اگر بخواهید در خانه غذا بپزید، قیمت برخی از اقلام غذایی بدین‌شرح است: یک لیتر شیر ۳ دلار، دوازده عدد تخم‌مرغ ۴ دلار، یک کیلوگرم فیلۀ مرغ ۱۲ دلار، یک کیلوگرم گوشت ۱۴ دلار، یک کیلوگرم موز ۳ دلار، یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۵ دلار، یک کیلوگرم سیب‌زمینی ۴ دلار و یک کیلوگرم پیاز ۳ دلار. هزینۀ قبوض و خدمات شهری همچون آب، برق، سیستم گرمایش و سرمایش و حمل پسماند برای آپارتمان هشتادمتری به‌طورمتوسط ۲۳۰ دلار کانادا و هزینۀ اینترنت نامحدود با حداقل سرعت شصت مگابیت‌برثانیه ۱۰۳ دلار کانادا در ماه است.


هزینه زندگی در شهر کرنر بروک

اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر کرنر بروک ۷۷۵ دلار کانادا و اجاره‌بهای آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۶۷۰ دلار کانادا در ماه است. علاوه‌براین، اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ۱،۲۶۰ دلار کانادا و اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۱،۱۲۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود. برای خرید بلیت تک‌سفره و یک‌ماهۀ وسایل حمل‌ونقل عمومی به‌ترتیب ۲.۵ و ۷۰ دلار کانادا باید پرداخت کرد.

ناگفته نماند هزینۀ خرید غذا برای یک نفر از رستورانی ارزان‌قیمت تقریباً ۲۰ دلار کانادا و برای دو نفر از رستورانی نسبتاً گران‌قیمت‌تر درحدود ۸۰ دلار کانادا برآورد می‌شود. اگر بخواهید در خانه غذا بپزید، قیمت برخی از اقلام غذایی بدین‌شرح است: یک لیتر شیر ۴ دلار، دوازده عدد تخم‌مرغ ۴ دلار، یک کیلوگرم فیلۀ مرغ ۱۶ دلار، یک کیلوگرم گوشت ۲۷ دلار، یک کیلوگرم موز ۳ دلار، یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۵ دلار، یک کیلوگرم سیب‌زمینی ۵ دلار و یک کیلوگرم پیاز ۴ دلار.

هزینۀ قبوض و خدمات شهری همچون آب، برق، سیستم گرمایش و سرمایش و حمل پسماند برای آپارتمان هشتادمتری به‌طورمتوسط ۱۶۰ دلار کانادا و هزینۀ اینترنت نامحدود با حداقل سرعت شصت مگابیت‌برثانیه ۸۸ دلار کانادا در ماه است.


هزینه زندگی در شهر گرند فالز

آشنایی با هزینه زندگی در سه شهر سنت جانز و کرنر بروک و گرند فالز می‌تواند درک خوبی از هزینه زندگی در نیوفاندلند به شما بدهد. اره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر گرند فالز ۱،۲۰۰ دلار کانادا و اجاره‌بهای آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۱،۰۰۰ دلار کانادا در ماه است. علاوه‌براین، اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ۱،۶۰۰ دلار کانادا و اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۱،۴۰۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

ناگفته نماند هزینۀ خرید غذا برای یک نفر از رستورانی ارزان‌قیمت تقریباً ۲۰ دلار کانادا و برای دو نفر از رستورانی نسبتاً گران‌قیمت‌تر درحدود ۸۰ دلار کانادا برآورد می‌شود. اگر بخواهید در خانه غذا بپزید، قیمت برخی از اقلام غذایی بدین‌شرح است: یک لیتر شیر ۴ دلار، دوازده عدد تخم‌مرغ ۴ دلار، یک کیلوگرم فیلۀ مرغ ۱۶ دلار، یک کیلوگرم گوشت ۸ دلار، یک کیلوگرم موز ۳ دلار، یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۵ دلار، یک کیلوگرم سیب‌زمینی ۵ دلار و یک کیلوگرم پیاز ۴ دلار.

هزینۀ قبوض و خدمات شهری همچون آب، برق، سیستم گرمایش و سرمایش و حمل پسماند برای آپارتمان هشتادمتری به‌طورمتوسط ۱۶۲ دلار کانادا و هزینۀ اینترنت نامحدود با حداقل سرعت شصت مگابیت‌برثانیه ۸۸ دلار کانادا در ماه است.


هزینه زندگی در شهر گاندر

اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر گاندر ۸۰۰ دلار کانادا و اجاره‌بهای آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۷۲۵ دلار کانادا در ماه است. علاوه‌براین، اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ۱،۴۰۰ دلار کانادا و اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ۱،۱۰۰ دلار کانادا برآورد می‌شود. ناگفته نماند هزینۀ خرید غذا برای یک نفر از رستورانی ارزان‌قیمت تقریباً ۱۰ دلار کانادا و برای دو نفر از رستورانی نسبتاً گران‌قیمت‌تر درحدود ۴۵ دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

اگر بخواهید در خانه غذا بپزید، قیمت برخی از اقلام غذایی بدین‌شرح است: یک لیتر شیر ۳ دلار، دوازده عدد تخم‌مرغ ۴ دلار، یک کیلوگرم فیلۀ مرغ ۱۲ دلار، یک کیلوگرم گوشت ۱۴ دلار، یک کیلوگرم موز ۳ دلار، یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۴ دلار، یک کیلوگرم سیب‌زمینی ۴ دلار و یک کیلوگرم پیاز ۳ دلار. هزینۀ قبوض و خدمات شهری همچون آب، برق، سیستم گرمایش و سرمایش و حمل پسماند برای آپارتمان هشتادمتری به‌طورمتوسط ۲۲۹ دلار کانادا و هزینۀ اینترنت نامحدود با حداقل سرعت شصت مگابیت‌برثانیه ۱۰۳ دلار کانادا در ماه است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی