تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

نکات امنیتی برای دانشجویان بین المللی

وی والت مشترک کشورها تحصیلات نکات امنیتی برای دانشجویان بین المللی

4 نکته امنیتی را بعنوان دانشجوی بین المللی به خاطر داشته باشید

جرم به اشکال مختلف اتفاق می افتد و درست زمانی رخ می دهد که انتظارش را ندارید. از دزدی گرفته تا کلاهبرداری و جعل هویتی. این مشکلات در برخی کشورها بیشتر و در برخی دیگر کمتر است. اگرچه قتل و سرقت کمتر رخ می دهد، اما طبق گزارش ها، کلاهبرداری ها در حال افزایش است. روش هایی مانند ترساندن، شیوه‌ی عملیاتی چنین کلاهبردارانی است که اغلب خود را به عنوان مقامات قانون معرفی می‌کنند و از دانشجویان راخاذی می کنند. بنا بر گزارش ها، دو دانشجوی بین المللی در ایرلند شمالی برای پرداخت ۱۰۵ هزار پوند توسط کلاهبرداران مورد سوء استفاده قرار گرفتند. در ادامه به چهار نکته ایمنی که به شما کمک می کند تا بعنوان یک دانشجوی بین المللی کمتر دچار کلاهبرداری شوید، اشاره می نماییم.

دانلود برنامه های امنیتی روی تلفن همراه

برنامه‌هایی مانند bSafe و Panic Guard به پلیس و مخاطبین منتخب شما، در هنگام قرار گرفتن در موقعیت خطرناک اطلاع می دهد.. این برنامه ها می توانند تصاویر مهاجم یا آزاردهنده شما را مخفیانه ضبط کنند.
برای دانشجویان دختر، دانلود برنامه هایی مانند WalkSafe و Hollie Guard را در نظر بگیرید که دارای چندین ویژگی برای ایمن نگه داشتن هستند. برای مثال، Hollie Guard با یک ضربه یا تکان دادن، مخاطبین انتخابی شما را از موقعیت مکانی شما مطلع می کند و شواهد صوتی و تصویری را مستقیماً به تلفن همراه آنها ارسال می کند.

در انتخاب محل زندگی خود دقت کنید

انتخاب محل اقامت بدون بازدید، می تواند مشکل باشد. برای دانشجویان بین المللی سال اول، بهترین گزینه اقامت خوابگاههای دانشجویی است. اطمینان حاصل کنید که پنجره‌های شما همیشه بسته و در خانه و بالکن قفل هستند، وقتی که داخل نیستید.

ایمنی هنگام سفر

قانون طلایی برای دانشجویان بین المللی هنگام ترک خانه برای سفر اینست که کلید و کیف پول خود را در مکانی امن نگه دارند. مراقب نوشیدنی‌ها در میخانه‌ها و کلوب‌ها باشید، بیش از اندازه مصرف نکنید و سعی کنید تنها به این مکان ها نروید.

ایمنی در فضای دانشگاه

بهتر است زمانی که باید به طور موقت از کتابخانه بروید، از یک دوست بخواهید تا مراقب وسایل شما در کتابخانه باشد تا اینکه به یک غریبه برای تماشای وسایل تان بر روی میز اعتماد کنید. اقلام ارزشمندی مانند تلفن همراه یا لپ تاپ خود را هر زمان که فضای مطالعه را در کتابخانه ترک می کنید، همراه خود داشته باشید.

منبع: Study International

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی